Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
LG SMART TV z systemem webOS 3.0

LG SMART TV z systemem webOS 3.0

Dodano: 23 grudzień 2015

Podczas targów International Consumer Electronics Show (CES), które już niedługo odbędą się w Las Vegas, marka LG zaprezentuje najnowszą linię telewizorów SMART TV, które wyposażono w oprogramowanie webOS 3.0.

System webOS 3.0 to przede wszystkim trzy inteligentne funkcje: Magic Zoom, Magic Mobile Connection oraz unowocześniony pilot Magic Remote. Magic Zoom umożliwia powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu. Dzięki funkcji Magic Mobile Connection można w łatwy sposób połączyć telefon komórkowy z telewizorem LG SMART TV poprzez mobilną aplikację LG TV Plus i w ten sposób zdalne sterować aplikacjami na ekranie telewizora. Ulepszono także pilot Magic Remote, który dzięki nowym przyciskom pozwala wyjątkowo łatwo kontrolować dekoder STB. Udoskonalenia dotknęły również funkcję Screen Remote - interfejs użytkownika jest teraz prostszy, lepiej zorganizowany i wygodniejszy w obsłudze.

Channel Plus

Channel Plus oferuje kontent Over-The-Top w formie przyjaznej dla użytkownika. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybierać z ujednoliconej listy zarówno treści OTT, jak i te oferowane przez kanały telewizyjne - co więcej dzięki funkacji Channel Plus mogą przeglądać je jednocześnie. Dodatkowo kontrolowane za pomocą aplikacji widgety wyświetlają na ekranie rekomendowane programy.

Funkcja Channel Plus korzysta z serwisu Xumo, który umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości darmowych treści cyfrowych oferowanych przez agencje prasowe takie jak Bloomberg, TIME Inc., Condé Nast Entertainment czy The Wall Street Journal. Mamy też możliwość przeglądania treści premium dostarczanych przez takie serwisy jak BuzzFeed, PopSugar czy Mode Media - od niedawno powstałych i prężnie rozwijających się sieci cyfrowych po rozbudowane sieci wielokanałowe (MCN). W ofercie dostępne są również pakiety kanałów międzynarodowych.

Więcej nowości i ulepszeń:

W nowym webOS 3.0 dostępnym na telewizorach LG SMART TV pojawią się zarówno całkowicie nowe, jak i znane z wcześniejszych wersji, ale udoskonalone funkcje:

• Funkcja Channel Advisor, która analizując często oglądane programy telewizyjne, wyświetla godziny ich transmisji oraz inne przydatne informacje.
• Funkcja Multi-view, która umożliwia wyświetlanie treści z dwóch różnych źródeł (np. dwóch kanałów telewizyjnych w tym samym czasie lub kanału telewizyjnego i filmu Blu-ray).
• Aplikacja Music Player, która odtwarza muzykę przez głośniki telewizora nawet wtedy, gdy jest on wyłączony.
• Usługi My Channels i Live Menu wzbogacone o nowe, przydatne funkcje.

• Aplikacja IoTV umożliwiająca sterowanie z poziomu ekranu inteligentnymi urządzeniami marki LG lub innymi kompatybilnymi z aplikacją.

Nowe telewizory LG SMART TV z systemem webOS 3.0 będą dostępne w sprzedaży w 2016 roku. Ich prezentacja odbędzie się podczas targów CES w dniach 6-9 stycznia 2016 r. w Las Vegas Convention Center w Central Hall #8204.

Źródło: LG

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Głośnik przenośny Harman Kardon Onyx Studio 4

Dodano: 11 grudzień 2017
Głośnik przenośny Harman Kardon Onyx Studio 4
Harman Kardon Onyx Studio 4 to głośnik przenośny, który pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki w technologii Bluetooth. Można połączyć z nim nawet dwa urządzenia źródłowe i odtwarzać muzykę na przemian.

Referencyjne słuchawki douszne Audeze LCDi4

Dodano: 11 grudzień 2017
Referencyjne słuchawki douszne Audeze LCDi4
Audeze poszerza serię słuchawek LCD o model LCDi4. Najnowsza konstrukcja wykorzystuje takie same rozwiązania jak topowe słuchawki wokółuszne LCD-4, ale w zminiaturyzowanej formie.
Pozostałe newsy branżowe Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...