Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit`12 za niespełna miesiąc

Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit`12 za niespełna miesiąc

Koncerty

Dodano: 1 październik 2012
Już niespełna miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych - Soundedit`12.

W ostatnie weekend października (26-28.10) miłośnicy koncertowych występów na żywo nie będą mieli prawa narzekać. Podczas Festiwalu Soundedit`12 wystąpią: The Eden House, Gavin Friday, Brygada Kryzys i David J. Koncerty zostaną uzupełnione przez sety DJ’ejskie wykonane przez niemniejsze gwiazdy: Youth, Tim Simenon, Trevor Jackson.

W niedzielę (28.10) wizualno-dźwiękowa uczta dla fanów Depeche Mode i Recoil. W kinie Bałtyk odbędzie specjalny pokaz filmu "A Strange Hour In Budapest", dokumentującego trasę Recoil. Po filmie spotkanie z Alanem Wilder`em - czwartym "depeszem", który odszedł z zespołu na własne życzenie u szczytu sławy grupy.

Goście

Mawia się, że praktyka czyni mistrzem. Jak osiągnąć taki poziom zaprezentuje Wojtek Pilichowski. Niekwestionowany mistrz gitary basowej. Nagrywa wybitne albumy solowe, a jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów. Większość z największymi gwiazdami sceny polskiej.

Wojtek Pilichowski jest uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym prestiżowe warsztaty. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałma-Aty do Los Angeles.

 

pilichowski_min

Drugi gość, który potwierdził swoje przybycie to praojciec polskiej el-muzyki, członek legendarnej grupy Exodus – Władysław Komendarek (fot. Paweł Stelmach). W swojej twórczości łączy fascynację muzyką klasyczną ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Jest artystą, który odnajduje się w takich gatunkach muzycznych jak: rock progresywny, metal, ambient, industrial, techno, elektro czy jazz. Efekt jego pracy przynosi mu uznanie publiczności i krytyków. Wielu reżyserów doceniło jego talent proponując mu współpracę przy tworzeniu muzyki filmowej i teatralnej.

Podczas Soundedit’12 Komendarek poprowadzi autorski warsztat pt.: "Od dźwięku do produkcji". Będzie on adresowany do osób zainteresowanych nagrywaniem i koncertowaniem przede wszystkim w oparciu o instrumenty elektroniczne.

 

komendarek_min

Już 10 października przy Piotrkowskiej 118 zostanie otwarta festiwalowa kawiarnia. Będzie to miejsce spotkań dla wszystkich zainteresowanych festiwalem - od naszych gości, po każdego, kto zechce dowiedzieć się czegoś więcej o imprezie czy produkcji muzyki. Będą również wystawy (koncertowe zdjęcia i limitowe edycje płyt) oraz prezentacja sprzętu audio.

Alan Wilder zaprasza wszystkich - i fanów DM, i fanów dobrej muzyki na Festiwal w Łodzi. Film zrealizowano specjalnie na potrzeby Soundedit`12.

materiały prasowe

Zobacz też:

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>IIRO RANTALA, MICHAEL WOLLNY & LESZEK MOŻDŻER</span> Good Stuff

IIRO RANTALA, MICHAEL WOLLNY & LESZEK MOŻDŻER Good Stuff

<span>ANDRZEJ PIASECZNY</span> O mnie, o tobie, o nas

ANDRZEJ PIASECZNY O mnie, o tobie, o nas

<span>STEFANO BOLLANI TRIO</span> Mediterraneo

STEFANO BOLLANI TRIO Mediterraneo

<span>CLOSTERKELLER</span> Viridian

CLOSTERKELLER Viridian

<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio