Kolumny REBEL w salonie Hifistation

Salon Hifistation poszerzył swoją ofertę o urządzenia młodego polskiego producenta kolumn głośnikowych REBEL.

Dodano: 6 sierpień 2018

Firma REBEL została założona w połowie 2015 roku, a pomysłodawcą przedsięwzięcia i projektantem kolumn jest Jacek Hrynkiewicz-Struss, elektronik i audiofil o 20-letnim doświadczeniu w branży audio. Na początku firma zaprezentowała małe podstawkowe kolumny Classic 10, następnie opracowała i wdrożyła do produkcji model podłogowy Classic 20.

Producent, chcąc odróżnić się na tle konkurencji, zrezygnował jednak z produkcji linii Classic, porzucił także przetworniki marki Scan-Speak, na których modele Classic były w całości oparte. Zamiast tego zainwestował czas, umiejętności i pieniądze w przygotowanie zupełnie nowej rodziny kolumn głośnikowych o nazwie Sentiment.

Kolumny z tej serii korzystają nie tylko z wysokotonowych przetworników Scan-Speaka, ale i z niesprecyzowanych głośników używanych "jedynie przez jedną z brytyjskich marek". Dwa modele z tej serii: Sentiment 20 oraz Sentiment 30 zostały wyposażone w opatentowane rozwiązanie MTL. To, jak podaje producent, linia transmisyjna dla głośników średniotonowych.

Rebel Sentiment 10

Rebel Sentiment 10

Hifistation ma w swojej ofercie model Rebel Sentiment 10. To dwudrożny system bassreflex z otworem stratnym z tyłu, z obudową wykonaną z płyty MDF o grubości 25 mm. Obudowa kryje zamontowany centralnie głośnik wysokotonowy SCANSPEAK z podwójnym magnesem, membraną kopułkowo-pierścieniową o średnicy 38 mm i powiększoną komorą wytłumiającą oraz dwa głośniki średnioniskotonowe o średnicy 6,5 cala ( 18 cm), wykonywane na zamówienie firmy REBEL.

Sygnałem steruje minimalistyczna zwrotnica. Całości dopełnia kombinacja okablowania wewnętrznego wykonana ze starannie dobranych przewodów z miedzi krystalicznej i srebra. Maskownice czarne z automatycznym mocowaniem magnetycznym. Obudowy wykonano i polakierowano z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Dostępne są 4 wersje kolorystyczne: jasny i ciemny dąb, lakier fortepianowy biały i czarny.

Cena: 9600 zł za parę w kolorach dąb jasny, dąb ciemny. Za lakiery fortepianowe (biały, czarny) dopłata 1000 zł.

Źródło: Hifistation

Newsy sprzętowe

Słuchawki JBL E500 BT

E500 BT to kolejne bezprzewodowe słuchawki wokółuszne, które zasiliły ofertę JBL. Są ...

Słuchawki Technics EAH-F70N...

Podczas konwencji Panasonic marka Technics zaprezentowała dwa nowe modele bezprzewodowych ...

Amplituner z Dolby Atmos...

Do sprzedaży w Polsce trafi wkrótce pięciokanałowy amplituner Onkyo o symbolu TX-SR393. ...
Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Dodano: 18 luty 2019
Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Dodano: 13 luty 2019
SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz...
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Dodano: 13 luty 2019
Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowość Indiana Line - kolumny głośnikowe Tesi 661

Nowość Indiana Line - kolumny głośnikowe Tesi 661

Tesi 661 to najnowsza, flagowa konstrukcja Indiana Line. Jest już dostępna w sprzedaży w dwóch wersjach wykończenia - cz...