HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.

Dodano: 6 listopad 2018

Hegel H590 wykorzystuje opatentowaną technologię SoundEngine2 w zaawansowanej konstrukcji wzmacniacza o ogromnej mocy, a jednocześnie bardzo niskim poziomie zniekształceń. W efekcie uzyskano niespotykaną dynamikę brzmienia, które ma być "gładkie, naturalne i niezwykle bogate w informacje muzyczne".

Hegel H590 jest wyposażony w starannie zaprojektowane wejcia zbalansowane i niezbalansowane, z parowanymi ręcznie tranzystorami, które zapewniają minimalne zniekształcenie delikatnego sygnału z analogowego źródła, takiego jak przedwzmacniacz gramofonowy. Poprzez sekcję przedwzmacniacza z dedykowanymi wysokiej jakości zasilaczami i unikalną regulacją głośności, aż do potężnego stopnia wyjściowego, w którym znajduje się 12 superszybkich tranzystorów dużej mocy... na kanał.

Obecnie wielu ludzi słucha przede wszystkim muzyki w postaci cyfrowej, dlatego konstruktorzy szczególną uwagę poświęcili przetwornikowi cyfrowo-analogowemu, w którym wszystkie sygnały zachowują swoją oryginalną formę. Niezależnie od tego, czy pliki będą w wysokiej rozdzielczości, czy w formacie CD, wszystkie one zostaną odtwarzone w swojej natywnej postaci.

Wejście USB H590 obsługuje również najlepsze, gęste formaty, takie jak DSD. H590 został wyposażony w technologię dekodowania i renderowania MQA, która umożliwia odtwarzanie plików audio w formacie MQA z lokalnych nośników i serwisów streamingowych, dostarczając dźwięk o jakości identycznej z oryginalnym nagraniem.

Czytaj również testy urządzeń Hegel 

Hegel H590

Hegel H590 obsługuje streaming Upnp i jest wyposażona w autorską implementację AirPlay. Oznacza to łatwość obsługi oferowaną przez Apple Airplay w połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem Hegla. Oprogramowanie H590 może być aktualizowane, więc możliwe jest dodanie kolejnych funkcjonalności w przyszłości.

Jeśli mieszkamy w tzw. inteligentnym domu, H590 może stać się jego naturalną częścią. Dzięki takim usługom, jak wbudowany Control4 i dwukierunkowe sterowanie przez IP dla innych inteligentnych systemów sterowania domem, korzystanie z H590 może być równie łatwe, jak włączanie świateł.

Urządzenie pozwala na ustawienie żądanego maksymalnego poziomu głośności i jego zablokowanie. Można także używać H590, by poprawić brzmienie swojego kina domowego albo zbudować jeden wspólny system do słuchania muzyki i oglądania filmów.

Lubisz aplikacje Sonos lub Bluesound i chcesz z nich nadal korzystać, ale bez utraty wyjątkowej jakości dźwięku oferowanej przez H590? Nie ma problemu. Połącz je, zablokuj głośność na wejściu i już masz pełną kontrolę, używając (na przykład) aplikacji Sonos.

Hegel H590 - tylna ścianka

Dane techniczne:

- Moc na wyjściu głośnikowym: 301W /kanał dla 8 Ω, Dual Mono
- Minimalne obciążenie: 2Ω
- Wejścia analogowe: 2 zbalansowane (XLR), 3 niezbalansowane (RCA) Wejścia cyfrowe: 1 koaksjalne (BNC), 1 koaksjalne (RCA), 3 optyczne, 1 USB, 1 Ethernet Wyjścia cyfrowe: 1 koaksjalne (BNC) Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane o stałym poziomie sygnału (RCA), 1 x niezbalansowane o regulowanym poziomie sygnału (RCA)
- Pasmo przenoszenia: 5Hz-180kHz S/N: > 100dB
- Przesłuch między kanałami:  4000 (główna sekcja wyjściowa) - Zniekształcenia: <0.005% dla 50W 8Ω 1kHz
- Zniekształcenia intermodulacyjne:  <0.01% (19kHz + 20kHz) - Wymiary: 17,1cm x 43cm x 44,5cm (WxSxG) - Waga: 22 kg (sztuka)

Źródło: Meloman

Newsy sprzętowe

Soundbar Harman Kardon...

Harman Kardon Enchant 1300 to 13-kanałowy soundbar typu All-in-One z technologią MultiBeam™ ...

Słuchawki JBL Free

JBL Free to bezprzewodowe słuchawki dokanałowe Bluetooth (4.2), które będą pracować dobę. ...

Apple AirPlay 2 w...

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią ...
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Dodano: 10 grudzień 2018
Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie...
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Dodano: 5 grudzień 2018
Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Dodano: 5 grudzień 2018
Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...