Nagrody EISA 2015-2016 rozdane

Nagrody EISA 2015-2016 rozdane

Dodano: 15 sierpień 2015

Nagrody dla najlepszych urządzeń hi-fi, kina domowego i sprzętu przenośnego, przyznawane przez European Imaging and Sound Association zostały rozdane. Oto lista zwycięskich urządzeń.

Wyboru dokonują redaktorzy naczelni pism należących do Stowarzyszenia na corocznym "walnym zjeździe", poprzedzonym ustaleniem listy produktów nominowanych. Nominacje muszą być poparte przeprowadzonym i udokumentowanym testem. Zarówno w zgłaszaniu nominacji, jak i w ostatecznym głosowaniu biorą udział tylko członkowie poszczególnych grup eksperckich.

W każdej grupie eksperckiej może być tylko jeden reprezentant z każdego kraju. Z Polski jest to właśnie "Audio" – w grupach eksperckich hi-fi i kina domowego. Nagrody są przyznawane tylko jednemu produktowi w każdej kategorii, ale same kategorie podlegają ewolucji w rytmie zmian następujących na rynku. Nagrody EISA wskazują więc nie tylko na konkretne produkty, jako najwartościowsze i godne polecenia, co ma oczywiście zasadnicze znaczenie dla klientów, ale dokumentują też rynkowe trendy, a w opisach nagrodzonych produktów można znaleźć nie tylko pochwały, lecz również informacje o tym, jakie cechy są kluczowe dla danej kategorii.

W tym roku do naszego standardowego zestawu – nagród dla urządzeń hi-fi i kina domowego – dodajemy nagrody dla produktów mobilnych, wśród których dominują smartfony. Chcieliśmy jednak pokazać pełne spektrum nagród dla sprzętu audio, które "zawędrowały" również tutaj.

EUROPEJSKI ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY 2015–2016 - Bowers & Wilkins CM6 S2

Najnowszym uzupełnieniem serii CM jest model CM6 S2 – większa konstrukcja podstawkowa, która wyróżnia się instalacją głośnika wysokotonowego ponad zasadniczą obudową, czyli rozwiązaniem stosowanym w najlepszych zespołach głośnikowych B&W. 25-mm aluminiowa kopułka wysokotonowa została odizolowana od wibracji obudowy, w której pracuje 16,5-cm głośnik nisko-średniotonowy z membraną z Kevlaru; otwór bas-refleks (wyprowadzony z tylu) może zostać zamknięty w celu zmiany charakterystyki w zakresie niskotonowym. CM6 S2 doskonale komponują się – akustycznie i estetycznie – z podstawkami FS-CM2, dostarczając dźwięk dokładny i wyrafinowany, z rozciągnięciem i skalą inspirującą w kontekście konstrukcji o umiarkowanej wielkości.

EUROPEJSKI ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY HIGH-END 2015–2016 - Focal Sopra

Sopra, czyli najnowsza linia Focala, ulokowana pomiędzy serią Electra a referencyjnymi Utopiami, będzie przyciągała uwagę klientów nawet najbardziej wymagających i rozpieszczonych. Oryginalny i uderzający nowoczesną elegancją projekt plastyczny, wraz z kilkoma awangardowymi wariantami kolorystycznymi, jest zapowiedzią równie spektakularnego i wyrafinowanego dźwięku. Sopra No2 to konstrukcja wolnostojąca, trójdrożna, wykorzystująca najlepszą firmową technikę membran „W” (w głośnikach niskotonowych i średniotonowym) oraz berylowy wysokotonowy, z dodatkiem najnowszych rozwiązań w obrębie układów magnetycznych i zawieszeń, prowadzących do redukcji zniekształceń. Tymi sposobami, wraz z perfekcyjnym strojeniem, zostaje osiągnięte brzmienie wybitnie precyzyjne i przestrzenne, zrównoważone, spójne i dynamiczne.

EUROPEJSKI WZMACNIACZ 2015–2016 - Hegel H160

Hegel H160 to doskonały przykład, a nawet wzorzec nowoczesnego, racjonalnego i funkcjonalnego wzmacniacza zintegrowanego. Urządzenie oferuje znaczną moc 2 x 150 W z końcówek o innowacyjnej konstrukcji. Jego brzmienie ma siłę i jest nieskazitelnie czyste, trzyma bas pod odpowiednią kontrolą, ale uwalnia wszystkie muzyczne emocje. Oprócz wejść analogowych, są też cyfrowe – optyczne, koaksjalne i USB, a także łącza sieciowe współpracujące zarówno z DLNA, jak i z AirPlay. H160 jest również wyposażony w niezależny wzmacniacz z wyjściem 6,3-mm, przygotowany do podłączenia nawet najbardziej wymagających i egzotycznych słuchawek.

EUROPEJSKI WZMACNIACZ HIGH-END 2015–2016 - Mark Levinson No585

Aby się cieszyć z high-endowej jakości dźwięku, nie trzeba tworzyć rozbudowanego systemu składającego się z wielu urządzeń. Mark Levinson, luksusowa marka koncernu Harman, proponuje najbardziej wymagającym rozwiązanie bezkompromisowe i kompleksowe. No585 to wzmacniacz zintegrowany z końcówkami mocy w klasie A/B, ze zbalansowanym torem sygnału, wyposażony w 32-bitowy przetwornik C/A, zdolny obsługiwać strumień LPCM i DSD, z portem USB wśród sześciu wejść cyfrowych, i czterema wejściami analogowymi. Deklarowana moc znamionowa przy 8 Ω wynosi "tylko" 200 W, ale przy niskich impedancjach, aż do 2 Ω, jest ona znacznie wyższa. Brzmienie imponuje siłą i dynamiką, ujmuje gładkością i delikatnością wysokich tonów, przekonuje szeroką i stabilną sceną dźwiękową.

EUROPEJSKI USB-DAC / WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY 2015–2016 - OPPO HA-2

W kompaktowej, solidnej i eleganckiej obudowie, wykonanej z metalowego odlewu, obleczonej skórą, umieszczono ultranowoczesne układy przenośnego przetwornika C/A oraz wzmacniacza słuchawkowego. Kość ESS Sabre pozwala na odtwarzanie sygnałów wysokiej rozdzielczości – aż do 384 kHz z LPCM i DSD256. Zestaw przyłączy obejmuje dwa wejścia USB (typu A i micro B) oraz dwa gniazdka 3,5-mm – jedno z nich jest wyjściem słuchawkowym, drugie może służyć albo jako wejście analogowe, albo jako analogowe wyjście liniowe, pozwalając na podłączenie HA-2 do systemu Hi-Fi. Przygotowany do pracy z szeroką gamą urządzeń Apple oraz sterowanych przez system Android, HA-2 jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają szerokiej funkcjonalności, dźwięku wysokiej jakości i dobrego stylu.

EUROPEJSKI ODTWARZACZ SIECIOWY 2015–2016 - Marantz NA8005

Ten wyśmienity odtwarzacz muzyki może odbierać sygnały z różnych źródeł cyfrowych, poprzez szeroką paletę konwencjonalnych wejść koaksjalnych i optycznych, jak też przez asynchroniczne USB. Ponadto może ściągać z sieci pliki o rozdzielczości do 192 kHz LPCM i DSD128. Odtwarzacz wspiera też Apple AirPlay, Spotify Connect i odbiera radio internetowe. Zainstalowany na froncie port USB służy do podłączenia smartfonów, tabletów i innych nośników muzyki. NA8005 pokazuje w pełnej krasie walory materiałów wysokiej rozdzielczości, ale jego gładkie i słodkie wysokie tony są dobrym antidotum na problemy nagrań niższej jakości i skompresowanych plików AAC i MP3, podczas gdy soczysty bas zapewnia mocną podstawę i naturalność każdego gatunku muzycznego.

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI 2015–2016 - Sennheiser MOMENTUM 2

Nauszne słuchawki MOMENTUM 2 opracowano na bazie bardzo udanego modelu MOMENTUM. Nowa wersja ma większe, wygodniejsze muszle i składany pałąk ułatwiający transport słuchawek, które mogą z powodzeniem służyć zarówno w domu, jak i na zewnątrz. W odpinanym kablu zainstalowano wyższej jakości mikrofon, natomiast luksusowe wykończenie i materiały – skórę oraz szczotkowaną stal nierdzewną – zachowano z oryginalnego projektu. Łatwe do wysterowania, zapewniają brzmienie oparte na zdrowym basie, przyjemne, bogate i detaliczne. MOMENTUM 2 to lider w swojej kategorii i w swoim zakresie cenowym.

EUROPEJSKI GRAMOFON 2015–2016 - Pro-Ject RPM3 Carbon

Wykorzystując rozwiązania wprowadzone wcześniej w droższych gramofonach serii RPM, w nowym modelu RPM3 zawarto wiele innowacji służących dalszej poprawie jakości dźwięku. Obudowa w kształcie litery V obejmuje silnik AC, który jednak nie ma z nią mechanicznego kontaktu; talerz wycięty jest z MDF-u i wytłumiony winylową matą. Najważniejszą nowością jest 10-calowe ramię w kształcie litery S, łączące aluminiową rurkę z plecionką z włókna węglowego. Na wyposażeniu jest specjalna wkładka – "srebrna" wersja klasycznego Ortofona 2M, której doskonałe parametry mają duży wpływ na świetnie brzmienie kompletnego urządzenia.

EUROPEJSKI SYSTEM MULTIROOM 2015–2016 - Denon HEOS

Przygotowana przez Denona seria produktów, wprowadzona pod marką HEOS, jest odpowiedzią na nowe możliwości techniczne i nowe potrzeby wielu klientów poszukujących domowych urządzeń i systemów audio, które mogą być konfigurowane na różne sposoby. Dostępne są cztery modele głośników bezprzewodowych – HEOS 1, 3, 5 i 7, wszechstronny wzmacniacz zintegrowany HEOS Amp i przedwzmacniacz HEOS Link. HEOS Home Cinema to soundbar, podczas gdy Heos EXTEND zwiększa zasięg transmisji bezprzewodowej. Cały system jest konfigurowany i sterowany przez aplikację HEOS (iOS i Android), natomiast Spotify, Tidal, Deezer i TuneIn są jednymi z wielu serwisów w ofercie. Głośniki serii HEOS grają z zaskakującą energią, w której nie brakuje nawet niskiego basu.

EUROPEJSKI KOMPAKTOWY SYSTEM HI-FI 2015–2016 - Naim Mu-So

Wejście Naima na rynek bezprzewodowych systemów "all-in-one" jest wyjątkowe, ale odpowiednie dla pozycji firmy jako specjalisty od urządzeń audiofilskich. Stereofoniczny układ głośnikowy tworzy sześć przetworników, zorganizowanych w konfiguracji trójdrożnej – dwa wysokotonowe, dwa średniotonowe i dwa niskotonowe, każdy podłączony do 75-watowego wzmacniacza w klasie D. Do podstawowych funkcji mamy dostęp przez obrotowo-dotykowy manipulator, regulujący głośność, wybór wejść i odtwarzanie, podczas gdy dedykowana aplikacja rozszerza kontrolę na system złożony z kilku Mu-so. Możemy korzystać z AirPlay, aptX Bluetooth i UPnP. Rynek systemów i głośników bezprzewodowych jest pełen różnorodnych opcji, ale posłuchaj mocnego, rytmicznego i czystego dźwięku Mu-so, a będziesz wiedział, dlaczego zasługuje na najwyższą nagrodę.

EUROPEJSKA BELKA DŹWIĘKOWA 2015–2016 - Canton DM 90.3

Na coraz bardziej zróżnicowanym rynku soundbarów Canton DM 90.3 wyróżnia się pierwszorzędnym dźwiękiem w ramach systemu 2.1, będąc w tej kategorii wzorcem godnym naśladowania. Para 11-cm układów koaksjalnych tworzy bazę stereofoniczną, przetwarzając gładko i detalicznie szeroki zakres średnio-wysokotonowy, podczas gdy cztery 11-cm niskotonowe, filtrowane przy 150 Hz, przetwarzają wspólnie bas wszystkich kanałów, co gwarantuje optymalny rozdział mocy (w sumie 300 W ze wszystkich zainstalowanych wzmacniaczy), a w ślad za tym potęgę brzmienia i dynamikę niezwykłą dla tak kompaktowego urządzenia. Solidna, sztywna, wzorniczo minimalistyczna obudowa będzie pasować do dużych telewizorów. Trzy wejścia HDMI mogą przyjąć sygnały 3D i 4K, są też złącza audio – analogowe i cyfrowe, a ponadto aptX Bluetooth. DM90.3 ma więc wszystko, co niezbędne w systemie kina domowego.

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO "BEST VALUE" 2015–2016 - JBL Arena Cinema 5.1

Wysokiej jakości systemy wielokanałowe wymagają zwykle dużo miejsca i poważnych wydatków. Jednak seria przystępnych cenowo zespołów głośnikowych, oferowanych przez JBL-a w ramach nowej serii Arena, pozwala posiadaczom średniobudżetowych amplitunerów AV, poszukującym systemów głośnikowych w podobnej cenie, stworzyć kino domowe o dużych możliwościach. Wolnostojące kolumny Arena 180 nie są zbyt duże, dzięki czemu będą łatwe do ustawienia w każdym pomieszczeniu. Ich brzmienie jest dobrze zrównoważone, a charakterystyka całego systemu zostaje rozszerzona działaniem subwoofera SUB100. W skład systemu wchodzi też głośnik centralny i naścienne surroundy. Wszystkie elementy są dostępne w białej i czarnej wersji kolorystycznej. Arena otwiera dla szerokiego audytorium wielkie doświadczenie JBL-a w kreowaniu kinowego dźwięku.

EUROPEJSKI ODTWARZACZ BLU-RAY 2015–2016 - Pioneer BDP-LX88

Emanujący wspaniałym stylem, imponujący ciężką, stabilną konstrukcją Pioneer BDP-LX88 jest w każdym calu odtwarzaczem najwyższej klasy. Świetnie wyposażony i bardzo wszechstronny BDP-LX88 kręci płytami CD, DVD, Blu-ray, DVD-Audio i Super Audio CD, czyta pliki wysokiej rozdzielczości, w tym FLAC, ALAC i DSD, ściągając je z sieci i z wejścia USB. Odtwarzanie filmów i czystą prezentację najdrobniejszych detali obrazu wspiera firmowy układ Precise Pixel Driver, a także szereg regulacji dostępnych dla użytkownika. Jednocześnie pojawia się dźwięk na poziomie audiofilskim, sygnał audio dostępny jest zarówno na HDMI, jak i na wyjściach analogowych (w tym para XLR). BDP-LX88 to flagowy odtwarzacz płyt odpowiedni do najlepszych systemów kina domowego.

