Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Yamaha MusicCast WXC-50

Yamaha MusicCast WXC-50

Dodano: 16 sierpień 2017

Yamaha MusicCast WXC-50 - zdobywca nagrody EISA, który wzbogaci dowolny system hi-fi o obsługę systemu MusicCast.

Pozostałe newsy YAMAHA

Yamaha MusicCast WXC-50 to łatwy sposób na wzbogacenie dowolnego systemu hi-fi lub kina domowego o funkcjonalność multi-room. Dzięki temu odtwarzaczowi sieciowemu urządzenia audio nie tylko zyskują wiele funkcji sieciowych, takich jak przesyłanie muzyki ze smartfona czy tabletu, serwisów muzycznych, radia internetowego, komputera lub serwera NAS, lecz także mogą być wykorzystane do przesyłania dźwięku między różnymi pomieszczeniami w domu. Wszechstronność modelu pozwoliła mu sięgnąć po tytuł "ODTWARZACZ SIECIOWO-STREFOWY EISA 2017-2018".

Projektantom odtwarzacza sieciowego Yamaha MusicCast WXC-50 przyświecał jeden cel - stworzyć urządzenie, które wzbogaci dowolny system stereo lub kina domowego o dostęp do funkcji sieciowych i kompatybilność multi-room.

Yamaha MusicCast WXC-50

Yamaha MusicCast WXC-50 - tylna ścianka

Yamaha MusicCast WXC-50

Zgodnie z założeniami ten kompaktowy model można z łatwością zintegrować z istniejącym systemem audio, aby przesyłać dźwięk do innych urządzeń MusicCast, a także odtwarzać sygnał wysyłany do WXC-50. Dzięki temu użytkownik może w dowolnym pokoju słuchać dźwięku z telewizora lub odtwarzacza Blu-ray bądź słuchać muzyki płynącej z odtwarzacza CD, radia, a nawet gramofonu. Tę wszechstronność urządzenia doceniła kapituła EISA, stwierdzając w uzasadnieniu: "Wbrew swojej drobnej posturze, ten nowy, bezprzewodowy, strumieniujący przedwzmacniacz jest jak szwajcarski scyzoryk w świecie hi-fi, zdolny do wielu różnych zadań".

Yamaha MusicCast WXC-50 oferuje łatwe, bezprzewodowe przesyłanie muzyki - obsługuje Apple AirPlay, Wi-Fi oraz Bluetooth. Pozwala to na odtwarzanie nagrań wprost ze smartfona lub tabletu, a także plików muzycznych z iTunes zainstalowanego na komputerze Mac lub Windows PC.

Dzięki obsłudze systemu MusicCast możemy również strumieniować dźwięk do wszystkich urządzeń z rodziny MusicCast rozmieszczonych w całym domu. WXC-50 pozwala także na wybór audiofilskiego trybu high-res, aby przesyłać muzykę w rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Współpracę z urządzeniami zewnętrznymi umożliwia wiele wejść i wyjść, m.in. analogowe, cyfrowe i dla subwoofera. Całość dopełnia port USB umożliwiający podłączenie zewnętrznej pamięci.

Czytaj również: Yamaha MusicCast, czyli samogrające fortepiany

Yamaha WXC-50 pozwala na wybór audiofilskiego trybu high-res, aby przesyłać muzykę w rozdzielczości 192 kHz/24 bity.

Odtwarzacz sieciowy Yamaha MusicCast WXC-50 jest dostępny w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Źródło: Tophifi.pl.

Podstawowe dane

YAMAHA YAMAHA Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie...

Dodano: 15 marzec 2018
Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie Audiotrendt
Salon audio-video Audiotrendt z Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn KEF na odsłuchy modelu Blade TWO.

Nowości Fezz Audio w Q21

Dodano: 15 marzec 2018
Nowości Fezz Audio w Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 pojawiły się nowości polskiej marki Fezz Audio, której to wzmacniacze powstają z myślą o sentymentalnych czasach minionych.

Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt

Dodano: 14 marzec 2018
Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt
W ofercie krakowskiego salonu audio-video Audiotrendt pojawiły się kolumny JBL4312SE, które zostały wyprodukowane na 70-lecie firmy JBL.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Zobacz także
Czy przetworniki koncentryczne wymagają zwrotnicy do podziału pasma? Co to jest i jak działa skaler obrazu (upscalling)? Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? W amplitunerach i procesorach jest regulacja kanału LFE (subwooferowego); jaką rolę pełnią regulacje w samym subwooferze?
Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Clear

Słuchawki Focal Clear

W ofercie Focala pojawiły się nowe słuchawki - Clear. Są to półotwarte słuchawki wokółuszne o bardziej zaawansowanej kon...