Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Urządzenia Thöress i Cantano podczas 3. prezentacji "Audiofil"

Urządzenia Thöress i Cantano podczas 3. prezentacji "Audiofil"

Dodano: 5 październik 2017

Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna dwudniowa prezentacja wrocławskich prezentacji "Audiofil". Spotkania będą się odbywać w najbliższy weekend, w dniach 7-8 października, w hotelu Qubus. Wstęp wolny.

Na wystawę została zaproszona jedna z najciekawszych postaci europejskiej sceny audio Reinhard Thöress - właściciel i główny konstruktor Thöress Puristic Audio Apparatus.

Thöress to niewielka manufaktura sprzętu audio znana przede wszystkim entuzjastom ciężkiego kalibru. W ofercie firmy jest osiem produktów - dwa przedwzmacniacze (w tym jeden gramofonowy), dwie monofoniczne końcówki mocy, dwa modele kolumn podłogowych oraz dwa wzmacniacze zintegrowane.

Przedwzmacniacz Thöress

Przedwzmacniacz Thöress

Szybki rzut oka na specyfikację oraz wygląd rzeczonych produktów daje bardzo konkretną informację, którą drogę obrał właściciel firmy. Papierowe membrany głośników, wysoka skuteczność, wszędobylskie lampy, w tym mało znane NOS-y, a także estetyka sporej części produktów rodem z lat 70. lub wcześniejszych to nie przypadek.

Organizatorzy postarają się zaprezentować większość tych urządzeń, w tym przede wszystkim najnowszy przedwzmacniacz DFLH (dual function line & head) oraz monofoniczne wzmacniacze mocy na lampie 845. Pokażą także dwa wzmacniacze zintegrowane F2A11 oraz Hybrid Triode Integrated a także kolumny 2CD12 (97 dB) oraz 1D8 (90 dB).

 Monofoniczny wzmacniacz mocy Thöress 845

Monofoniczny wzmacniacz mocy Thöress 845

Goście zobaczą też unikalny przedwzmacniacz gramofonowy. Konstrukcja Reinharda Thöressa wyróżnia się na tle innych podobnych urządzeń. Najczęściej przedwzmacniacze gramofonowe oferują tylko jedną standardową korekcję, zgodną z zaleceniami RIAA. Czasem zdarzają się urządzenia obsługujące również starsze standardy. Jednak i one nie zapewniają pełnej elastyczności w kształtowaniu charakteru brzmienia. Przedwzmacniacz Thöressa umożliwia nie tylko wybór krzywej korekcyjnej, lecz także możliwość kształtowania na bieżąco przebiegu charakterystyki częstotliwościowej. Zakresy tonów niskich, przełomu basów i średnicy oraz sopranów można regulować niezależnie za pomocą przełączników obrotowych.

Wszystkie urządzenia są produkowane ręcznie w Aachen. Lutowanie punkt-w-punkt to jest kredo Reinharda, niezależnie czy w grę wchodzą wzmacniacze, czy kolumny. Konstruktor nie kupuje ponadto gotowych transformatorów. Zarówno wyjściowe, jak i mocy wytwarza sam. Mało tego, szef firmy Thöress osobiście nawija uzwojenia cewek za pomocą wyprodukowanej w 1964 roku specjalnej maszyny niemieckiej firmy Auman.

Monofoniczny wzmacniacz mocy Thöress 845 - przekrój

Wzmacniacz mocy Thöress 845

Gramofon Cantano W/T to skromny w wyrazie, bardzo wyrafinowany w budowie projekt Olivera von Zedlitza. Oliver jest właścicielem berlińskiej firmy CNC-Gronemann GmbH in Berlin. Głównym polem zainteresowań CNC-Gronemann, i to od 50 lat, jest produkcja elementów o wysokiej precyzji przeznaczonych do zastosowań medycznych i dla laboratoriów. Jej właściciel jest wielkim fanem analogu. Gramofony Cantano przez 13 lat kilkakrotnie zmieniały swój kształt. Przetestowano setki materiałów i ich kombinacji, przeegzaminowano wiele różnych koncepcji. Gramofon Cantano W/T jest ich szczytowym osiągnięciem.

Wkładka – unikalny produkt japońskiej marki Murasakino Sumile MC. Okablowanie - kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix.

Gramofon Cantano W/T

Gramofon Cantano W/T

Gramofon Cantano W/T

 

 

 

 

Dzięki uprzejmości Galerii Audio wszystkie urządzenia będą prezentowane na fantastycznie zaprojektowanych i wyglądających stolikach firmy Harmonium.

Prezentacje będą się odbywać od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00 w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus (ul. Św. Marii Magdaleny 2).

Źródło: Audio Atelier/ Moje Audio

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Kolumny Piega Premium 701, 501 i 301

Dodano: 18 styczeń 2018
Kolumny Piega Premium 701, 501 i 301
Piega zaprezentowała nową serię głośników Premium, modele podołogowe 701 i 501 oraz podstawkowe 301. Stanowią kontynuację jednej z najbardziej udanych koncepcji głośników szwajcarskiego producenta.

Kolumna głośnikowa Gato Audio FM-30

Dodano: 17 styczeń 2018
Kolumna głośnikowa Gato Audio FM-30
FM-30 to najnowsza wolno stojąca konstrukcja Gato Audio. Kolumny są już dostępne w sprzedaży.
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - styczeń 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Po Świętach i Nowym Roku możemy być trochę ociężali, więc na początek proponuję lekki rozruch, bez napinania się na trudne wykłady teoretyczne i sążniste artykuły. Test dziesięciu modeli słuchawek w cenie 1000-2000 zł, a więc już dobrej klasy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

W salonach Top Hi-Fi & Video Design, pod hasłem "Wielkie czyszczenie magazynów", trwa zimowa wyprzedaż. Znacznie tan...