Kolumny REBEL w salonie Hifistation

Salon Hifistation poszerzył swoją ofertę o urządzenia młodego polskiego producenta kolumn głośnikowych REBEL.

Dodano: 6 sierpień 2018

Firma REBEL została założona w połowie 2015 roku, a pomysłodawcą przedsięwzięcia i projektantem kolumn jest Jacek Hrynkiewicz-Struss, elektronik i audiofil o 20-letnim doświadczeniu w branży audio. Na początku firma zaprezentowała małe podstawkowe kolumny Classic 10, następnie opracowała i wdrożyła do produkcji model podłogowy Classic 20.

Producent, chcąc odróżnić się na tle konkurencji, zrezygnował jednak z produkcji linii Classic, porzucił także przetworniki marki Scan-Speak, na których modele Classic były w całości oparte. Zamiast tego zainwestował czas, umiejętności i pieniądze w przygotowanie zupełnie nowej rodziny kolumn głośnikowych o nazwie Sentiment.

Kolumny z tej serii korzystają nie tylko z wysokotonowych przetworników Scan-Speaka, ale i z niesprecyzowanych głośników używanych "jedynie przez jedną z brytyjskich marek". Dwa modele z tej serii: Sentiment 20 oraz Sentiment 30 zostały wyposażone w opatentowane rozwiązanie MTL. To, jak podaje producent, linia transmisyjna dla głośników średniotonowych.

Rebel Sentiment 10

Rebel Sentiment 10

Hifistation ma w swojej ofercie model Rebel Sentiment 10. To dwudrożny system bassreflex z otworem stratnym z tyłu, z obudową wykonaną z płyty MDF o grubości 25 mm. Obudowa kryje zamontowany centralnie głośnik wysokotonowy SCANSPEAK z podwójnym magnesem, membraną kopułkowo-pierścieniową o średnicy 38 mm i powiększoną komorą wytłumiającą oraz dwa głośniki średnioniskotonowe o średnicy 6,5 cala ( 18 cm), wykonywane na zamówienie firmy REBEL.

Sygnałem steruje minimalistyczna zwrotnica. Całości dopełnia kombinacja okablowania wewnętrznego wykonana ze starannie dobranych przewodów z miedzi krystalicznej i srebra. Maskownice czarne z automatycznym mocowaniem magnetycznym. Obudowy wykonano i polakierowano z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Dostępne są 4 wersje kolorystyczne: jasny i ciemny dąb, lakier fortepianowy biały i czarny.

Cena: 9600 zł za parę w kolorach dąb jasny, dąb ciemny. Za lakiery fortepianowe (biały, czarny) dopłata 1000 zł.

Źródło: Hifistation

Newsy sprzętowe

Wodoodporne głośniki...

Niestraszne mu deszcze. Ofertę głośników poszerza właśnie firma Triangle, prezentując ...

Pioneer VSX-LX503

9.2-kanałowy odbiornik sieciowy VSX-LX503 obsługuje technologię Bluetooth i oferuje jakość ...
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Triangle w RAFKO Dystrybucja

Triangle w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 13 czerwiec 2018
Z 1 czerwca 2018 firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Triangle w Polsce.
Zobacz także
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...