EUROPEJSKI AMPLITUNER KINA DOMOWEGO 2015–2016 - Pioneer VSX-930

VSX-930 to kolejny sukces Pioneera, owoc wieloletniego doświadczenia firmy w zakresie dźwięku dookólnego. Jego podstawy tworzą dokładny system autokalibracji MCACC Pro z pełnopasmową kontrolą fazy, system 7.2 i Dolby Atmos. Bardzo dobry dźwięk – zarówno kinowy, jak i stereofoniczny – nie byłby jednak możliwy bez solidnych końcówek mocy i odpowiedniego zasilania, o co Pioneer, jak zwykle, zadbał. Urządzenie jest bardzo wszechstronne, wspierając Spotify, Bluetooth i sygnały wysokiej rozdzielczości, w tym DSD. Doskonała aplikacja iControlAV5 pozwala na intuicyjne sterowanie, zapewniając łatwy dostęp do wielu funkcji. Siedem wejść i dwa wyjścia HDMI obsługujące formaty HDCP 2.2 i 4K są przygotowane do współpracy z telewizorami Ultra HD. Cena tak wyposażonego amplitunera jest bardzo atrakcyjna.

EUROPEJSKA PODSTAWKA DŹWIĘKOWA 2015–2016 - Sony HT-XT3

Podstawka dźwiękowa" Sony HT-XT3 kusi przystępną ceną, świetnym brzmieniem i wyposażeniem. Szczupła, stylowa obudowa może służyć jako baza dla ekranów o przekątnej do 65 cali i masie do 50 kg. Koaksjalne układy głośnikowe, umieszczone na froncie, uzupełniono parą przetworników niskotonowych promieniujących z dolnej ścianki. Możliwości podłączeniowe są wyśmienite – obejmują HDMI, Ethernet, Wi-Fi, USB, Bluetooth, NFC i kompatybilność z Google Cast. Wspierane są formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, FLAC, WAV i DSD, a dzięki rozwiniętym funkcjom sieciowym HT-XT3 może też być częścią większego systemu multiroom, sterowanego przez aplikację Sony SongPal.

EUROPEJSKI SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO 2015–2016 - Klipsch Rerence Premiere RP-280 Home Theatre System

Jeżeli oczekujemy w kinie domowym dźwięku ekscytującego, potrzebujemy basu, dynamiki i wyrazistych efektów przestrzennych – takie atrybuty oferuje system Klipsch Reference Premiere. Puść przez ten zestaw 5.1 filmową ścieżkę dźwiękową, a usłyszysz, jak przetworniki Hybrid Tractrix Horn odtwarzają każdy detal, podczas gdy niskotonowe z membranami Cerametallic dodają obfity, dobrze zintegrowany bas. Kinowa specjalizacja systemu jest podkreślona przez zastosowanie dipolowych głośników surroundowych i potężnego, 15-calowego przetwornika w subwooferze, który opcjonalnie może być podłączony bezprzewodowo. Wrażenie robi też styl flagowego systemu wielokanałowego Klipscha – efektowny, industrialny design oraz doskonała jakość wykonania.

EUROPEJSKI SUBWOOFER KINA DOMOWEGO 2015–2016 - ELAC SUB 2070

Elac połączył luksusowe wykończenie na wysoki połysk, solidną konstrukcję i najbardziej zaawansowaną technikę. Do 600-watowego wzmacniacza podłączono dwa 10-calowe głośniki pracujące w konfiguracji push-push, zainstalowane naprzeciwko siebie – z przodu i z tyłu – co pozwala znacząco zredukować wibracje obudowy. SUB 2070 jest zdolny wprowadzić poważną moc akustyczną do dużych pomieszczeń, dbając jednocześnie o dynamikę i precyzję, przetwarzając częstotliwości do granicy 20 Hz. W osiągnięciu najlepszej charakterystyki pomaga darmowa aplikacja, pozwalająca regulować szereg parametrów, sterować equalizerem i automatyczną kalibracją. Naciśnij przycisk Auto EQ, przysuń swój smartfon do głośnika, potem połóż go w miejscu odsłuchowym, a SUB 2070 sam dostroi się do twojego pomieszczenia. Genialne.

