Cztery nagrody EISA dla Philipsa

Firma Philips otrzymała cztery nagrody EISA 2010 / 2011 - za najlepszy europejski telewizor, najbardziej przyjazny środowisku telewizor, europejskie kino domowe oraz Europejski odtwarzacz płyt kompaktowych.
Dodano: 25 sierpień 2010

- Najlepszy Europejski Telewizor: Philips 46" seria LED Pro 9000 (46PFL9705)

philips_lcd_46pfl9705h_max

Telewizory z serii LED Pro 9000 zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu.. Seria LED  Pro 9000 wyprzedza trendy i dzięki zastosowaniu systemów takich jak Ambilight, Perfect Pixel HD i Perfect Natural

Członkowie jury z EISA tak motywują swój wybór: "Philips jest przez wielu uważany za technologicznego lidera, oferującego innowacyjne rozwiązania. Cechy takie jak doskonała kompensacja ruchu, wykorzystanie technologii sterowania podświetlaniem matrycy LCD (scanning backlight) z miejscowym przyciemnieniem, dowodzą ciągłego doskonalenia metod przez tę firmę w poszukiwaniu jak najbardziej optymalnych rozwiązań. W modelu 46PFL9705 wykorzystano technologię BrightPro, tzw. “turbo dopalacz” dla jasności obrazu. Ta technologia pozwala na zachowanie odpowiedniego kontrastu między bardzo jasnymi i ciemnymi fragmentami obrazu, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny.  Dodatkowo telewizor zapewnia doskonałą jakość odbioru, łącznie z rewelacyjnymi efektami audio, bezprzewodowym łączem internetowym z pełną możliwością przeglądania oraz systemem Ambilight Spectra 3. Jest także możliwość wyświetlania obrazu trójwymiarowego przy użyciu dodatkowego zestawu".

- Najbardziej Przyjazny Środowisku Telewizor: 42” Philips Econova TV (42PFL6805)

Telewizor redukuje zużycie energii elektrycznej o 60%, jest częściowo zrobiony z przetworzonego aluminium i zużywa 0 Wat przy użyciu wyłącznika "Zero Power". Philips Econova LED TV jest zbudowany z PVC oraz nie posiada bromowanego środka opóźniającego palenie. W trosce o środowisko naturalne, został zaprojektowany tak, aby jego utylizacja była bardzo łatwa. Pilot telewizora jest zasilany energią słoneczną, co oznacza, że używając go mamy jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. 

Zespół przyznający nagrody EISA stwierdził, że: "Model Philips 42PFL6805 osiągnął imponujący wynik zużycia 40 Wat w trybie eco-mode. Zestaw jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do projektowania ekologicznego, co jest widoczne w wielu szczegółach, takich jak nieortodoksyjny design produktu, zasilany energią słoneczną pilot, możliwość zawieszenia na ścianie lub postawienia zestawu oraz instrukcja obsługi w formie internetowej – e-manual. Tym, co dopełnia obraz jest inteligentne stworzenie małego panelu, zrobionego częściowo ze zutylizowanego aluminium, który przykrywa wszystkie elementy elektroniczne, zamiast całkowitej tylnej osłony używanej przez konkurencję".

- Europejskie kino domowe: zestaw 360 Sound (HTS9520)

philips_hts9520_max

System powstał jako idealny dodatek do telewizorów LED z serii 9000. Każda kolumna jest wyposażona w trzy głośniki: jeden skierowany do przodu oraz dwa na boki. To ułożenie sprawia, że dźwięki docierają do słuchacza pod różnymi kątami, niezależnie od tego, w jakim miejscu pomieszczenia się znajduje.

Zestaw kina domowego Philips 360 Sound odtwarza płyty Blu–ray oraz DVD, jak również pliki muzyczne i filmy wideo przechowywane na urządzeniach przenośnych, takich jak MP3. Po podłączeniu modułu Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do nieograniczonych źródeł internetowej rozrywki, a także korzystać z usługi Net TV współpracującej z różnorodnymi serwisami internetowymi.

