Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl

HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl

Dodano: 22 listopad 2017

Tylko przez tydzień słuchawkomaniacy z całej Polski będą mieli okazję wziąć udział w odsłuchach słuchawek HiFiMAN Susvara, które kosztują 30 000 zł.

Nowe słuchawki to zwieńczenie dekady intensywnego rozwoju - od klasycznych membran planarnych do super nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HiFiMAN HE-1000 i Edition X.

Membrana zainstalowana w HiFiMAN Susvara jest jeszcze lepsza niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia, jakie generuje, znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem "zero distortion driver".

Poza ultra cienką membraną ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi.

Nowe magnesy okalające membranę pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w HiFiMAN Susvara - mają być one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultra cienką membranę.

HiFiMAN Susvara

Opatentowane maskownice "window shade" - rozwiązanie znane z HE-1000. System metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.

Hybrydowe nausznice - asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy, co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Odsłuch

Słuchawek będzie można posłuchać z wzmacniaczem słuchawkowym HiFiMAN EF6 (7999 zł) oraz NuPrime DAC-10H (7 995 zł). Źródłem dźwięku będzie odtwarzacz CD Musical Fidelity Nu-Vista CD (45 555 zł). Całość zostanie uzupełniona okablowaniem w cenie kilku tysięcy złotych, co oznacza, że wartość całego systemu zbliży się do granicy 100 000 zł.

HiFiMAN EF6

HiFiMAN EF6 

 

NuPrime DAC10

NuPrime DAC10H

Musical Fidelity Nu-Vista CD

Musical Fidelity Nu-Vista CD

 

RMS zaprasza na odsłuchy od 24 listopada (piątek) do 2 grudnia (sobota) w godzinach 8:00-16:00 (firma zachęca do wcześniejszego umówienia się). Odwiedzający mogą przynieść własne płyty CD.

Białystok
ul. Hetmańska 33B

Źródło: RMS

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Głośnik przenośny Harman Kardon Onyx Studio 4

Dodano: 11 grudzień 2017
Głośnik przenośny Harman Kardon Onyx Studio 4
Harman Kardon Onyx Studio 4 to głośnik przenośny, który pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki w technologii Bluetooth. Można połączyć z nim nawet dwa urządzenia źródłowe i odtwarzać muzykę na przemian.

Referencyjne słuchawki douszne Audeze LCDi4

Dodano: 11 grudzień 2017
Referencyjne słuchawki douszne Audeze LCDi4
Audeze poszerza serię słuchawek LCD o model LCDi4. Najnowsza konstrukcja wykorzystuje takie same rozwiązania jak topowe słuchawki wokółuszne LCD-4, ale w zminiaturyzowanej formie.
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...