EUROPEJSKIE ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO 2015–2016 - Philips Fidelio B5

Bezprzewodowy system dźwięku dookólnego Philips Fidelio wywodzi się z modelu HTL9100, który w innowacyjny sposób pozwolił użytkownikowi odłączać boczne sekcje dużej głośnikowej „belki” i swobodnie przechodzić od dźwięku stereofonicznego do wielokanałowego. W Fidelio B5 pojawia się wiele udoskonaleń. Odłączane sekcje mogą pracować jako niezależne głośniki z komunikacją Bluetooth, a ich wewnętrzne akumulatory (ładowane automatycznie, gdy są połączone z główną "belką"), wystarczają na 10 godzin pracy. Częścią systemu jest również bezprzewodowy subwoofer, a różne tryby pracy pozwalają wybrać brzmienie odpowiednie na różne okazje – muzyczne, kinowe i telewizyjne. Atrakcyjna forma i wykończenie, szeroka gama przyłączy oraz wygodne sterowanie pozwalają łatwo zintegrować Fidelio B5 w każdym pomieszczeniu i środowisku sprzętowym.

EUROPEJSKIE ROZWIĄZANIE SIECIOWE KINA DOMOWEGO 2015–2016 - Netflix

Kino domowe wykorzystywało dotąd niemal wyłącznie fizyczne nośniki, ale gigant internetowego streamingu – Netflix – tworzy alternatywę, oferując swoim klientom (abonentom) szeroki wybór filmów z Hollywood i powiększający się katalog popularnych programów telewizyjnych. Znalezienie tych ulubionych wspomagają przemyślana struktura menu i personalizowane rekomendacje. Zaletą jest nie tylko ilość, ale i jakość – Netflix wspiera 4K, a materiał HDR uczyni z niego idealnego partnera dla telewizorów Ultra HD najnowszej generacji, ponadto +często występuje ścieżka dźwiękowa 5.1. Netflix prześle materiał do laptopa, smartfona lub tabletu, pozwalając oglądać film gdziekolwiek sobie zażyczysz.

EUROPEJSKIE SŁUCHAWKI PRZENOŚNE 2015–2016 - AKG N60NC

Najnowsze słuchawki AKG dodane do serii Flight imponują kombinacją doskonałego dźwięku i najlepszego systemu aktywnej redukcji szumów. Minęły czasy, gdy zakłócenia z zewnątrz przenikały i przeszkadzały w słuchaniu muzyki. Naładowana bateria N60NC wystarczy na 30 godzin pracy systemu, a jeżeli chcemy słuchać dłużej, możemy wciąż używać słuchawek w trybie pasywnym. N60NC grają świetnie, doskonale wyglądają i są bardzo wygodne. Elementy konstrukcyjne z aluminium, poduszki z pianki z pamięcią kształtu, skórzane dodatki – to wszystko świadczy o ich klasie.

EUROPEJSKI GŁOŚNIK PRZENOŚNY 2015–2016 - JBL Xtreme

Ten ekstrawagancko wyglądający, ale bardzo solidny głośnik, zaprojektowano pod kątem zastosowania w trudnych warunkach – w deszczu, na plaży, na biwaku. Bateria 10 000 mAh pozwala na 12 godzin pracy, dostarcza też energii do dwóch portów USB. Podłączony do smartfona, JBL Xtreme może pełnić rolę zestawu słuchawkowego, a zastosowanie systemu redukcji szumu i pogłosu znacznie poprawi wyrazistość mowy. Urządzenie bezproblemowo wchodzi na wysokie poziomy głośności, mając w arsenale cztery przetworniki wspierane przez dwie membrany bierne. Xtreme oferuje również funkcję JBL Connect, która umożliwia bezprzewodowe połączenie wielu głośników.

