HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl

Tylko przez tydzień słuchawkomaniacy z całej Polski będą mieli okazję wziąć udział w odsłuchach słuchawek HiFiMAN Susvara, które kosztują 30 000 zł.

Dodano: 22 listopad 2017

Nowe słuchawki to zwieńczenie dekady intensywnego rozwoju - od klasycznych membran planarnych do super nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HiFiMAN HE-1000 i Edition X.

Membrana zainstalowana w HiFiMAN Susvara jest jeszcze lepsza niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia, jakie generuje, znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem "zero distortion driver".

Poza ultra cienką membraną ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi.

Nowe magnesy okalające membranę pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w HiFiMAN Susvara - mają być one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultra cienką membranę.

HiFiMAN Susvara

Opatentowane maskownice "window shade" - rozwiązanie znane z HE-1000. System metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.

Hybrydowe nausznice - asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy, co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Odsłuch

Słuchawek będzie można posłuchać z wzmacniaczem słuchawkowym HiFiMAN EF6 (7999 zł) oraz NuPrime DAC-10H (7 995 zł). Źródłem dźwięku będzie odtwarzacz CD Musical Fidelity Nu-Vista CD (45 555 zł). Całość zostanie uzupełniona okablowaniem w cenie kilku tysięcy złotych, co oznacza, że wartość całego systemu zbliży się do granicy 100 000 zł.

HiFiMAN EF6

HiFiMAN EF6 

 

NuPrime DAC10

NuPrime DAC10H

Musical Fidelity Nu-Vista CD

Musical Fidelity Nu-Vista CD

 

RMS zaprasza na odsłuchy od 24 listopada (piątek) do 2 grudnia (sobota) w godzinach 8:00-16:00 (firma zachęca do wcześniejszego umówienia się). Odwiedzający mogą przynieść własne płyty CD.

Białystok
ul. Hetmańska 33B

Źródło: RMS

Newsy sprzętowe

Fotoreportaż z Audio Video...

Kolejna edycja Audio Video Show za nami. W tym roku kolejny rekord został pobity, zarejestrowało ...

Telewizor Samsung OLD 8K z...

Samsung zaprezentował właśnie nowy telewizor, który dzięki technologii inteligentnego ...

Melodika i sklep RMS pl na...

Kino domowe Dolby Atmos / DTS:X na głośnikach instalacyjnych? Melodika i sklep RMS pl mówią ...
HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

Dodano: 6 listopad 2018
H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD....
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Dodano: 29 październik 2018
Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Dodano: 24 październik 2018
Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...