Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora jednej z najsłynniejszych marek hi-fi.

Dodano: 16 maj 2019

Produkty osobiście dostrojone przez Kena Ishiwatę i opatrzone jego inicjałami - KI - od dawna są uważane za wiodące w swoich klasach. Obejmują one ikony sprzętu hi-fi, takie jak CD63mkII KI i PM66KI, a ostatnio także renomowaną serię KI Ruby, która upamiętniła 40-lecie współpracy Kena z marką Marantz.

Bart Muller, SVP European Commercial Operations, skomentował: "Chcielibyśmy podziękować Kenowi za jego wzorowe osiągnięcia, a zwłaszcza za rozwój marki Marantz w Europie. Ken pracował ze wspaniałym zespołem inżynierów o podobnych poglądach, dzieląc się swoją wiedzą, aby kultywować filozofię dźwięku Marantza. Właściciele i fani Marantza mogą polegać na niepowtarzalnym brzmieniu Marantza przyszłość".

Ken Ishiwata po raz pierwszy przyjechał do Europy, aby pracować dla marki Pioneer w 1968 r. W 1978 roku dołączył do Marantz jako koordynator techniczny, a od 1996 roku został Ambasadorem marki. Od tego czasu Ishiwata jest prawdopodobnie najbardziej wpływową osobowością w branży high-end audio. Jego "złote uszy" i "złoty dotyk" cieszą się powszechnym uznaniem, a jego poglądy są gorliwie omawiane przez światową prasę hi-fi.

Ken oceniał i dostosowywał każdy nowy produkt Marantza w cieszącym się uznaniem pokoju odsłuchowym w europejskiej siedzibie głównej w Eindhoven. Niektóre produkty "z potencjałem" dostrajał i czynił dodatkowe zabiegi, aby je udoskonalić. Uzyskiwały one wtedy status SE (Special Edition). Rozwijane dalej dzięki kontynuacji procesu, otrzymywały oznaczenie KI-Signature. Ken umieszczał swoje inicjały tylko na urządzeniu, które osiągnęło najwyższy poziom, aby w pełni odzwierciedlić filozofię dźwięku Marantz.

Ken Ishiwata współpracował przez cztery dekady z zespołami w Europie i Japonii. Marantz nadal będzie się rozwijać dzięki jego pasji, aby utrzymać najwyższe standardy dźwięku.

Źródło: materiały prasowe

Newsy sprzętowe

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet ...

Bezprzewodowe słuchawki...

We wrześniu do naszych rąk trafią nowe douszne słuchawki Sennheiser, model IE 80S BT. Bazuje ...

Głośnik bezprzewodowy Vifa...

Do oferty duńskiej Vify trafił właśnie kolejny (szósty już) głośnik bezprzewodowy - ...
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 14 sierpień 2019
W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Dodano: 14 sierpień 2019
W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i...
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Dodano: 9 sierpień 2019
Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...