Relacja z Audio Show 2010

Kolejna edycja Audio Show, tym razem już XIV, jak zwykle się udała. Wystawowe hotele, a przede wszystkim Sobieski, pękały w szwach i na dwa dni stały się mekką audiofilów z całej Polski.

Dodano: 8 listopad 2010

Audio Show jak wiemy przyciąga coraz więcej szefów sprzedaży, a nawet właścicieli światowych firm audio (o systemie Lyngdorf Steinway wartym milion dolarów opowiadał nam sam Peter Lyngdorf, a Xaviany prezentował ich konstruktor Robert Barletta ). Wszystko dlatego, że i klimat niepowtarzalny, i oferta naprawdę imponująca. W tym roku swoje produkty prezentowało aż 312 wystawców, więc było czym pozachwycać i oko i ucho.

2.roberto_barletta_b_max

Co z nowości

Po raz pierwszy zobaczyć mogliśmy m.in. wspomniany system Lyngdorfa, a także kolumny Magico Q5 (ważące niemal 200 kg każda)  z elektroniką Ayre, nowe odświeżone Focale Utopia – model Stella EM, nowe kolumny Wilson  Audio Sophia 3, projektory Epson EH-TW3600 i EH-TW3200 czy najnowsze dzieło Franco Serblina - kolumny Ktema.

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier były urządzenia niemieckiej firmy Burmester (ich dystrybucją zajął się niedawno Audio System). Pierwszy raz mogliśmy posłuchać także przedwzmacniacza i końcówki mocy Spectral w zestawieniu z kolumnami Avalon.

Dwa super systemy przygotował Nautilus - pierwszy z nich to Avantgarde Duo Mezzo z elektroniką Ayona - końcówki mocy Vulcan, preamp Spheri i opcjonalnie integra Crossfire II, a jakoś źródło CD-05s (to w Bristolu). W Sobieskim zaś perzentowały się końcówki A-65 Accuphase + Dynaudio Spectral Twenty-Five Signature Edition.

Nasi najaktywniejsi forumowicze o tegorocznej wystawie...

"Udało mi się zwiedzić wszystkie trzy hotele. Na pierwszy ogień poszedł Sobieski. Na parterze pominąłem chyba tylko stoisko Trimexu, ze względu na to, że system był w zasadzie identyczny jak w zeszłym roku (Utopie + monobloki Unisona, rok temu mieliśmy integrę tegoż producenta).

Na stoisku Polpaku z dobrej strony zaprezentował się jubileuszowy zestaw Xindaka z Mistralmi SAG-500 - jak tam byłem grał akurat "Hotel California" - przy w sumie słabych warunkach akustycznych (kolumny ginęły, wiele osób miało problem ze stwierdzeniem, które akurat grają; obok stały Paradigm serii Reference i Mistral BOW A-2) system zachowywał równowagę i ładnie prezentował scenę.

Na kolejnych piętrach mogliśmy przetestować projektory 3D od LG (z głosnikami Klipsch Reference) i JVC (z JBLami Sythesis) - szczerze mówiąc, słabiutko wypadają te sprzęty (a swoje trzeba było odstać w kolejce, bo pokazy były dla sześciu osób).

Trafione zestawienie spotkałem w drugim pokoju Polpaku - elektronika Anthema, kolumny Paradigma (monitory, center i sub) i do tego projektor FHD Epson. Obejrzałem fragmenty koncertów J. Timberlake`a i J. Meyer`a - wrażenia naprawdę pozytywne, choć sub był trochę zbyt głośny (ale w końcu efekt miał być). Z zestawów stereo ładnie zagrał set zasilany wzmakiem Baltlaba, towarzyszył mu LOGITECH SB Touch, niestety nazw DACa i kolumn nie pamiętam.

Dalej był Kyriad. W pokoju LINNa oczywiście królowały DSy, zestawione z systemem 2.1 (przy czym kolumny były podłogowe), sporo czasu spędziłem w sali REGI, gdzie grał zestaw najwyższej serii + kolumny Aspara (jak dla mnie dźwięk trochę za suchy i odchudzony z basu, ale może to wina samego ustawienia). Największe wrażenie robił jednak set Steinway & Sons - kolumny bez komór rezonansowych w sali konferencyjnej odnajdywały się idealnie - barwy, równowaga, scena...dla mnie byłaby to najlepsza prezentacja na tegorocznym AS, gdyby nie cena tegoż zestawu...

