Kolumny ścienne Monitor Audio Platinum In-Wall II

18 kwietnia 2016 Sprzęt

Przeznaczona do systemów kina domowego typu "custom" seria Platinum In-Wall II została opracowana na podstawie kolumn Platinum II, klasycznych kolumn high-end.

Trójdrożna, duża kolumna jest w stanie przenieść pasmo od 52 Hz do 100 kHz, co zapewnia realistyczną skalę przekazu i wysoką dynamikę. Kolumny są wyposażone w regulowany moduł średnio-wysokotonowy i zoptymalizowane zostały tak, aby jak najlepiej oddać relacje przestrzenne, plany i holografię, zarówno kiedy umieszczone są poziomo, jak i pionowo.

Przekręcając moduł o 90 stopni, np. przystosowując Monitor Audio Platinum In-Wall II do roli głośnika centralnego, można uzyskać płynną, jak z pełnowymiarowych kolumn, nieprzerwaną scenę dźwiękową w całej sferze wokół słuchacza.

Czarna, matowa ścianka przednia pozwala na ukrycie kolumn za ekranem, w miejscu czarnych pasów na jego obwodzie. Alternatywnie dostępne są także maskownice o niskim profilu, które można pomalować na dowolny kolor, pasujący do wystroju wnętrza. Niewidoczne mocowanie magnetyczne pozwala na łatwe zdejmowanie maskownic podczas instalacji lub serwisu.

Czytaj również testy kolumn Monitor Audio

Kolumny ścienne Monitor Audio Platinum In-Wall II

Kolumny ścienne Monitor Audio Platinum In-Wall II

Kolumny In-Wall łatwo będzie wymienić, ponieważ są mocowane za pomocą Trip-Grip - systemu zatrzasków opracowanego przez Monitor Audio. Dodajmy, że na przedniej ściance mamy pokrętła, którymi możemy dopasować brzmienie kolumn do konkretnego pomieszczenia, regulując poziom średnich i wysokich tonów w trzech krokach: +1/0/-1 dB.

Aby obudowa kolumn Monitor Audio Platinum In-Wall II była jak najmniej podatna na wibracje, jest wytłumiona i wzmacniania żebrowaniem; została wykonana z trzech elementów - stalowej ścianki tylnej, paneli bocznych z 25 mm płyty MDF oraz ścianki przedniej z firmowego kompozytu o nazwie Anti-Resonance Composite (ARC), mającego świetne tłumienie wewnętrzne i wysoką sztywność.

Dwa głośniki basowe RDT II, o średnicy 6,5" każdy, umieszczono po dwóch stronach dwóch głośników średniotonowych RDT II oraz znakomitych głośników wysokotonowych Micro Pleated Diaphragm (MPD). Powierzchnia głośnika MPD jest ośmiokrotnie większa niż klasycznego głośnika kopułkowego, co pozwala na lepsze oddanie impulsów przy niskich zniekształceniach. Wraz z niskimi zniekształceniami własnymi, brakiem efektu "łamania membrany" daje to niepodbarwione, precyzyjne, pełne wysokie tony, wiernie oddające oryginalny dźwięk nagrania.

Kolumny ścienne Monitor Audio Platinum In-Wall II

Fantastycznym partnerem dla głośnika MPD są dwa głośniki średniotonowe RDT II (Rigid Diaphragm Technology generation II) są wyposażone w ultracienką membranę C-CAM z dwóch warstw plecionki włókna węglowego sklejonego z rdzeniem z Nomexu mającym postać plastra miodu. Głośniki te, zaprojektowane specjalnie dla serii Platinum II, mają bardzo sztywną i lekką membranę, dzięki czemu zredukowano ich zniekształcenia powyżej 300 Hz aż o 8 dB, co jest najniższą wartością w historii firmy Monitor Audio. Wraz z przetwornikiem MPD przenoszą pasmo od 300 Hz do 100 kHz.

Poniżej 300 Hz zaczynają pracować dwa głośniki niskotonowe z membranami o charakterystycznym kształcie. Są one optymalizowane do pracy w obudowie zamkniętej, gwarantując duże wychylenia i ekstremalnie niskie zniekształcenia. Bardzo duży motor napędowy, optymalizowany pod kątem jak najlepszego wytracania temperatury gwarantuje, że chłodna cewka, nawet przy ekstremalnych wychyleniach, zawsze pozostaje w szczelinie cewki magnesu.

Kolumny ścienne Monitor Audio Platinum In-Wall II

Źródło: Audio Center Poland

MONITOR AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu