Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Odsłuchy kolumn Klipsch Heresy III w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Klipsch Heresy III w salonie Q21

Dodano: 31 lipiec 2017

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na kolejne odsłuchy, tym razem kolumn Klipsch Heresy III.

Klipsch Heresy III, niespodzianka, nawiązują wyglądem oraz konstrukcją do kolumn z lat 70. Należą do serii Heritage, czyli najwyższej w ofercie firmy, do której należą również referencyjne modele Klipschorn czy La Scala II. Do ich budowy użyto płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem, z których zrobiono boczne ścianki, oraz sklejkę brzozową do wykonania ścianek przedniej i tylnej, które pokryto warstwą czarnego lakieru strukturalnego. Skrzynie są konstrukcją zamkniętą, nie mają również wewnętrznych wzmocnień. Front można zakryć maskownicą nawiązującą swoim wzorem do minionych lat.

Przetworniki, w jakie wyposażono, Klipsch Heresy III, to 2.54-cm kopułka wysokotonowa K-107-TI umieszczona w tubie Tractrix Horn, 4.45-cm głośnik średniotonowy K-53-TI umieszczony w tubie Exponential Horn oraz głośnik niskotonowy, 12-calowy K-28-E. Pasmo przenoszenia kolumn operuje w zakresie 58 Hz-20 kHz ±3dB, a efektywność sięga 99dB. Maksymalne ciśnienie akustyczne, jakie możemy osiągnąć to 116 dB.

Wysoka skuteczność paczek pozwala na podłączenie ich do najbardziej egzotycznych wzmacniaczy lampowych, zarówno tych sprzed lat, pracujących w konfiguracji single-ended, jak i najnowszych konstrukcji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpiąć je również w nowoczesne konstrukcje tranzystorowe.

Kolumny Klipsch Heresy III

Kolumny Klipsch Heresy III

Więcej na www.q21.pl

Źródło: Q21

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Wolnostojące kolumny głośnikowe Magico A3

Dodano: 14 grudzień 2017
Wolnostojące kolumny głośnikowe Magico A3
Magico zaprezentował nowe kolumny wolnostojące, model A3. Zastosowano w nich w pełni usztywnioną i anodyzowaną obudowę z aluminium, głośnik wysokotonowy z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy i zwrotnicę eliptyczną Magico.

Bezprzewodowe słuchawki Jays a-Six

Dodano: 14 grudzień 2017
Bezprzewodowe słuchawki Jays a-Six
Szwedzki Jays rozszerza swoje portfolio o kolejne słuchawki - bezprzwodowy, niewielki, lekki, dokanałowy model a-Six. Kupimy je już w styczniu przyszłego roku.
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...