Na deser Bristol. Audiofast tak jak w zeszłym roku zaprezentował kolumny Wilson Audio. Liczyłem, że może będą Vandersteen`y, więc troszkę się zawiodłem. Nautilus wystawił AYON`a (prezentację prowadził szef firmy) z Avantgarde Acoustics. Tak jak w zeszłym roku był to jeden z najlepszych setów. Na zakończenie salon firmy ESA i to drugi raz z rzędu mój prywatny zwycięzca dźwiękowy. Zestawienie ich kolumn z elektroniką McIntosh`a to dla mnie zestaw idealny".

Pacio94

"Dla mnie mistrzostwem świata była prezentacja AUDIOPUNKTU i kolumienek RLS CALLISTO III - zwykły pokój, w którym ustawiono sprzęt na standardowej szafce z Sobieskiego, dodatkowo krzywej bez ekranów akustycznych, a przy tym gramofon wypoziomowany na papierkach pod jedną nogą (brawo za improwizację). Ale to co pokazały te maluchy z systemem, zauroczyło mnie - grały wyśmienicie. Brawo za pomysł prezentacji i dla naszej rodzimej konstrukcji".

Kitek2


"Dla mnie odkryciem wystawy były kolumny Voxativ by Schimmel model Ampeggio – na 1 szerokopasmowym głośniku (Sobieski, pokój 508 – razem z polską firmą AutoTech)".

1.voxativ_ampeggio_a_max_01

RoRo

"Voxativ by Schimmel model Ampeggio! Dla mnie był to najlepszy dźwięk wystawy. Szkoda, że zestaw stał z boku pokoju razem ze sprzętem polskiej firmy o futurystycznych kształtach.Tamte głośniki bardziej przyciągały wzrok. Grały też dobrze, ale to inna pólka cenowa. A Voxativ czy cicho, czy głośno, grał bosko - skuteczność fenomenalna, napędzany był 300 b czyli 9 wat na kanał. Był piękny bas jak i średnie bardzo szczegółowe, a jednak nie kujące w uszy wysokie. Przetwornik wykonywano ręcznie w Berlinie, zaś obudowy powstawały na zamówienie w fabryce fortepianów. Był to prawdziwy klawir lack, a nie podróba jak w większości współczesnych kolumn".

Audionet


"Sprzęt klasy hi-end zawsze robi wrażenie, w tym roku na mnie chyba największe wywarł MBL. Bas zdawał się nie tylko wybrzmiewać, ale poruszać całym hotelem i to ciągle w kontrolowany sposób. Bardzo dużo analogowych źródeł: SUPER TREND. Choć sporo przezentacji zawierało trzaski, których nie jestem amatorem. Medal za sposób prezentacji jaki zorganizował HI-HI CLUB - przy winie zdecydowanie lepiej się słuchało...Brakowało mi HORN-a i AUDIO KLAN-u - czy to jakiś bojkot??? Ktoś wie dlaczego ich nie było??? Dla mnie porażka, że nie było marek: DALI, DENON, B&W, YAMAHA, MARANTZ itp.".

Radi73

moje_audio_max         mistral_sag250_max

GALERIA ZDJĘĆ Z AUDIO SHOW 2010 RUSZA NIEBAWEM!

Newsy sprzętowe

Telewizory Samsung QLED 2019...

W dniach od 18 do 31 marca br. w ramach przedsprzedaży u wybranych partnerów dostępne będą ...

Słuchawki MEE Audio Matrix...

Na polski rynek wchodzą właśnie słuchawki nauszne Bluetooth Matrix Cinema ANC, wykorzystujące ...

Aktywna skrzynia basowa JBL...

Kompaktowa, aktywna skrzynia basowa JBL Stage 800 BA właśnie pojawiła się na polskim rynku. ...
Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dodano: 19 marzec 2019
Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych...
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Dodano: 18 marzec 2019
Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Dodano: 6 marzec 2019
Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...