Grubson, Jamal i Mama Selita w warszawskiej Stodole

30 czerwca 2014 Koncerty
GrubSon & Jamal powracają do Stodoły, tym razem wraz z zespołem Mama Seilta. Koncert odbędzie się 18 października.

GrubSon zaczął tworzyć na przełomie lat 1997/1998 w grupie zwanej "Po 3-na różnica" (Twórca, Max, Rav). W 2001 roku przejął schedę po swoim bracie Hudym i rozpoczął organizować imprezy w swoim mieście - Rybniku. W latach 2003-2004 wydał solowy nielegal "N.O.C." (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta zaprezentowała eklektyczne oblicze GrubSona - można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall - produkcją muzyki także zajął się on sam.

Artysta zaczął coraz więcej koncertować i jednocześnie zagłębiać się w rytmy dancehall i reggae. W 2009 r. podpisał kontrakt na swoją pierwszą legalną płytę - O.R.S, która pojawiła się w sprzedaży we wrześniu. Pochodzące z niej single "Nowa fala" oraz "Na szczycie" przyniosły mu ogromną popularność.

Na początku 2011 roku GrubSon wydał dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka" i po raz kolejny osiągnął wielki sukces. Płyta pokryła się platyną.

W maju ub. roku GrubSon zaczął koncertować m.in. w towarzystwie DJ BRK i Jareckiego. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie i właśnie w tym składzie muzycy wystąpią w Stodole. 16 czerwca ukazał się również̇ drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. "Punkt Widzenia" nie zabrakło GrubSona – dograł on swoje wersy aż̇ do 4 utworów.

Jamal to dwóch radomskich raperów - Łukasz Borowiecki i Tomasz Mioduszewski. Ich współpraca rozpoczęła się w późnych latach 90. W 2005 zespół wzbudził zainteresowanie wytwórni Pomoton EMI, wynikiem czego była wydana jeszcze tego samego roku ich debiutancka płyta "Rewolucje", która szerokim echem odbiła się na rynku muzycznym. Dotarła nawet poza polskie granice, co zaowocowało kooperacją z brytyjskim zespołem Mattafix.

Od 2008 roku formacja stawia na granie w żywym składzie, rezygnując z sound systemów na rzecz instrumentów jazzowych. 8 października ubiegłego roku Jamal wydał album "Miłość", z którego pochodzą wszystkim doskonale znane single Defto czy Peron.

Mama Selita znani są z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Grupa łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzykę, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Zespół ma na koncie kilkaset koncertów w Polsce i za granicą oraz doskonałą, wydaną na początku 2014 r., płytę "Mama Selita", którą zapowiadał singiel Na pół.

Bilety:

- do 25.09 - 47 zł (stojące), 67 zł (balkony)
- od 26.09 – 54 zł (stojące), 74 zł (balkony)
Do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła); Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Stodoła

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu