Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017

Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest na Starym Kontynencie drugą co do wielkości wystawą sprzętu audio! A ponieważ ta największa - monachijski high-end - odbywa się wiosną, więc niemal dokładnie pół roku później zarówno producenci, jak i dziennikarze - i to już z całego świata - przybywają do Warszawy coraz bardziej przekonani o tym, że na "warszawskim szoł" warto być. Trzeba być!

Tegoroczna edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 17-19 listopada. Zainteresowanie wystawców znowu spowodowało zwiększenie powierzchni, chociaż nie mogło ono już być znaczne, bowiem dotarliśmy do granic wytrzymałości - w obiektach należących do wystawowej "sieci" wykorzystaliśmy wszystkie odpowiednie pomieszczenia.

Gdzie?

Znający imprezę z poprzednich lat wiedzą, jak się po niej poruszać. Wystawców i zwiedzających będą gościć hotele Radisson Blu Sobieski, niedaleko od niego położony Golden Tulip oraz nabytek" sprzed dwóch lat - Stadion PGE Narodowy, który sam w sobie wciąż jest atrakcją turystyczną.

Jednak największą liczbę pomieszczeń oddaje nam do dyspozycji niestrudzony, niezawodny, stary wiarus Sobieski, w którym wszystko się kiedyś zaczęło. Tam też odbywają się wykłady, seminaria i spotkania tematyczne. Kto lubi (lub dopiero chce poznać) tradycyjny klimat hotelowych imprez audiofi lskich, jakie dominowały na świecie jeszcze kilkanaście lat temu, będzie się czuł jak ryba w wodzie (chociaż w akwarium).

Z kolei Stadion Narodowy to fantastyczny obiekt z salami konferencyjnymi i VIP-owskimi lożami, nie tylko znakomicie nadającymi się do prezentacji sprzętu, ale też wnoszącymi powiew nowoczesności, dają- cymi komfort dużych przestrzeni. Dlatego też właśnie na Narodowym pojawi się dodatkowo sprzęt wideo (któremu impreza zawdzięcza zmianę nazwy). Tutaj też przygotowano specjalną strefę słuchawkową - o powierzchni ponad 1000 m2.

Proszę jeszcze tylko nie zapomnieć o trzeciej lokalizacji - Hotelu Tulip (niedaleko Sobieskiego), bo i tam wystawców jest tylu, że starczyłoby na oddzielną, mniejszą imprezę.

PGE Stadion Narodowy

Zaczynamy tradycyjnie, w piątek, ale o godzinę wcześniej niż poprzednio. Otwieramy o godz. 13:00, a ponieważ zamykamy o 20:00, więc już w piątek jest mnóstwo czasu, aby zobaczyć bardzo wiele i np. zaliczyć jedną z lokalizacji, albo zrobić wstępny rekonesans całej imprezy. W sumie zostanie udostępnionych aż 166 sal wystawowych, nie licząc wspomnianej strefy słuchawkowej oraz wielu mniejszych stoisk na korytarzach.

Warto zwiedzanie zaplanować wcześniej, wybierając największe atrakcje wedle własnych upodobań i możliwości czasowych; przy tak dużej liczbie wystawców nie ma szans, aby wszystko dokładnie obejrzeć i posłuchać, tym bardziej szkoda tracić czas na błąkanie się i zaglądanie do pokojów, w których nie ma dla nas wiele ciekawego.

Udostępnione zostanie drugie, równoległe wejście na Narodowym, prowadzące prosto na trybunę wschodnią (a więc od strony strefy słuchawkowej). Wejście to będzie prowadzić przez bramę numer 1 (patrz mapka) i będzie naturalnym wyborem dla osób przybywających od strony Ronda Waszyngtona.

Przypominamy, że przejście pomiędzy salami znajdującymi się na trybunie wschodniej i zachodniej PGE Narodowego jest zamknięte przez cztery pierwsze godziny otwarcia wystawy, czyli w piątek pomiędzy godz. 13:00 a 17:00 (droga ta prowadzi przez część biurową, działającą w piątek do godz. 17:00). Dlatego do godz. 17:00 (tylko w piątek) przej- ście z jednej trybuny na drugą wymaga zjechania windą na poziom ulicy (do wejścia) i przejścia przez parking podziemny (pod płytą stadionu). W sobotę oraz niedzielę nie będzie już takich "atrakcji" - bezpo- średnie przejście będzie otwarte przez cały dzień (patrz mapka).

Połączenia

Pomiędzy hotelami Sobieski/Golden Tulip (położone blisko siebie) i Narodowym będzie kursować bezpłatna linia autobusowa. W tym roku autobusy będą jeździć co pół godziny (a w godzinach 11:00-16:00 nawet co 20 minut) w każdym kierunku. Komunikacja miejska to proste połączenie przez most Poniatowskiego.

Dla osób zmotoryzowanych będzie dostępny podziemny parking na 2000 samochodów, ulokowany pod stadionem; dzienna opłata wynosi 25 złotych, ale płacimy za każdy wjazd, więc lepiej tak rozplanować czas, żeby albo spędzić cały dzień na stadionie, albo pozostawić auto na parkingu i przemieszczać się autobusem. Parkingi podziemne są dostępne także pod hotelami Golden Tulip i Sobieski - ale tam są droższe.

Aby nie stać w kolejce do wejścia, można kupić bilety wcześniej, na stronie internetowej organizatora. Oczywiście, można je kupić także w kasach przy wejściu. Bilet jednodniowy będzie kosztował 30 zł, a już za 45 zł kupimy karnet na trzy dni. Dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą za darmo.

Dodatkową pomocą jest bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android, ułatwiająca poruszanie się w gąszczu atrakcji i bę- dąca alternatywą dla papierowego przewodnika. Aplikacja daje dostęp do mapy targów, wyszukiwarki, informacji o wystawcach, prezentacjach i seminariach oraz dostępnych rabatach.

Tradycyjnie, dla osób spoza Warszawy, które będą chciały zostać na weekend, przygotowano specjalną ofertę noclegową w hotelach Campanile, Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Atrakcje

O znaczeniu imprezy świadczy choćby fakt, że właśnie Audio Video Show zostało wybrane na światową premierę nowych, referencyjnych kolumn marki Sonus faber, o których... w związku z tym nic jeszcze nie wiemy. Elektronika towarzysząca będzie ich godna - najlepsze urządzenia Audio Research. Dosłownie największą atrakcją będą tubowe kolumny Avantgarde Acoustic Trio - w ostatecznej konfiguracji z trzema basshornami.

Avantgarde Trio – mniej watów, ale mnóstwo decybeli. System głośnikowy o efektywności sięgającej 110 dB.

Avantgarde Trio - mniej watów, ale mnóstwo decybeli. System głośnikowy o efektywności sięgającej 110 dB. 

Dużym wydarzeniem z zakresu kolumn mniejszych, tańszych, praktyczniejszych będzie nowa seria 700 Bowers & Wilkins. Flagowe urządzenia Marantza z serii 10 przedstawi Ken Ishiwata, który na Audio Video Show był już wiele razy i w czasie swoich prezentacji zawsze miał pełne sale.

Strefa słuchawkowa to wystawa w wystawie, a na niej słuchawki ponad 50 producentów - od niskobudżetowych po hi-endowe cacka - wśród których króluje zestaw Sennheiser Orpheus HE 1, w cenie około ćwierć miliona złotych. Niewiele mniej kosztuje najnowszy przedwzmacniacz Nagry - HD Preamp - do którego będą podłączone monobloki Nagra HD amp i kolumny (otwarte odgrody) Red House polskiej firmy ESA.

Pivetta Opera Only - aparatura, co ma (podobno) sto dwadzieścia tysięcy watów. Akurat na stadion.

Pivetta Opera Only - aparatura, co ma (podobno) sto dwadzieścia tysięcy watów. Akurat na stadion. 

Wszelkie rekordy ceny (i nie tylko) bije jednak wzmacniacz Pivetta Opera Only (7 mln zł), o mocy 120 kW; tak - stu dwudziestu kilowatów (i masie dwóch ton). To tylko krótki wybór niektórych efektów specjalnych, jakie szykują dystrybutorzy i producenci, ale każdy pokaże to, co ma najlepszego.

ADRESY:
Stadion Narodowy - al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Hotel Radisson Blu Sobieski - Plac Artura Zawiszy 1
Hotel Golden Tulip - ul. Towarowa 2


TERMIN:
17-19 LISTOPADA 2017


GODZINY OTWARCIA: 
Piątek,17.11.2017, 13.00 - 20.00
Sobota 18.11.2017, 10.00 - 20.00
Niedziela 19.11.2017, 10.00 - 18.00

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Dodano: 17 styczeń 2018
Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805
Pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku Marantza wchodzi na rynek. AV8805 obsługuje dźwięk 13.2 i ma radzić sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości.

Głośniki instalacyjne Dynaudio

Dodano: 16 styczeń 2018
Głośniki instalacyjne Dynaudio
W najnowszej generacji instalacyjnych głośników Dynaudio, przeznaczonych do montażu sufitowego i ściennego, znajdziemy cztery nowe modele, które zastępują wycofanych z produkcji poprzedników.
Pozostałe newsy branżowe Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...