EUROPEJSKI ZAAWANSOWANY SMARTFON 2015–2016 - Samsung Galaxy S6 edge

Dzięki charakterystycznie zakrzywionemu 5,1-calowemu ekranowi Super AMOLED QHD, Galaxy S6 edge jest najbardziej stylowym urządzeniem mobilnym z Korei Południowej, jakie powstało do tej pory. Jednak ten luksusowy smartfon wyróżnia się nie tylko efektowną krzywizną – na jego pokładzie znajduje się też ultraszybki, ośmiordzeniowy procesor Exynos i oszałamiający aparat z 16-milionową matrycą. Jeśli dodamy do tego zapierającą dech w piersiach czystość i wyrazistość obrazu wyświetlanego na ekranie o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, to z czystym sumieniem możemy uznać Galaxy S6 Edge za najlepszy telefon komórkowy Samsunga, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany.

EUROPEJSKI SMARTFON KONSUMENCKI 2015–2016 - Huawei P8

Stworzony na bazie nagrodzonego w zeszłym roku modelu Ascend P7, smartfon Huawei P8 ma poprawiony aparat i jest wykonany z najwyższą klasą, co nadaje temu niedrogiemu urządzeniu prawdziwie wyrafinowany wygląd. Wewnątrz aluminiowej, eleganckiej obudowy znajduje się 8-rdzeniowy procesor Kirin 903, z zegarem 2 GHz, RAM 3 GB, pamięć – do wyboru – 16 GB lub 64 GB, akumulator o pojemności 2680 mAh, aparat główny z matrycą 13 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu, obiektyw f/2 przygotowany do pracy przy słabym świetle, a także aparat do wykonywania selfie z matrycą 8 megapikseli. Doskonały 5,2-calowy ekran Full HD IPS-NEO jest wygodny w użyciu w każdych warunkach oświetleniowych. Huawei P8 wyznacza rewelacyjną relację jakości do ceny.

EUROPEJSKI SMARTFON MULTIMEDIALNY 2015–2016 - SONY Xperia Z3 +

Sony Xperia Z3 + to unikalne połączenie stylowej konstrukcji, wszechstronności i odporności. Ten 6,9-milimetrowy, smukły smartfon jest odporny nie tylko na wodę i kurz – jest zaawansowanym urządzeniem multimedialnym, zdolnym do wykonywania doskonałych fotografii, rejestracji ostrych jak brzytwa filmów wideo w rozdzielczości 4K oraz odtwarzania sygnału audio wysokiej rozdzielczości. Nowy, 5-megapikselowy aparat z szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 25 mm umożliwia wykonywanie imponujących, grupowych selfies, podczas gdy w głównym aparacie poprawiono działanie w słabych warunkach oświetleniowych i przyspieszono przetwarzanie obrazu. Sekcja audio jest w pełni kompatybilna z materiałem wysokiej rozdzielczości i automatycznie dostosowuje ustawienia do wszystkich podłączanych słuchawek. Dodatkowo Sony wydłużyło żywotność akumulatora do dwóch dni.

EUROPEJSKI SMARTFON FOTOGRAFICZNY 2015–2016 - LG G4

Dla tych, którzy wykonują jedynie zdjęcia podchwycone i nie chcą nosić ze sobą aparatów fotograficznych, LG G4 jest idealnym rozwiązaniem. Jego 16-megapikselowa matryca typu 1/2,6-cala w połączeniu z 3-osiową stabilizacją obrazu optycznego sprawia, że wszystkie zdjęcia wykonywane z ręki są wolne od efektów drgań aparatu. Jasny obiektyw f/1,8 jest idealny w trudnych warunkach oświetleniowych, a superszybki laserowy autofokus działa błyskawicznie i dokładnie. Uzupełnieniem jest technika ColorSpectrum, która umożliwia dostosowanie balansu bieli do warunków oświetleniowych otoczenia w celu osiągnięcia bardziej realistycznych i żywych kolorów. G4 jest rewelacyjnym narzędziem nie tylko do fotografowania. Piękne wzornictwo podkreśla zakrzywiony 5,5-calowy ekranem Quantum IPS o rozdzielczości QHD.