"Kluczowym elementem modelu Philips HTS9520 są nowatorskie satelitarne kolumny, każda składająca się z różnorodnych głośników. W dolnej części znajdują się dwa elementy o bocznym ustawieniu, które pełnią rolę dipoli, podczas gdy górna część wykorzystuje konwencjonalne ułożenie – basy/wysokie tony. Są one uzyskiwane z wzmacniaczy klasy D użytych w głównym odtwarzaczu DVD/BD, który zawiera również procesor sygnałowy DSP udoskonalający jakość dźwięku. Zainstalowany głośnik niskotonowy stanowi solidną podstawę dla tonów średnich oraz wysokich i powoduje, że powstaje dźwięk otaczający nas na wiele nowych, ekscytujących sposobów! Ten atrakcyjny i wysokiej jakości system nagłaśniania może być używany z telewizorami 3D i oferuje bezprzewodowy dostęp do domowego serwera". – tłumaczą członkowie jury EISA.

- Europejski Odtwarzacz Płyt Kompaktowych: miniwieża Hi-Fi z głośnikami SoundSphere (MCi900)

philips_soundsphere_a_max

Miniwieża Phi;ips oferuje ona naturalny, autentyczny dźwięk. Doskonała jakość dźwięku została osiągnięta dzięki unikalnej budowie głośników składających się z głośników wysokotonowych rozprowadzających dźwięk we wszystkich kierunkach. Mikrowieża Hi-Fi Philipsa z głośnikami SoundSphere (MCi900) dzięki zastosowaniu technologii Streamium pozwala na bezprzewodowe przechowywanie i odtwarzanie muzyki, jak również rozkoszowanie się niezliczoną ilością utworów online lub odtwarzanych prosto z komputera.

Według oficjalnej wypowiedzi zespołu przyznającego nagrody EISA: "Jeżeli poszukujesz systemu kompaktowego, który spełnia wszystkie funkcje to MCi900 jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To najnowsze rozwiązanie wykorzystujące technologię Streamium Wi-Fi i posiadające głośniki SoundSphere. Może odtwarzać pliki filmowe DVD oraz DiVX, pliki muzyczne FLAC oraz WAV, a także oferuje funkcję UPnP (bezpośrednie połączenie), co pozwala na streaming muzyki na MP3 z komputera PC. Możliwe jest również streaming plików dźwiękowych na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160GB, a  Ethernet lub połączenie Wi-Fi umożliwia dostęp do internetowego radia. Aluminiowe głośniki typu SoundSphere są zasilane przez 2x50W amplifier klasy D oraz łączą skierowany do góry głośnik tonów niskich/średnich z oddzielnym głośnikiem tonów wysokich (tweeter) zamontowany na „szypułkach”. Szerokie rozprowadzanie dźwięku w tych innowacyjnych głośnikach pozwala na stworzenie głębokiego i pełniejszego brzmienia dochodzącego do każdego miejsca w pomieszczeniu".

Do tej pory Philips otrzymał nagrody EISA dwadzieścia dwa razy. Jury doceniło produkty ze względu na ich proste w użytkowaniu rozwiązania z zastosowaniem technologicznych innowacji.

Newsy sprzętowe

Nowość Indiana Line -...

Tesi 661 to najnowsza, flagowa konstrukcja Indiana Line. Jest już dostępna w sprzedaży w ...

Kolumny głośnikowe Q...

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept ...

Hybrydowy wzmacniacz Taga...

Taga Harmony THDA-500T v.2 to mini hybrydowy (lampowo/tranzystorowy) wzmacniacz słuchawkowy. ...
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Dodano: 13 luty 2019
SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz...
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Dodano: 13 luty 2019
Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Dodano: 5 luty 2019
Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...