Odtwarzacz audio FiiO X5III

FiiO zaprezentował właśnie swój najnowszy odtwarzacz X5 III.

Dodano: 5 kwiecień 2017

FiiO X5 III wykorzystuje dwa najwyższej klasy przetworniki AK4490EN, osobne dla lewego i prawego kanału. Dzięki zastosowaniu dwóch układów AK4490, odpowiedzialna za redukcję zniekształceń technologia Velvet Sound (32-bitowe filtrowanie cyfrowe), działa jeszcze skuteczniej, co przekłada się na bardziej wierną reprodukcję muzyki.

Odtwarzacz korzysta z dwóch osobnych oscylatorów z kryształu. Jeden z nich odpowiada za sygnał o częstotliwości próbkowania DSD; 44,1; 88,2; 176,4 oraz 352,8 kHz, a drugi za częstotliwości 48, 96, 192 i 384 kHz. Dzięki takiemu podziałowi udało się znacząco zredukować tzw. jitter, poprawić dokładność zegara oraz stabilność całego układu. Co ważne, nie ma też potrzeby konwersji częstotliwości próbkowania, co mogłoby powodować degradację brzmienia.

W FiiO X5 III zastosowano dwa osobne wzmacniacze operacyjne OPA1642 odpowiedzialne za filtrowanie dolnoprzepustowe, a ponadto dedykowany wzmacniacz OPA426 cechujący się wysoką mocą (300 mW przy 32 Ω).

Urządzenie jest wyposażone w dwa wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm typu single-ended oraz zbalansowane 2,5 mm pozwalające uzyskać jeszcze lepszy dźwięk z przystosowanych do tego typu rozwiązań słuchawek.

Po raz pierwszy w rodzinie X5 dodano też łączność bezprzewodową w formie modułów Wi-Fi 2,4 GHz oraz Bluetooth z obsługą kodeka aptX. Dzięki modułowi wifi i kontroli urządzenia pod systemem Android 5.1. mamy możliwość korzystania z portali jak TIDAL lub SPOTIFY.

Odtwarzacz audio FiiO X5III

Odtwarzacz audio FiiO X5III

FiiO X5 III oferuje 32 GB pamięci wbudowanej i ma dwa sloty na karty microSD, zgodne z nośnikami o pojemności do 256 GB. Maksymalna łączna obsługiwana pojemność to zatem nawet 544 GB. Odtwarzacz pracuje ponadto ponad 10 godzin a to dzięki baterii o pojemności 3400 mAh. Baterię można naładować, korzystając z technologii szybkiego ładowania na podstawie detekcji temperatury, co pozwala uzupełnić zapasy energii nawet w 1,5 godziny.

Z odtwarzacza można korzystać w samochodzie w trybie InVehicle. FiiO X5 III, połączony z komputerem, jest w stanie pracować jako karta muzyczna USB. Może też pełnić funkcję transportu cyfrowego - w takim wypadku sygnał z wyjścia cyfrowego należy doprowadzić do zewnętrznego przetwornika USB. X5 III jest też zgodny ze stacją dokującą FiiO K5, co umożliwia ładowanie baterii oraz dodaje wiele innych możliwości połączeń.

Odtwarzacz FiiO X5 III można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja. Do końca kwietnia u wybranych sprzedawców można urządzenie będzie w sprzedaży wraz z darmowym pakietem dostępu do serwisu streamingowego TIDAL Hi-FI o wartości 120 zł brutto. Przed zakupem należy sprawdzić u sprzedawcy, czy jest objęty takim programem.

Źródło: MIP

Podstawowe dane

  • 1 999 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Słuchawki Mee Audio w sklep.RMS.pl taniej do 16 grudnia

Słuchawki Mee Audio w sklep.RMS.pl taniej do 16...

Sklep.RMS.pl wprowadził przedświąteczną obliżkę cen słuchawek Mee Audio, które teraz kosztują nawet 30% mniej. Promocja obowiązuje do 16 grudnia.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Fotoreportaż z Audio Video Show 2018 cz.1

Fotoreportaż z Audio Video Show 2018 cz.1

Kolejna edycja Audio Video Show za nami. W tym roku kolejny rekord został pobity, zarejestrowało się bowiem 180 wystawcó...