Bowers & Wilkins 700S2

Bowers & Wilkins 700S2

Dodano: 6 wrzesień 2017

Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 700, którą tworzy subwoofer i osiem modeli kolumn wyposażonych w technologie opracowane dla referencyjnej linii 800 D3. W serii 700 S2 debiutują ponadto nowe rozwiązania.

Pozostałe newsy BOWERS & WILKINS

Z serii Bowers & Wilkins 800 D3 wywodzi się między innymi głośnik średniotonowy z membraną Continuum™ (jest to najlepszy materiał na membranę średniotonową stosowany kiedykolwiek przez Bowers & Wilkins). Odkrywa on detale w muzyce, których klasyczne materiały nie są w stanie odwzorować. Teraz membrana Continuum™ wykorzystywana jest we wszystkich modelach nowej serii.

Bowers & Wilkins 700 S2 korzysta również ze specjalnie opracowanego głośnika niskotonowego o profilu Aerofoil™, a także ulepszonej obudowy głośnika wysokotonowego, która w przypadku flagowych konstrukcji jest wykonana z litego kawałka aluminium i umieszczana na szczytach kolumn głośnikowych. Oba te rozwiązania zadebiutowały wraz z serią 800 D3.

Bowers & Wilkins 702S2

Nowe technologie wprowadzone w serii 700 S2 to przede wszystkim głośnik wysokotonowy Carbon Dome™. Karbonowa kopułka zapewnia jeszcze przyjemniejsze i czystsze brzmienie wysokich tonów w porównaniu z aluminiowymi głośnikami Aluminium Double Dome™. Przetworniki Carbon Dome™ są tuż po diamentowych kopułkach najlepszymi głośnikami wysokotonowymi opracowanymi przez Bowers & Wilkins.

Nowa seria 700 składa się z ośmiu modeli, w tym dwóch wykorzystujących konstrukcję Tweeter-On-Top, tj. flagowej kolumny wolnostojącej 702 S2 i flagowej kolumny podstawkowej 705 S2. Linię tworzą trzy modele wolnostojące, trzy podstawkowe oraz dwa głośniki centralne, opracowane z myślą o systemach kina domowego. Wszystkie modele dostępne są w wykończeniach: błyszcząca czerń, satynowa biel i drewno różane.

Bowers & Wilkins 703S2

Bowers & Wilkins 703S2

Wraz z serią 700 S2 debiutuje również nowy subwoofer. Czwarta konstrukcja z nowej linii DB, model DB4S wyposażony jest w jeden głośnik, który podobnie jak wbudowany moduł przedwzmacniacza i końcówki mocy wywodzi się z dwugłośnikowego DB2D.

Urządzenie wykorzystuje 250-milimetrowy przetwornik Carbon Aerofoil umieszczony na przedniej ściance, który jest zasilany przez wzmacniacz impulsowy o mocy 1000 W. Całość dopełnia cyfrowy przedwzmacniacz z Dynamic EQ, Room EQ i systemem konfiguracji opartym na aplikacji. DB4S oferowany jest w wersjach wykończeniowych dopasowanych do pozostałych modeli serii 700 S2.

 

Bowers & Wilkins 704S2

Bowers & Wilkins 704S2

Bowers & Wilkins 700 S2 - technologia

• Głośnik wysokotnowy Carbon Dome™

Bowers & Wilkins 700 S2 wprowadza całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Bowers & Wilkins: Carbon Dome™. Ta najnowsza jednostka jest technologicznym pomostem pomiędzy aluminiową kopułką z serii 600 S2 i diamentową membraną używaną w referencyjnej linii 800 Diamond. Konstrukcja Carbon Dome składa się z dwóch elementów. Część przednią tworzy kopułka aluminiowa o grubości 30 mikronów, która jest usztywniona warstwą karbonu nanoszonego metodą PVD (Physical Vapour Deposition).

Drugą sekcję tworzy karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, specjalnie wyprofilowany i idealnie dopasowany do kopułki, który łączony jest z wewnętrzną częścią struktury. Efektem jest niezwykle sztywny, odporny na zniekształcenia i niezwykle lekki przetwornik, w którym pierwszy punkt break-upu występuje przy częstotliwości 47 kHz.

