Prezentacje najnowszego wzmacniacza lampowego Haiku Audio Origami EL34 SE w salonie Q21

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na prezentację wzmacniacza lampowego Haiku Origami.

Dodano: 4 kwiecień 2019

Haiku Origami to wzmacniacz lampowy pracujący w klasie A w ramach topologii Single-Ended (SE), czyli jest to wzmacniacz z pojedynczą lampą mocy. Ten typ wzmacniaczy to Święty Graal wielbicieli wybitnego dźwięku – również ze względu na minimalną możliwą ilość elementów elektronicznych, które mają wpływ na prezentację brzmieniowych detali.

Stopień wstępny zbudowano na lampach ECC82, znanych ze swoich znakomitych parametrów, stopień mocy oparto na powszechnie lubianych lampach EL34. Lampowy zasilacz zbudowano przy użyciu lampy 5C3S. Moc wyjściowa wynosi 10W.

Wzmacniacz lampowy Haiku Origami

Wzmacniacz lampowy Haiku Origami - lampy

Wzmacniacz lampowy Haiku Origami

Wzmacniacz Haiku Origami ma dwa wejścia liniowe i wyjście dla zespołów głośnikowych 4 lub 8 Ohm. Potencjometr głośności to granatowy Alps, wszystkie rezystory są metalizowane, podstawki ceramiczne, ze złoconymi stykami, gniazda Neutrika i Schurtera. Chassis jest stalowe, lakierowane na czarno, front i gałka z pełnego aluminium.

W przypadku konstrukcji Single Ended cały sygnał jest przetwarzany przez jedną lampę, co przynosi dodatkowe korzyści: można pominąć odwracacz fazy i użyć wyłącznie stopni wzmacniających - układ staje się minimalistyczny  dźwięk jest bardziej naturalny i delikatniejszy. Otrzymujemy czyste i bardzo bogate brzmienie - które pozwala cieszyć się materiałem muzycznym w pełnej krasie.

Wzmacniacz jest dostępny w salonie Q21 w cenie 4650 zł.

Źródło: Q21

 

Newsy sprzętowe

Nagrody EISA 2019-2020 rozdane

EISA nagradza produkty z całego świata, ma już wpływ na wszystkie rynki, opiera swój autorytet ...

Bezprzewodowe słuchawki...

We wrześniu do naszych rąk trafią nowe douszne słuchawki Sennheiser, model IE 80S BT. Bazuje ...

Głośnik bezprzewodowy Vifa...

Do oferty duńskiej Vify trafił właśnie kolejny (szósty już) głośnik bezprzewodowy - ...
Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Weekendowa promocja. Niższe ceny w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 14 sierpień 2019
W salonach Top Hi-Fi & Video Design startuje akcja promocyjna "Deal of the weekend", w ramach której kilkadziesiąt produktów będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Gramofon Clearaudio Concept - w zestawie taniej

Dodano: 14 sierpień 2019
W salonach Top Hi-Fi & Video Design rozpoczęła się sprzedaż zestawu składającego się z gramofonu Clearaudio Concept z wkładką MM oraz praktycznych akcesoriów: pokrywy przeciwpyłowej, docisku i...
Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Wakacyjna wyprzedaż w salonie Q21

Dodano: 9 sierpień 2019
Pabianicki salon Q21 odpalił właśnie wakacyjną wyprzedaż. W outlecie saklepu znalazły się urządzenia, które teraz kupimy znacznie taniej.
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...