EUROPEJSKI SMARTWATCH 2015–2016 = LG Watch Urbane

Na rynku wielofunkcyjnych zegarków naręcznych (smartwatchy) panuje coraz większy tłok. LG Watch Urbane wskazuje, w jaką stronę zmierzają tego typu urządzenia. Elegancki i mocny Watch Urban ma metalową powłokę, pracuje z platformą Android Wear, a jego 1,3-calowy, okrągły wyświetlacz ma rozdzielczość 320 x 320 pikseli, co w rezultacie daje gęstość 245 ppi. LG Watch Urban jest też wyposażony w czip Qualcomm Snapdragon z zegarem 1,2 GHz, RAM 1 GB i pamięć 4 GB. To zarówno uniwersalne urządzenie przenośne, jak i luksusowo wyglądający zegarek naręczny, odpowiedni na każdą okazję.

EUROPEJSKI TABLET 2015–2016 - Lenovo YOGA Tablet 2 Pro

YOGA to drugiej generacji tablet firmy Lenovo, wyraźny zwycięzca w swojej kategorii – dzięki perfekcyjnemu połączeniu parametrów, wzornictwa i użyteczności. Począwszy od 13,3-calowego wyświetlacza IPS QHD (2560 x 1440) o kącie patrzenia 178 stopni, poprzez 4-rdzeniowy czip Intel Atom Z3745, baterię 9,600 mAh, aż po 8-megapikselowy aparat fotograficzny, YOGA Tablet 2 Pro demonstruje głębokie zrozumienie potrzeb posiadacza tego typu urządzenia. Jeżeli szukasz czegoś odrobinę bardziej innowacyjnego, możesz połączyć zintegrowany projektor Pico (zdolny wykreować 50-calowy obraz), parę 1,5-watowych głośników i 5-watowy subwoofer JBL-a, co pozwoli zamienić każdą ścianę w minikino.

Wykaz nagród przyznanych w panelach Wideo i wyświetlacze kina domowego, Sprzęt samochodowy i Foto na www.eisa.eu.

Zobacz też:

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Kolumny Tannoy taniej w salonie Q21

Dodano: 16 listopad 2017
Kolumny Tannoy taniej w salonie Q21
Salon Q21 wprowadził nowe niższe ceny na wybrane modele kolumn marki Tannoy.

90 dni muzyki w jakości Hi-Fi - promocja Sony i...

Dodano: 16 listopad 2017
90 dni muzyki w jakości Hi-Fi - promocja Sony i Tidal
Firma Sony oraz serwis muzyczny TIDAL przygotowały specjalną promocję, która obowiązuje przy zakupie wybranego sprzętu Sony. Jeśli z niej skorzystamy, będziemy mogli słuchać muzyki w jakości HiFi przez 90 dni za darmo.

JBL Bar 5.1 w katowickim salonie Mega Hz

Dodano: 14 listopad 2017
JBL Bar 5.1 w katowickim salonie Mega Hz
W ofercie katowickiego salonu audio-video Mega Hz znajduje się najnowszy model soundbara z bezprzewodowymi głośnikami surround JBL Bar 5.1.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Miliony winyli na Audio Video Show

Miliony winyli na Audio Video Show

Dodano: 18 październik 2017
W trakcie targów Audio Video Show, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną możliwość zaopatrzenia się w najlepsze płyty winylowe w niezwykle atrakcyjnych...
STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

Dodano: 18 październik 2017
Strefa HFS została oficjalnym dystrybutorem urządzeń greckiej firmy Simply Analog produkującej akcesoria gramofonowe bardzo wysokiej jakości za nieduże pieniądze.
NuPrime w Rafko Dystrybucja

NuPrime w Rafko Dystrybucja

Dodano: 28 wrzesień 2017
Z dniem 1 października 2017 roku Rafko Dystrybucja staje się wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NuPrime na terenie Polski. Najważniejszymi produktami marki są wzmacniacze i końcówki mocy...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Wystawa Audio Video Show dobiegła końca. Zmęczeni, po wydeptanych kilometrach, jednak niewymownie zadowoleni, przedstawi...