Luxtorpeda w gdyńskim klubie Ucho

20 listopada 2013 Koncerty

W piątek 29 listopada w gdyńskim klubie Ucho wystąpi Luxtorpeda, która zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty "Robaki". Na scenie pojawi się także formacja Polska B.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha - gitarzysty i wokalisty znanego z formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3, a także perkusistę Tomasza Krzyżaniaka - znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 rok,u w trakcie nagrywania albumu, skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki krążek zatytułowany po prostu "Luxtorpeda" ukazał się 9 maja 2011 roku i stanowił połączenie brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas festiwalu w Jarocinie w 2011 r. oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011.

Utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, m.in. radiowej Trójki, Eski Rock i Antyradia. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce, niejednokrotnie zajmując 1. miejsce, chociażby wśród czytelników pism "Metal Hammer" i "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. Grupa otrzymała również cztery nominacje do nagrody "Fryderyk" za 2011 rok, otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

W maju ub. roku ukazała się druga płyta Luxtorpedy zatytuowana "Robaki" i tak samo jak pierwsza szybko zdobyła status "złotej płyty". Drugi krążek promują teledyski do utworów "Hymn" i "Wilki dwa", ten ostatni gościł na liście Trójki PR, sześć tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję. Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku wykonawców takich jak Slayer, Metallica czy Machine Head. Zespół otrzymał również Złotego Bączka- nagrodę publiczności największego z festiwali - Przystanku Woodstock.

Bilety:

- 30 zł: przedsprzedaż
- 40 zł: w dniu koncertu

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia, pn-sb. - godz. 10:00-21:00, nd. - 10:00-20:00), sieć Eventim (eventim.pl - cena w sieci 33 zł, sprzedaż drogą internetową i w wybranych punktach Eventimu)

Uwaga!
Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie. Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Klub Muzyczny Ucho
ul. Św. Piotra 2
81-347 Gdynia

Ucho

Luxtorpeda - Autystyczny

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu