Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i ambasadora jednej z najsłynniejszych marek hi-fi.

Dodano: 16 maj 2019

Produkty osobiście dostrojone przez Kena Ishiwatę i opatrzone jego inicjałami - KI - od dawna są uważane za wiodące w swoich klasach. Obejmują one ikony sprzętu hi-fi, takie jak CD63mkII KI i PM66KI, a ostatnio także renomowaną serię KI Ruby, która upamiętniła 40-lecie współpracy Kena z marką Marantz.

Bart Muller, SVP European Commercial Operations, skomentował: "Chcielibyśmy podziękować Kenowi za jego wzorowe osiągnięcia, a zwłaszcza za rozwój marki Marantz w Europie. Ken pracował ze wspaniałym zespołem inżynierów o podobnych poglądach, dzieląc się swoją wiedzą, aby kultywować filozofię dźwięku Marantza. Właściciele i fani Marantza mogą polegać na niepowtarzalnym brzmieniu Marantza przyszłość".

Ken Ishiwata po raz pierwszy przyjechał do Europy, aby pracować dla marki Pioneer w 1968 r. W 1978 roku dołączył do Marantz jako koordynator techniczny, a od 1996 roku został Ambasadorem marki. Od tego czasu Ishiwata jest prawdopodobnie najbardziej wpływową osobowością w branży high-end audio. Jego "złote uszy" i "złoty dotyk" cieszą się powszechnym uznaniem, a jego poglądy są gorliwie omawiane przez światową prasę hi-fi.

Ken oceniał i dostosowywał każdy nowy produkt Marantza w cieszącym się uznaniem pokoju odsłuchowym w europejskiej siedzibie głównej w Eindhoven. Niektóre produkty "z potencjałem" dostrajał i czynił dodatkowe zabiegi, aby je udoskonalić. Uzyskiwały one wtedy status SE (Special Edition). Rozwijane dalej dzięki kontynuacji procesu, otrzymywały oznaczenie KI-Signature. Ken umieszczał swoje inicjały tylko na urządzeniu, które osiągnęło najwyższy poziom, aby w pełni odzwierciedlić filozofię dźwięku Marantz.

Ken Ishiwata współpracował przez cztery dekady z zespołami w Europie i Japonii. Marantz nadal będzie się rozwijać dzięki jego pasji, aby utrzymać najwyższe standardy dźwięku.

Źródło: materiały prasowe

Newsy sprzętowe

Trzy nowe amplitunery AV...

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię ...

Referencyjna końcówka mocy...

NuPrime niedawno ogłosił wprowadzenie na nasz rynek przetwornika C/A Evolution DAC, teraz ...

Bezprzewodowy głośnik JBL...

Na polskim rynku lada dzień zadebiutują nowe głośniki JBL dla dzieci, a mianowicie model ...
Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Dodano: 22 maj 2019
W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca...
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Dodano: 22 maj 2019
Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny...
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Dodano: 21 maj 2019
Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...