Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl

HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl

Dodano: 22 listopad 2017

Tylko przez tydzień słuchawkomaniacy z całej Polski będą mieli okazję wziąć udział w odsłuchach słuchawek HiFiMAN Susvara, które kosztują 30 000 zł.

Nowe słuchawki to zwieńczenie dekady intensywnego rozwoju - od klasycznych membran planarnych do super nowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HiFiMAN HE-1000 i Edition X.

Membrana zainstalowana w HiFiMAN Susvara jest jeszcze lepsza niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia, jakie generuje, znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem "zero distortion driver".

Poza ultra cienką membraną ważną rolę w całości odgrywa napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to super szybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi.

Nowe magnesy okalające membranę pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F117, tak aby był on niewidzialny dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w HiFiMAN Susvara - mają być one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultra cienką membranę.

HiFiMAN Susvara

Opatentowane maskownice "window shade" - rozwiązanie znane z HE-1000. System metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechciany dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane.

Hybrydowe nausznice - asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha. Zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy, co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Odsłuch

Słuchawek będzie można posłuchać z wzmacniaczem słuchawkowym HiFiMAN EF6 (7999 zł) oraz NuPrime DAC-10H (7 995 zł). Źródłem dźwięku będzie odtwarzacz CD Musical Fidelity Nu-Vista CD (45 555 zł). Całość zostanie uzupełniona okablowaniem w cenie kilku tysięcy złotych, co oznacza, że wartość całego systemu zbliży się do granicy 100 000 zł.

HiFiMAN EF6

HiFiMAN EF6 

 

NuPrime DAC10

NuPrime DAC10H

Musical Fidelity Nu-Vista CD

Musical Fidelity Nu-Vista CD

 

RMS zaprasza na odsłuchy od 24 listopada (piątek) do 2 grudnia (sobota) w godzinach 8:00-16:00 (firma zachęca do wcześniejszego umówienia się). Odwiedzający mogą przynieść własne płyty CD.

Białystok
ul. Hetmańska 33B

Źródło: RMS

Newsy sprzętowe

Nowe słuchawki JBL Endurance RUN

Dodano: 22 maj 2018
Nowe słuchawki JBL Endurance RUN
Endurance RUN to pierwszy z czterech modeli nowych, wyczynowych słuchawek sportowych JBL. Jak wskazuje nazwa, to słuchawki stworzene z myślą o biegaczach. Są lekkie, nie podrażniają uszu i stabilnie się w nich trzymają.

Nowy amplituner kina domowego Yamaha MusicCast...

Dodano: 22 maj 2018
Nowy amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-S602
Yamaha zaprezentowała swój najnowszy amplituner kina domowego MusicCast RX-S602. To kompaktowa, wysokiej jakości 5.1-kanałowa konstrukcja, która dzięki bogatemu wyposażeniu oraz zaawansowanym funkcjom – m.in. obsłudze Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth oraz systemowi multiroom MusicCast – z łatwością pełni rolę wszechstronnego domowego centrum rozrywki.
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie
Zobacz także
Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? Dlaczego kopia cyfrowa płyty CD brzmi inaczej niż oryginał? Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu? Co oznacza Single Ended?
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć m...