Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora jednej z najsłynniejszych marek hi-fi.

Dodano: 16 maj 2019

Produkty osobiście dostrojone przez Kena Ishiwatę i opatrzone jego inicjałami - KI - od dawna są uważane za wiodące w swoich klasach. Obejmują one ikony sprzętu hi-fi, takie jak CD63mkII KI i PM66KI, a ostatnio także renomowaną serię KI Ruby, która upamiętniła 40-lecie współpracy Kena z marką Marantz.

Bart Muller, SVP European Commercial Operations, skomentował: "Chcielibyśmy podziękować Kenowi za jego wzorowe osiągnięcia, a zwłaszcza za rozwój marki Marantz w Europie. Ken pracował ze wspaniałym zespołem inżynierów o podobnych poglądach, dzieląc się swoją wiedzą, aby kultywować filozofię dźwięku Marantza. Właściciele i fani Marantza mogą polegać na niepowtarzalnym brzmieniu Marantza przyszłość".

Ken Ishiwata po raz pierwszy przyjechał do Europy, aby pracować dla marki Pioneer w 1968 r. W 1978 roku dołączył do Marantz jako koordynator techniczny, a od 1996 roku został Ambasadorem marki. Od tego czasu Ishiwata jest prawdopodobnie najbardziej wpływową osobowością w branży high-end audio. Jego "złote uszy" i "złoty dotyk" cieszą się powszechnym uznaniem, a jego poglądy są gorliwie omawiane przez światową prasę hi-fi.

Ken oceniał i dostosowywał każdy nowy produkt Marantza w cieszącym się uznaniem pokoju odsłuchowym w europejskiej siedzibie głównej w Eindhoven. Niektóre produkty "z potencjałem" dostrajał i czynił dodatkowe zabiegi, aby je udoskonalić. Uzyskiwały one wtedy status SE (Special Edition). Rozwijane dalej dzięki kontynuacji procesu, otrzymywały oznaczenie KI-Signature. Ken umieszczał swoje inicjały tylko na urządzeniu, które osiągnęło najwyższy poziom, aby w pełni odzwierciedlić filozofię dźwięku Marantz.

Ken Ishiwata współpracował przez cztery dekady z zespołami w Europie i Japonii. Marantz nadal będzie się rozwijać dzięki jego pasji, aby utrzymać najwyższe standardy dźwięku.

Źródło: materiały prasowe

Newsy sprzętowe

Nowe kable antenowe Melodika

Oferta polskich kabli Melodika została wzbogacona o cztery modele: MDANTWW, MDANTGW, MDANTWF ...

Aurender A30

A30 to streamer i serwer z funkcją rippowania płyt oraz wzmacniaczem słuchawkowym - flagowy ...

Amplituner sieciowy Denon...

Denon przedstawił swój pierwszy stereofoniczny amplituner z funkcjami sieciowymi, z bezprzewodowym ...

Pozostałe newsy branżowe

Zobacz wszystkie
Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Dodano: 17 czerwiec 2019
Najnowszy, zaawansowany amplituner wielokanałowy Pioneer VSX-LX504 pojawił się w salonie w Q21. Dla pierwszych osób zdecydowanych na kupno amplitunera salon przygotował atrakcyjną ofertę. Wystarczy...
Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Dodano: 17 czerwiec 2019
Czy brzmienie starych kolumn głośnikowych może się znudzić? Jeśli tak, jest na to sposób. 
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Dodano: 10 czerwiec 2019
Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...