La Paz wydaje debiutancką płytę

12 grudnia 2011 Premiery

Metal Mind Productions w lutym wyda album "Granite" - pierwszą płytę sygnowaną nazwą Doogie White & La Paz.

Zespół La Paz powstał w Lanarkshire w Szkocji latem 1984 roku w składzie Chic McSherry (gitary), Doogie White (wokal) i Alex Carmichael (bas). Choć wcześniej muzycy grali w lokalnych klubach i często wpadali na siebie, nie mieli okazji razem pracować aż do tego momentu.

Podczas pierwszej wspólnej próby nastąpiło błyskawiczne porozumienie - cała trójka lubiła bowiem taką samą muzykę i miała takich samych muzycznych bohaterów (Deep Purple, Rainbow, Journey, Gary Moore). Decyzja mogła być tylko jedna - rozpoczęcie poszukiwań pozostałych muzyków aby móc grać koncerty. W pierwszej kolejności szukano klawiszowca, który miał ich wyróżnić od innych, wyłącznie gitarowych zespołów, dominujących na ówczesnym rynku muzycznym. Wkrótce do tria dołączył Andy Mason i choć nadal był uczniem szkoły idealnie wpasował się w skład La Paz.

W całym okresie istnienia zespołu przez La Paz przewinęła się cała masa perkusistów. Bezsprzecznie najgłośniejszym i najbardziej utalentowanym był i nadal jest ich aktualny - Paul McManus.

W tamtym okresie La Paz regularnie koncertował, czasem nawet  100 razy w ciągu roku. Grali m.in. w słynnym klubie Marquee w Londynie jak również na festiwalach w Milton Keynes. Byli regularnie obecni na łamach magazynu Kerrang!, wzbudzali zainteresowanie wielu brytyjskich i amerykańskich firm fonograficznych, ostatecznie uzgadniając trzypłytowy kontrakt płytowy z jedną z nich. Ale niestety - z niewyjaśnionych nigdy przyczyn do podpisania kontraktu nie doszło.

Tak się czasem zdarza w muzycznym biznesie. Był to olbrzymi cios i zespół nie przetrwał tej próby. Ich ostatni koncert odbył się 15 października 1988 roku, po czym Doogie wyjechał do Londynu, gdzie w kolejnych latach współpracował z zespołami jak Midnight Blue, Rainbow, Cornerston, Yngwie Malmsteen czy obecnie z Tank. Rok po rozpadzie La Paz zagrał jeszcze jeden koncert, a później miał krótki występ w klubie w Glasgow podczas 40. urodzin Chica.

W styczniu 2008 legendarny DJ radia 96.3 Rock Radio, Tom Russell, zadzwonił do Doogiego i poprosił go o akustyczne wykonanie kilku utworów La Paz podczas urodzinowej imprezy radiostacji. Doogie zgodził się i zaproponował Chickowi, aby akompaniował mu na gitarze. "To było jak wybuch, który obudził w nas tak wiele wspaniałych wspomnień, że zdecydowaliśmy się nadać mu ponownie większy wymiar" - mówi Chic.

Zespół, już w pełnym składzie, rozpoczął próby. Wkrótce panowie zagrali trzy koncerty, które okazały się olbrzymim sukcesem. I tak kwestia ponownego nagrania niektórych piosenek została podjęta przez Paula: "A co gdybyśmy spróbowali...".

Produkcją "Granite" zajęli się Doogie i Chic, mixiem i masteringiem Rolf Munkes.

Metal Mind Productions wyda płytę "Granite" w Polsce i Europie 13 lutego 2012 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 6 marca 2012. Okładkę płyty zaprojektował polski grafik Jarosław Wieczorek.

Tracklista:

1. Too Good To Lose
2. This Boy
3. Lesson In Love
4. Amy
5. Just For Today
6. What Do You Say
7. Still In Love
8. Young And Restless
9. Shame The Dev

Metal Mind

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu