Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Maraton konkursów na 20-lecie AUDIO - wyniki!

Maraton konkursów na 20-lecie AUDIO - wyniki!

Dodano: 30 październik 2015

Konkursy na 20-lecie audio rozstrzygnięte. Listę zwycięzców uzupełnialiśmy sukcesywnie, dwadzieścioro z Was ma z pewnością powód do zadowolenia. Z Wami spotkamy się na Audio Video Show za tydzień.

Urodzinowy maraton konkursów ruszył 1 października i trwał 20 dni. Codziennie każdy z Was miał szansę wygrać sprzęt audio, prenumeratę naszego magazynu na rok 2016 (wydanie papierowe) lub bilet na Audio Show 2015. Wystarczyło zaznaczyć 5 odpowiedzi w plebiscycie "Wybierz 5 naj..." i mieć szczęście :)

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszej zabawie, a były Was tysiące.

Informacje dla zwycięzców:

• Osoby, które zdobyły główne nagrody, otrzymały od nas informacje o szczegółach dotyczących odbioru nagród.

• Imienne bilety na Audio Video Show zostały wysłane zwycięzcom mailowo przez organizatora wystawy.

• Z osobami nagrodzonymi prenumeratą magazynu skontaktujemy się niebawem.

Ponadto informujemy, że wyniki plebiscytów (także muzycznego) zostaną opublikowane w grudniowym numerze AUDIO, który pojawi się w listopadzie.

Dla przypomnienia zamieszczamy regulamin konkursu i oczywiście listę szczęśliwców.

NASZE NAGRODY:

MELODIKA BL30

Do małych pomieszczeń często szukamy kolumn podstawkowych, ale jeżeli mamy trochę miejsca na podłodze, nie powinniśmy się bać kolumn wolnostojących. Melodika BL30 to właśnie tego typu konstrukcja, która nie imponuje wielkością, ale dostarcza niski bas, a na drugim skraju pasma nie boi się pokazać detali. Uniwersalne brzmienie do muzyki i kina domowego.

Fundatorem nagrody jest firma RAFKO

THORENS TD-158

Uznany specjalista od gramofonów, mając w ofercie wiele zaawansowanych, audiofilskich konstrukcji, przygotował też model, z którym da sobie radę każdy – pełny automat w przystępnej cenie. Ramię ustawi się nad początkiem płyty, zadziała mechanizm miękkiego opuszczania, a po zakończeniu odtwarzania ramię wróci do pozycji wyjściowej, podczas gdy silnik sam się wyłączy. Słuchanie płyt będzie tylko przyjemnością, a nie kłopotem.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

DENON Heos 1 + GO PACK

Heos 1 to najmniejszy głośnik bezprzewodowy w rodzinie Heos; może działać jeden, mogą dwa (skonfigurowane do stereo), w systemie wielostrefowym może jeszcze więcej... A dzięki podstawce Go Pack, można z nim wyjść na zewnątrz; jest odporny na wilgoć, ściąga muzykę z serwisów muzycznych, z telefonu lub tabletu, przez USB, wspiera Bluetooth, podczas gdy dwudrożny układ przetworników zapewnia dobrą jakość dźwięku.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Taga HARMONY HTA 700B

Wzmacniacz Taga Harmony HTA-700B wygląda jak miniatura dużych urządzeń lampowych, jest jednak hybrydą, z lampami w przedwzmacniaczu, podczas gdy scalone końcówki mocy dostarczają 2 x 40 W. Jest standardowe wejście analogowe, które współpracuje bezpośrednio z główną sekcją wzmacniacza, a także zintegrowany moduł przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB i odbiornikiem Bluetooth.

Fundatorem nagrody jest firma Polpak Poland

Castle KNIGHT 2

Brytyjska firma kultywuje swój styl, dostarczający kolumny wyglądające i grające w specjalny sposób. Brzmienie ma głębię zarówno w znaczeniu tonalnym, jak i przestrzennym, bas jest mocny i soczysty. Wyborne są dalekie wybrzmienia - plastyczne, płynne, otwarte. Akustyka pomieszczenia studyjnego, czy to naturalna, czy wirtualna, jest ewidentna i różnicowana. Wyrafinowany dźwięk, charyzmatyczny nawet bez typowego dla Castle eksponowania średnicy.

Fundatorem nagrody jest firma Nautilus

EXPOSURE 1010 AMP

Exposure 1010 AMP to przykład rasowego, minimalistycznego wzmacniacza zintegrowanego, wręcz surowości formy, i funkcjonalności sprowadzonej do zadań podstawowych; najważniejsza pozostaje jakość i charakter dźwięku. Najtańsza integra Exposure nie jest elektrownią i źródłem potęgi, ale jest w niej coś specjalnego, co ożywia całe brzmienie przez rytm i tempo.

Fundatorem nagrody jest firma Trimex

Cardas CROSSLINK SPEAKER (2 x 2,5 m)

Firma Cardas jest w dziedzinie kabli autorytetem, któremu nie można zarzucić uprawiania voodoo. Głośnikowy Crosslink nie jest „wężem ogrodowym”, jest lekki i giętki, ale zawiera najważniejsze technologie amerykańskiej firmy. Crosslink jest sprzedawany ze szpuli albo konfekcjonowany, i właśnie para kabli o długości 2,5 metra jest nagrodą w konkursie.

Fundatorem nagrody jest firma Voice

Teac HA-P50

Połączenie USB-daka ze wzmacniaczem słuchawkowym w ramach jednego, niewielkiego urządzenia staje się ważnym nurtem w sprzęcie audio. HA-P50 zawiera przetwornik C/A 24 bity / 96 kHz, zapewniając dźwięk hi-res z iPhona, sprzętu z systemem Android oraz komputerów Mac i PC. Wybór poziomu sygnału wyjściowego (wysoki/niski) pozwala dopasować działanie do impedancji podłączonych słuchawek, a dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu HA-P50 może pracować przez ok. 8 godzin.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

Dali ZENSOR 1

"Jedynka" serii Zensor to mini-monitor idealny do małych pomieszczeń; nie grając potężnie i nie schodząc nisko, ucieszy nas brzmieniem dobrze zrównoważonym i detalicznym, a przede wszystkim lekkostrawnym. Wysokiej klasy układ dwudrożny składa się z typowego dla Dali głośnika nisko-średniotonowego z membraną z włókna drzewnego, i jedwabnej kopułki wysokotonowej. Nowoczesna, uniwersalna estetyka nie pozostawia wątpliwości, że to projekt fachowców z Danii.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Cambridge Audio TOPAZ SR-10v2

Amplitunery stereofoniczne nie są tak popularne jak amplitunery wielokanałowe i wzmacniacze stereofoniczne, chociaż dodanie modułu tunera nie zakłóca działania podstawowych funkcji i układów, a radio wciąż może nas uraczyć audycjami i muzyką, której nie mamy na płytach i innych nośnikach. Firma Cambridge Audio ma audiofilski rodowód, dlatego również w tym urządzeniu zadbała o wydajny zasilacz i porządne końcówki mocy, a więc o dobre brzmienie.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Center Poland

ifiAudio iDAC2

Najnowszy USB-dak z firmy iFiAudio, która jest objawieniem ostatnich sezonów, przyjmie sygnał PCM do 384 kHz, a DSD do wersji DSD256. Możliwa jest konwersja sygnału wejściowego USB na sygnał cyfrowy S/PDIF, pojawiający się na odpowiednim wyjściu, i przesłanie go do innego urządzenia z przetwornikiem C/A. Stopień analogowy pracuje w klasie A, łącząc tranzystory J-FET i bipolarne tranzystory PNP, które pozwalają buforowi pracować z obciążeniem nawet 600 omów.

Fundatorem nagrody jest firma Moje Audio

Grado SR325e

W tłumie słuchawek, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, wśród coraz bardziej awangardowych projektów, zawsze rozpoznamy Grado – z wyglądu słuchawki na wskroś tradycyjne, ale o wyjątkowym brzmieniu. Można je polubić za jedno lub za drugie, albo za wszystko na raz. SR325e to najlepszy model w serii Prestige, z kompletem modyfikacji wprowadzonych w ostatniej generacji.

Fundatorem nagrody jest firma Audio System

Pro-Ject ESSENTIAL 2 PHONO USB

Gdyby policzyć wszystkie modele i wersje gramofonów oferowanych dzisiaj przez Pro-Jecta, okazałoby się, że jest ich znacznie więcej niż propozycji wielu innych gramofonowych specjalistów razem wziętych. Essential II Phono USB to wersja rozwinięta o zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście USB typu B, przeznaczone do podłączenia komputera.

Fundatorem nagrody jest firma Voice

Rzadko wzmacniacze w tej klasie cenowej są zbudowane tak solidnie (obudowa, zasilacz, stopień wyjściowy na dwóch parach Sankenów 2SC4468/2SA1695), rzadko mają tak wysoką moc (2 x 91 W / 8 Ohm, 2 x 143 W / 4 Ohm), i rzadko potrafią wydobyć z siebie taki bas - ma zarówno kompetencje do bardzo niskich i pewnych zejść, jak też świetnej dynamiki. Wartościowym elementem wyposażenia jest port USB.

Fundatorem nagrody jest firma Polpak Poland

Marantz MELODY MCR-511

Kompaktowe i wszechstronne urządzenie audio, przygotowane do zaawansowanego strumieniowania, odbioru radia internetowego, odtwarzania z dysków NAS, obsługi Spotify, transmisji Bluetooth, Apple Airplay, z dwoma wejściami USB, wbudowanym modułem Wi-Fi, dysponujące sporą mocą wyjściową... to właśnie MCR-511, komponent elegancki jak na Marantza przystało, ekspert od muzyki jakich mało.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Monitor Audio MR4

MR4 to niewielki, ale układowo wyrafinowany system dwuipółdrożny, w którym zastosowano nie tylko różne filtrowanie niskotonowego i nisko-średniotonowego, ale także zróżnicowano ich konstrukcje, i podzielono obudowę na dwie, różnej objętości, komory bas-refleks. MR4 grają kompletnym dźwiękiem, szerokim pasmem i dysponują przyzwoitą dynamiką. Demonstrują bardzo dobrą plastyczność, mocny bas podnosi temperaturę, wysokie tony są dostatecznie wyraziste. W swojej klasie cenowej brzmią doskonale.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Center Poland

JBL ARENA 170

Model Arena 170, razem z pozostałymi modelami swojej serii, został nagrodzony w tym roku przez EISA w kategorii "System Głośnikowy Kina Domowego". To wystarczy za rekomendację, jednak warto dodać, że Arena 170 sprawdzi się równie dobrze w systemie stereofonicznym. Dwudrożny, ale wydajny układ w obudowie wolnostojącej, zapewnia wyśmienite rozciągnięcie niskich częstotliwości; górę pasma odtwarza typowy dla JBL-a przetwornik z tubowym wyprofilowaniem nowego typu.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

AKG N60

N60 to tegoroczny laureat nagrody EISA w kategorii Słuchawki Przenośne. Imponują kombinacją doskonałego dźwięku i najlepszego systemu aktywnej redukcji szumów. Naładowana bateria N60 wystarczy na 30 godzin pracy systemu, a jeżeli chcemy słuchać dłużej, możemy wciąż używać słuchawek w trybie pasywnym. N60 grają świetnie, doskonale wyglądają i są bardzo wygodne.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

Harman Kardon OMNI 20

Bezprzewodowy głośnik Omni 20 zapewnia wyjątkową jakość dźwięku wśród wielu, coraz popularniejszych, urządzeń tego typu. To mały system stereofoniczny, z dwudrożnymi układami głośnikowymi w każdym kanale, czterema wzmacniaczami 15 W dla każdego przetwornika, obsługujący materiał 24 bity / 96 kHz. Omni 20 może działać samodzielnie lub w zespołach, odtwarzając muzykę w całym domu. Firmowa aplikacja i Bluetooth otwierają szerokie możliwości przesyłania materiału.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

Audio-Technica ATH-ANC-9

Słuchawki z dobrze działającą, aktywną redukcją zakłóceń, to domena najlepszych specjalistów. ATH-ANC9 zapewniają redukcję na poziomie 95%, oferując trzy tryby pracy systemu, zoptymalizowane dla różnych warunków zewnętrznych. Oprócz zestawu mikrofonów pracujących w systemie redukcji zakłóceń, ATH-ANC9 wyposażone są w mikrofon i sterownik, pozwalające na współpracę z produktami Apple.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

 

Zobacz też:

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Xbox One S w prezencie przy zakupie telewizora LG

Dodano: 14 grudzień 2017
Xbox One S w prezencie przy zakupie telewizora LG
W ramach promocji LG i Microsoft Ci, którzy kupią jeden z 65-calowych telewizorów OLED z linii na 2017 rok (LG OLED W7, LG OLED E7, LG OLED C7, LG OLED B7) otrzymają w zestawie konsolę Xbox One S lub mega zniżkę 50% na najnowszy model Xbox One X.

U2 "Songs of Experience" przy zakupie gramofonu...

Dodano: 11 grudzień 2017
U2 "Songs of Experience" przy zakupie gramofonu Rega
Najnowsza płyta LP U2 "Songs of Experience" w prezencie od Q21 przy zakupie wybranych modeli gramofonów Rega.

Focal Kanta No2 w salonie Audiotrendt

Dodano: 11 grudzień 2017
Focal Kanta No2 w salonie Audiotrendt
W krakowskim salonie audio-video Audiotrendt pojawiły się najnowsze kolumny marki Focal.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Miliony winyli na Audio Video Show

Miliony winyli na Audio Video Show

Dodano: 18 październik 2017
W trakcie targów Audio Video Show, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną możliwość zaopatrzenia się w najlepsze płyty winylowe w niezwykle atrakcyjnych...
STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

Dodano: 18 październik 2017
Strefa HFS została oficjalnym dystrybutorem urządzeń greckiej firmy Simply Analog produkującej akcesoria gramofonowe bardzo wysokiej jakości za nieduże pieniądze.
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Wzmacniacz Audio Research VT80SE

Audio Research przedstawił nowy wzmacniacz mocy z serii Foundation, model VT80SE. Po raz pierwszy w Polsce urządzenie zo...