The Bill na Czyżynaliach w Krakowie

Koncerty

Kolejną gwiazdą Czyżynaliów 2013, czyli krakowskich Juwenaliów, jest grupa The Bill. Dwudniowa impreza odbędzie się 17 i 18 maja.
Dodano: 25 kwiecień 2013

The Bill powstał w 1986 r. w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i częste zmiany składu. Ostateczny skład grupy z tego okresu, to Skóra, Kefir, Soko i Mielony.

W 1990 The Bill`a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina `92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut", której sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, kupuje ją około 60 000 osób.

Zespół koncertuje, zalicza kolejne festiwale jarocińskie, jednocześnie przygotowując kolejne płyty. Pojawiają się: "Początek Końca" i "Sex and Roll".

Latem 1996 r. The Bill nagrywa czwartą płytę "Daję Wam Ogień" i zawiesza działalność na osiem lat. W 2004 roku wraca jednak na scenę i okazuje się, że o nim nie zapomniano. Miejsce Soka, grającego na basie, zajmuje Maciek. Wokalistą zostaje Kefir, który gra również na gitarze. Za perkusją bez zmian zasiada Mielony.

W 2007 roku ukazuje się piąta płyta "Niech Tańczą Aniołowie", nieco później The Bill wydaje archiwalny materiał z lat 1988-1990 zatytułowany "Lekcja Historii".

Rok 2009 rozpoczyna się dla The Bill`a udziałem w wielkiej trasie koncertowej "Punky Reggae Live". Tu zespół poznaje Sebka, gitarzystę zespołu Strajk. Pada propozycja wspólnego grania i od tej pory The Bill to kwartet. W tym składzie nagrywa materiał na siódmą płytę "Historie Prawdziwe", która pojawiła się w 2009 roku.

W 2011 odchodzi Robert "Mielony" Mielniczuk, a jego miejsce zajmuje Artur "Artie" Woźniak. W tym składzie zespół koncertuje oraz przygotowuje swoją kolejna płytę. W marcu 2013 pojawia się się krążek zatytułowany "8siem".

CZYŻYNALIA 2013 - ROZKŁAD JAZDY

Dzień Pierwszy: 17 maja, godz. 17:00, pas startowy Muzeum Lotnictwa Polskiego (wejście od ul. Bora Komorowskiego).

Scena Główna: Sabaton, White Lies, Happysad, Ira, Oberschlesien
Scena Alternatywna: DonGuralEsko, Sokół i Marysia Starosta, Future Folk i inni

Dzień Drugi: 18 maja, godz. 17:00, pas startowy Muzeum Lotnictwa Polskiego

Scena Główna: Within Temptation, Guano Apes, Jelonek, Luxtorpeda, Bracia Figo Fagot
Scena Alternatywna: Leniwiec, Deuter, Lorein, Laureat Konkursu Kapel i inni.

Ceny Biletów:

Przedsprzedaż:

- Bilet jednodniowy Studencki 69 zł (ważny tylko z legitymacją studencką)
- Bilet jednodniowy Normalny 89 zł (wszyscy pozostali)
- Karnet Studencki 109 zł (ważny tylko z legitymacją studencką)
- Karnet Normalny 149 zł (wszyscy pozostali)

W dniu koncertu:

- Bilet jednodniowy Studencki 89 zł (ważny tylko z legitymacją studencką)
- Bilet jednodniowy Normalny 109 zł (wszyscy pozostali)
- Karnet Studencki 129 zł (ważny tylko z legitymacją studencką)
- Karnet Normalny 169 zł (wszyscy pozostali)

Galicja Productions

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj