Cztery nagrody EISA dla Philipsa

Firma Philips otrzymała cztery nagrody EISA 2010 / 2011 - za najlepszy europejski telewizor, najbardziej przyjazny środowisku telewizor, europejskie kino domowe oraz Europejski odtwarzacz płyt kompaktowych.
Dodano: 25 sierpień 2010

- Najlepszy Europejski Telewizor: Philips 46" seria LED Pro 9000 (46PFL9705)

philips_lcd_46pfl9705h_max

Telewizory z serii LED Pro 9000 zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu.. Seria LED  Pro 9000 wyprzedza trendy i dzięki zastosowaniu systemów takich jak Ambilight, Perfect Pixel HD i Perfect Natural

Członkowie jury z EISA tak motywują swój wybór: "Philips jest przez wielu uważany za technologicznego lidera, oferującego innowacyjne rozwiązania. Cechy takie jak doskonała kompensacja ruchu, wykorzystanie technologii sterowania podświetlaniem matrycy LCD (scanning backlight) z miejscowym przyciemnieniem, dowodzą ciągłego doskonalenia metod przez tę firmę w poszukiwaniu jak najbardziej optymalnych rozwiązań. W modelu 46PFL9705 wykorzystano technologię BrightPro, tzw. “turbo dopalacz” dla jasności obrazu. Ta technologia pozwala na zachowanie odpowiedniego kontrastu między bardzo jasnymi i ciemnymi fragmentami obrazu, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny.  Dodatkowo telewizor zapewnia doskonałą jakość odbioru, łącznie z rewelacyjnymi efektami audio, bezprzewodowym łączem internetowym z pełną możliwością przeglądania oraz systemem Ambilight Spectra 3. Jest także możliwość wyświetlania obrazu trójwymiarowego przy użyciu dodatkowego zestawu".

- Najbardziej Przyjazny Środowisku Telewizor: 42” Philips Econova TV (42PFL6805)

Telewizor redukuje zużycie energii elektrycznej o 60%, jest częściowo zrobiony z przetworzonego aluminium i zużywa 0 Wat przy użyciu wyłącznika "Zero Power". Philips Econova LED TV jest zbudowany z PVC oraz nie posiada bromowanego środka opóźniającego palenie. W trosce o środowisko naturalne, został zaprojektowany tak, aby jego utylizacja była bardzo łatwa. Pilot telewizora jest zasilany energią słoneczną, co oznacza, że używając go mamy jeszcze większy wpływ na ochronę środowiska. 

Zespół przyznający nagrody EISA stwierdził, że: "Model Philips 42PFL6805 osiągnął imponujący wynik zużycia 40 Wat w trybie eco-mode. Zestaw jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do projektowania ekologicznego, co jest widoczne w wielu szczegółach, takich jak nieortodoksyjny design produktu, zasilany energią słoneczną pilot, możliwość zawieszenia na ścianie lub postawienia zestawu oraz instrukcja obsługi w formie internetowej – e-manual. Tym, co dopełnia obraz jest inteligentne stworzenie małego panelu, zrobionego częściowo ze zutylizowanego aluminium, który przykrywa wszystkie elementy elektroniczne, zamiast całkowitej tylnej osłony używanej przez konkurencję".

- Europejskie kino domowe: zestaw 360 Sound (HTS9520)

philips_hts9520_max

System powstał jako idealny dodatek do telewizorów LED z serii 9000. Każda kolumna jest wyposażona w trzy głośniki: jeden skierowany do przodu oraz dwa na boki. To ułożenie sprawia, że dźwięki docierają do słuchacza pod różnymi kątami, niezależnie od tego, w jakim miejscu pomieszczenia się znajduje.

Zestaw kina domowego Philips 360 Sound odtwarza płyty Blu–ray oraz DVD, jak również pliki muzyczne i filmy wideo przechowywane na urządzeniach przenośnych, takich jak MP3. Po podłączeniu modułu Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do nieograniczonych źródeł internetowej rozrywki, a także korzystać z usługi Net TV współpracującej z różnorodnymi serwisami internetowymi.

"Kluczowym elementem modelu Philips HTS9520 są nowatorskie satelitarne kolumny, każda składająca się z różnorodnych głośników. W dolnej części znajdują się dwa elementy o bocznym ustawieniu, które pełnią rolę dipoli, podczas gdy górna część wykorzystuje konwencjonalne ułożenie – basy/wysokie tony. Są one uzyskiwane z wzmacniaczy klasy D użytych w głównym odtwarzaczu DVD/BD, który zawiera również procesor sygnałowy DSP udoskonalający jakość dźwięku. Zainstalowany głośnik niskotonowy stanowi solidną podstawę dla tonów średnich oraz wysokich i powoduje, że powstaje dźwięk otaczający nas na wiele nowych, ekscytujących sposobów! Ten atrakcyjny i wysokiej jakości system nagłaśniania może być używany z telewizorami 3D i oferuje bezprzewodowy dostęp do domowego serwera". – tłumaczą członkowie jury EISA.

- Europejski Odtwarzacz Płyt Kompaktowych: miniwieża Hi-Fi z głośnikami SoundSphere (MCi900)

philips_soundsphere_a_max

Miniwieża Phi;ips oferuje ona naturalny, autentyczny dźwięk. Doskonała jakość dźwięku została osiągnięta dzięki unikalnej budowie głośników składających się z głośników wysokotonowych rozprowadzających dźwięk we wszystkich kierunkach. Mikrowieża Hi-Fi Philipsa z głośnikami SoundSphere (MCi900) dzięki zastosowaniu technologii Streamium pozwala na bezprzewodowe przechowywanie i odtwarzanie muzyki, jak również rozkoszowanie się niezliczoną ilością utworów online lub odtwarzanych prosto z komputera.

Według oficjalnej wypowiedzi zespołu przyznającego nagrody EISA: "Jeżeli poszukujesz systemu kompaktowego, który spełnia wszystkie funkcje to MCi900 jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To najnowsze rozwiązanie wykorzystujące technologię Streamium Wi-Fi i posiadające głośniki SoundSphere. Może odtwarzać pliki filmowe DVD oraz DiVX, pliki muzyczne FLAC oraz WAV, a także oferuje funkcję UPnP (bezpośrednie połączenie), co pozwala na streaming muzyki na MP3 z komputera PC. Możliwe jest również streaming plików dźwiękowych na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160GB, a  Ethernet lub połączenie Wi-Fi umożliwia dostęp do internetowego radia. Aluminiowe głośniki typu SoundSphere są zasilane przez 2x50W amplifier klasy D oraz łączą skierowany do góry głośnik tonów niskich/średnich z oddzielnym głośnikiem tonów wysokich (tweeter) zamontowany na „szypułkach”. Szerokie rozprowadzanie dźwięku w tych innowacyjnych głośnikach pozwala na stworzenie głębokiego i pełniejszego brzmienia dochodzącego do każdego miejsca w pomieszczeniu".

Do tej pory Philips otrzymał nagrody EISA dwadzieścia dwa razy. Jury doceniło produkty ze względu na ich proste w użytkowaniu rozwiązania z zastosowaniem technologicznych innowacji.

Newsy sprzętowe

Nowe kable antenowe Melodika

Oferta polskich kabli Melodika została wzbogacona o cztery modele: MDANTWW, MDANTGW, MDANTWF ...

Aurender A30

A30 to streamer i serwer z funkcją rippowania płyt oraz wzmacniaczem słuchawkowym - flagowy ...

Amplituner sieciowy Denon...

Denon przedstawił swój pierwszy stereofoniczny amplituner z funkcjami sieciowymi, z bezprzewodowym ...

Pozostałe newsy branżowe

Zobacz wszystkie
Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Pioneer VSX-LX504 z rabatem w Q21

Dodano: 17 czerwiec 2019
Najnowszy, zaawansowany amplituner wielokanałowy Pioneer VSX-LX504 pojawił się w salonie w Q21. Dla pierwszych osób zdecydowanych na kupno amplitunera salon przygotował atrakcyjną ofertę. Wystarczy...
Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Czas Na Awans! Promocja marki Sonus faber

Dodano: 17 czerwiec 2019
Czy brzmienie starych kolumn głośnikowych może się znudzić? Jeśli tak, jest na to sposób. 
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Dodano: 10 czerwiec 2019
Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...