Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha rozszerza swoją ofertę o nowy sieciowy amplituner stereo, a mianowicie MusicCast R-N803D.

Dodano: 29 czerwiec 2017
Pozostałe newsy YAMAHA

Konstrukcja amplitunera bazuje na koncepcji hi-fi Yamahy - ToPART (Total Purity Audio Reproduction Technology), której celem jest wierne zachowanie integralności sygnału audio. Urządzenie łączy symetryczny układ lewa/prawa z najkrótszym możliwym torem sygnałowym i niezwykle sztywnym chassis. Ostatni z elementów wyposażony jest w specjalną ramę "Art Base" wykonaną z żywicy, której zadaniem jest absorbowanie niepożądanych wibracji. Rozwiązanie to utrzymuje dźwiękową czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki na bardzo wysokim poziomie.

Symetryczny wzmacniacz mocy z bezpośrednim układem obwodów jest wyposażony w konstrukcję typu push-pull. W roli terminali wyjściowych projektanci zastosowali łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy - po cztery na kanały lewy i prawy. Ponadto dzięki zminimalizowaniu długości torów sygnałowych możliwe było obniżenie impedancji, zapewniając siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał.

Yamaha MusicCast R-N803D

YPAPO, czyli poprawa brzmienia

System muzyczny musi być również dopasowany pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Yamaha MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i w ogóle urządzeniem hi-fi, które wyposażone zostało w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) - technologię, którą do tej pory stosowano wyłącznie w amplitunerach kina domowego i soundbarach. Zadaniem specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić jak najlepszą odpowiedź i jakość brzmienia.

Yamaha MusicCast R-N803D współpracuje ze źródłami dźwięku high-res i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Przetwornik C/A ESS SABRE 9006AS zapewnia przy tym wysoki stosunek sygnału do szumu i w połączeniu ze specjalnym modułem sieciowym Yamahy świetnie wydobywa wszystkie niuanse brzmieniowe ze źródeł high-res.

Yamaha MusicCast R-N803D - wnętrze

Yamaha MusicCast R-N803D - przekrój

Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha MusicCast R-N803D - właściwości sieciowe

Amplituner jest kompatybilny z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach. T ak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej.

MusicCast R-N803D pozwala odtwarzać muzykę z serwisów strumieniowych jak Spotify, Tidal i Deezer oraz radia internetowego. Muzykę odtworzymy rzecz jasna również z odtwarzacza CD, gramofonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS.

MusicCast R-N803D - złącza

Na pokładzie są złącza optyczne i współosiowe. Obydwa służą do przesyłania dźwięku - optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie.

Yamaha MusicCast R-N803D - tylna ścianka

Sterowanie aplikacją

Amplitunerem możemy sterować dzięki bezpłatnej aplikacji MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem. Podobnie możemy kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analalizy. Funkcja ta będzie jednak dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Salon audio-video z Pabianic wprowadził do swojego portfolio słuchawki Beyerdynamic Aventho Wireless.
Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Marka Technics wystartowała z wakacyjną promocją. Kupując jeden z gramofonów SL-1200GR lub SL-1210GR, wkładkę ORTOFON 2M Blue dostaniemy w prezencie. Warto się spieszyć, bo oferta jest ograniczona.
Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Wraz z nastaniem wakacji Roksan rusza z akcją promocyjną. Przy zakupie któregoś z urządzeń linii Kandy K3 w prezencie otrzymamy kabel zasilający WireWorld Aurora 7.
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Triangle w RAFKO Dystrybucja

Triangle w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 13 czerwiec 2018
Z 1 czerwca 2018 firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Triangle w Polsce.
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Historia marki Technics jest długa i bogata w ważne wydarzenia, a te najważniejsze wyznaczają epokowe urządzenia. Kiedy...