Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha MusicCast R-N803D

Dodano: 29 czerwiec 2017

Yamaha rozszerza swoją ofertę o nowy sieciowy amplituner stereo, a mianowicie MusicCast R-N803D.

Pozostałe newsy YAMAHA

Konstrukcja amplitunera bazuje na koncepcji hi-fi Yamahy - ToPART (Total Purity Audio Reproduction Technology), której celem jest wierne zachowanie integralności sygnału audio. Urządzenie łączy symetryczny układ lewa/prawa z najkrótszym możliwym torem sygnałowym i niezwykle sztywnym chassis. Ostatni z elementów wyposażony jest w specjalną ramę "Art Base" wykonaną z żywicy, której zadaniem jest absorbowanie niepożądanych wibracji. Rozwiązanie to utrzymuje dźwiękową czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki na bardzo wysokim poziomie.

Symetryczny wzmacniacz mocy z bezpośrednim układem obwodów jest wyposażony w konstrukcję typu push-pull. W roli terminali wyjściowych projektanci zastosowali łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy - po cztery na kanały lewy i prawy. Ponadto dzięki zminimalizowaniu długości torów sygnałowych możliwe było obniżenie impedancji, zapewniając siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał.

Yamaha MusicCast R-N803D

YPAPO, czyli poprawa brzmienia

System muzyczny musi być również dopasowany pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Yamaha MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i w ogóle urządzeniem hi-fi, które wyposażone zostało w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) - technologię, którą do tej pory stosowano wyłącznie w amplitunerach kina domowego i soundbarach. Zadaniem specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić jak najlepszą odpowiedź i jakość brzmienia.

Yamaha MusicCast R-N803D współpracuje ze źródłami dźwięku high-res i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Przetwornik C/A ESS SABRE 9006AS zapewnia przy tym wysoki stosunek sygnału do szumu i w połączeniu ze specjalnym modułem sieciowym Yamahy świetnie wydobywa wszystkie niuanse brzmieniowe ze źródeł high-res.

Yamaha MusicCast R-N803D - wnętrze

Yamaha MusicCast R-N803D - przekrój

Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha MusicCast R-N803D - właściwości sieciowe

Amplituner jest kompatybilny z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach. T ak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej.

MusicCast R-N803D pozwala odtwarzać muzykę z serwisów strumieniowych jak Spotify, Tidal i Deezer oraz radia internetowego. Muzykę odtworzymy rzecz jasna również z odtwarzacza CD, gramofonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS.

MusicCast R-N803D - złącza

Na pokładzie są złącza optyczne i współosiowe. Obydwa służą do przesyłania dźwięku - optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie.

Yamaha MusicCast R-N803D - tylna ścianka

Sterowanie aplikacją

Amplitunerem możemy sterować dzięki bezpłatnej aplikacji MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem. Podobnie możemy kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analalizy. Funkcja ta będzie jednak dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania.

Źródło: Audio Klan

Zobacz też:

Podstawowe dane

YAMAHA YAMAHA Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21

Dodano: 22 styczeń 2018
Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza do skorzystania z kolejnej cenowej okazji. Tym razem promocją objęte są kolumny Monitor Audio serii Reference.

Fiio Q1 Mark II w salonie Q21

Dodano: 19 styczeń 2018
Fiio Q1 Mark II w salonie Q21
Salon audio-video Q21 z Pabianic wprowadza do swojej oferty Q1 Mark II - najnowszy przenośny przetwornik C/A ze wzmacniaczem słuchawkowym od Fiio. Urządzenie wyposażono w platformę XMOS, która wspiera dekodowanie większej liczby formatów z bardzo wysoką jakością i wydajnością.

House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 18 styczeń 2018
House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design
W salonach Top Hi-Fi & Video Design wkrótce pojawią się nauszne słuchawki bezprzewodowe Rise BT.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

W salonach Top Hi-Fi & Video Design, pod hasłem "Wielkie czyszczenie magazynów", trwa zimowa wyprzedaż. Teraz znaczn...