Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Grubson, Jamal i Mama Selita w warszawskiej Stodole

Grubson, Jamal i Mama Selita w warszawskiej Stodole

Koncerty

Dodano: 30 czerwiec 2014
GrubSon & Jamal powracają do Stodoły, tym razem wraz z zespołem Mama Seilta. Koncert odbędzie się 18 października.

GrubSon zaczął tworzyć na przełomie lat 1997/1998 w grupie zwanej "Po 3-na różnica" (Twórca, Max, Rav). W 2001 roku przejął schedę po swoim bracie Hudym i rozpoczął organizować imprezy w swoim mieście - Rybniku. W latach 2003-2004 wydał solowy nielegal "N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta zaprezentowała eklektyczne oblicze GrubSona - można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall - produkcją muzyki także zajął się on sam.

Artysta zaczął coraz więcej koncertować i jednocześnie zagłębiać się w rytmy dancehall i reggae. W 2009 r. podpisał kontrakt na swoją pierwszą legalną płytę - O.R.S, która pojawiła się w sprzedaży we wrześniu. Pochodzące z niej single "Nowa fala" oraz "Na szczycie" przyniosły mu ogromną popularność.

Na początku 2011 roku GrubSon wydał dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka" i po raz kolejny osiągnął wielki sukces. Płyta pokryła się platyną.

W maju ub. roku GrubSon zaczął koncertować m.in. w towarzystwie DJ BRK i Jareckiego. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie i właśnie w tym składzie muzycy wystąpią w Stodole. 16 czerwca ukazał się również̇ drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. "Punkt Widzenia" nie zabrakło GrubSona – dograł on swoje wersy aż̇ do 4 utworów.

Jamal to dwóch radomskich raperów - Łukasz Borowiecki i Tomasz Mioduszewski. Ich współpraca rozpoczęła się w późnych latach 90. W 2005 zespół wzbudził zainteresowanie wytwórni Pomoton EMI, wynikiem czego była wydana jeszcze tego samego roku ich debiutancka płyta "Rewolucje", która szerokim echem odbiła się na rynku muzycznym. Dotarła nawet poza polskie granice, co zaowocowało kooperacją z brytyjskim zespołem Mattafix.

Od 2008 roku formacja stawia na granie w żywym składzie, rezygnując z sound systemów na rzecz instrumentów jazzowych. 8 października ubiegłego roku Jamal wydał album "Miłość", z którego pochodzą wszystkim doskonale znane single Defto czy Peron.

Mama Selita znani są z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzykę, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Zespół ma na koncie kilkaset koncertów w Polsce i za granicą oraz doskonałą, wydaną na początku 2014 r., płytę "Mama Selita", którą zapowiadał singiel Na pół.

Bilety:

- do 25.09 - 47 zł (stojące), 67 zł (balkony)
- od 26.09 – 54 zł (stojące), 74 zł (balkony)
Do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła); Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Stodoła

Zobacz też:

Black Record Store
Audio Video Show 2017
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>ANDRZEJ PIASECZNY</span> O mnie, o tobie, o nas

ANDRZEJ PIASECZNY O mnie, o tobie, o nas

<span>STEFANO BOLLANI TRIO</span> Mediterraneo

STEFANO BOLLANI TRIO Mediterraneo

<span>CLOSTERKELLER</span> Viridian

CLOSTERKELLER Viridian

<span>KARI SÁL</span> Betesda

KARI SÁL Betesda

<span>PAULINA PRZYBYSZ</span> Chodź tu

PAULINA PRZYBYSZ Chodź tu

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

<span>JAN HARBECK</span> Elevate

JAN HARBECK Elevate

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio