Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Yamaha MusicCast RX-V483

Yamaha MusicCast RX-V483

Dodano: 16 sierpień 2017

MusicCast RX-V483 to tegoroczna nowość Yamahy z najnowszej serii RX-V83. Urządzenie łączy wysoką jakość dźwięku i obrazu z bogatym wyposażeniem oraz wygodą gwarantowaną przez łączność bezprzewodową Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Kombinacja tych elementów oraz umiarkowanej ceny pozwoliło urządzeniu sięgnąć po tytuł "AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018".

Pozostałe newsy YAMAHA

Yamaha sukcesywnie rozwija serię swoich amplitunerów AV. Tegoroczna nowość z najnowszej serii RX-V83, 5.1-kanałowy model MusicCast RX-V483, zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania, łatwiejszy dostęp do użytecznych funkcji, a przede wszystkim gwarantuje jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Dzięki temu amplituner Yamahy, w ocenie kapituły EISA, zasłużył na tytuł "AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018".

Pod względem jakości dźwięku Yamaha MusicCast RX-V483 uzyskuje poziom porównywalny ze wzmacniaczami stereo. Aby zagwarantować najczystsze możliwe brzmienie urządzenie wyposażone zostało w tryb Direct. Dzięki niemu tor sygnałowy zostaje skrócony do absolutnego minimum. Oczywiście tryb ten można dezaktywować, aby móc wpływać na charakterystykę odtwarzanego dźwięku. Ponadto, tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, model ten jest kompatybilny z plikami wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC i DSD, a jego funkcjonalność zwiększa dostęp do muzycznych serwisów internetowych, np. Tidal i Spotify, oraz radia internetowego.

Jednym z najważniejszych kryteriów, pozwalających ocenić możliwości amplitunera kina domowego, jest jakość obrazu. MusicCast RX-V483 jest wyposażony m.in. w funkcję skalowania do rozdzielczości 4K wideo przesyłanego poprzez złącze HDMI. Rozwiązanie to eliminuje konieczność wymiany kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, aby móc obserwować spektakularne efeky wideo na ekranie telewizorów.

Czytaj również: Yamaha MusicCast, czyli samogrające fortepiany

Yamaha MusicCast RX-V483

Yamaha MusicCast RX-V483 - tylna ścianka

Korzyści przynosi również kompatybilność ze standardem Dolby Vision. Dzięki niej urządzenie gwarantuje maksymalną szczegółowość obrazu w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Dalsze korzyści przynosi udoskonalony układ ARC (Audio Return Channel). W swojej najnowszej odsłonie - eARC - obsługuje on nawet wielokanałowe sygnały audio, w tym trójwymiarowe formaty przestrzenne, takie jak Dolby Atmos® i DTS: X™. Całość dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.

W parze z najwyższą jakością dźwięku i obrazu idą intuicyjna obsługa oraz praktyczne udogodnienia. Funkcjonalność amplitunera zwiększa Bluetooth Output. Rozwiązanie to znane jest z urządzeń z rodziny MusicCast i pozwala przesyłać dźwięk z amplitunera wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth.

Rozwinięciem funkcjonalności systemu MusicCast jest Triggered Auto Playback. Rozwiązanie to umożliwia przypisanie do przycisków SCENE wybranej przez siebie funkcji, np. możliwości natychmiastowego dostępu do serwisu muzycznego czy ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej). Ponadto Triggered Auto Playback ułatwia słuchanie muzyki w całym domu. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania w amplitunerze, aby automatycznie włączyć wszystkie urządzenia, które były ze sobą połączone podczas ostatniej sesji odsłuchowej.

Amplituner AV Yamaha MusicCast RX-V483 dostępny jest w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Źródło: Tophifi.pl

Podstawowe dane

YAMAHA YAMAHA Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie...

Dodano: 15 marzec 2018
Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie Audiotrendt
Salon audio-video Audiotrendt z Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn KEF na odsłuchy modelu Blade TWO.

Nowości Fezz Audio w Q21

Dodano: 15 marzec 2018
Nowości Fezz Audio w Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 pojawiły się nowości polskiej marki Fezz Audio, której to wzmacniacze powstają z myślą o sentymentalnych czasach minionych.

Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt

Dodano: 14 marzec 2018
Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt
W ofercie krakowskiego salonu audio-video Audiotrendt pojawiły się kolumny JBL4312SE, które zostały wyprodukowane na 70-lecie firmy JBL.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Zobacz także
Czy przetworniki koncentryczne wymagają zwrotnicy do podziału pasma? Co to jest i jak działa skaler obrazu (upscalling)? Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? W amplitunerach i procesorach jest regulacja kanału LFE (subwooferowego); jaką rolę pełnią regulacje w samym subwooferze?
Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Clear

Słuchawki Focal Clear

W ofercie Focala pojawiły się nowe słuchawki - Clear. Są to półotwarte słuchawki wokółuszne o bardziej zaawansowanej kon...