• Lita obudowa głośników wysokotonowych

Modele 705 S2 i 702 S2 wykorzystują konstrukcję Tweeter-On-Top z litymi obudowami głośników wysokotonowych. W miejsce obudowy z cynku 705 S2 i 702 S2 wykorzystują element wyfrezowany z litego kawałka aluminium, tworzący sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturę. Dzięki masie przekraczającej 1 kg element ten pozostaje całkowicie bierny. Ponadto konstrukcja ta pozwala wykorzystać masę obudowy tweetera w roli radiatora i może korzystać z takiego samego systemu odizolowującego oraz akustycznie transparentnej maskownicy jak seria 800 Diamond.

Bowers & Wilkins 705S2

Bowers & Wilkins 705S2

• Membrana Continuum™: Konstrukcja membrany Continuum™ opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to uniknąć nagłego przejścia od pracy tłokowej do trybu break-upu, znacząco ograniczającego otwartość i neutralność konwencjonalnych przetworników.

• Kosz głośnika średniotonowego

Bowers & Wilkins 700 S2 obejmuje trzy modele wolnostojące, z których każdy jest wyposażony w głośniki średniotonowe zaprojektowane specjalnie dla tych trzech kolumn. Przetworniki wykorzystują nowe aluminiowe kosze, zoptymalizowane metodą elementów skończonych (FEA), które są sztywniejsze od cynkowych koszy stosowanych w serii CM. Konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona specjalnie dostrojoną masą tłumiącą na przedniej ściance kosza. Jej zadaniem jest tłumienie wszelkiego rezonansu pojawiającego się w konstrukcji kosza, co skutkuje czystszym odwzorowaniem zakresu średniotonowego.

Bowers & Wilkins 706S2

Bowers & Wilkins 706S2

• Odizolowanie głośnika średniotonowego

Nowy system odizolowujący głośnik średniotonowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond i zastępuje drążek napinający używany w kolumnach CM10 S2. Prostsza konstrukcja zapewnia lepsze możliwości, czego konsekwencją jest wprowadzenie systemu odizolowującego głośnik średniotonowy we wszystkich wolnostojących kolumnach głośnikowych z serii 700 S2, aby znacząco poprawić przestrzenność zakresu średniotonowego.

• Nowa membrana Aerofoil™

Seria Bowers & Wilkins 700 S2 wykorzystuje nowo opracowaną wersję membrany z profilem Aerofoil™, dotychczas stosowanej w serii 800 Diamond. W nowej konstrukcji, w miejsce włókien węglowych, projektanci użyli celulozy, a materiałem wypełniającym jest EPS, zamiast pianki, którą znajdziemy w głośnikach niskotonowych serii 800 Diamond i subwooferach serii DB. Wprowadzone rozwiązania znacząco udoskonalają brzmienie basu w porównaniu z serią CM S2.

Bowers & Wilkins 707S2

Bowers & Wilkins 707S2

Głośnik centralny HTM71 S2

Głośnik centralny HTM71 S2

Głośnik centralny HTM72 S2

Głośnik centralny HTM72 S2

Subwoofer Bowers & Wilkins DB4S

Subwoofer Bowers & Wilkins DB4S

Ceny:

- Kolumna wolnostojąca 702 S2: 8949 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 705 S2: 4949 zł/sztuka
- Kolumna wolnostojąca 703 S2: 6749 zł/sztuka
- Kolumna wolnostojąca 704 S2: 5399 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 706 S2 3149 zł/sztuka
- Kolumna podstawkowa 707 S2: 2249 zł/sztuka
- Głośnik centralny HTM72 S2: 3349 zł/sztuka
- Głośnik centralny HTM71 S2: 5149 zł/sztuka
- Podstawka głośnikowa FS-700 S2 999 zł/sztuka
- Subwoofer DB4S: 7199 zł/sztuka

Podstawki pod kolumny, do użytku z modelami 707 S2, 706 S2 i 705 S2, są dostępne w czarnym lub srebrnym wykończeniu.

Zobacz też:

Podstawowe dane

BOWERS & WILKINS BOWERS & WILKINS Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Black Friday w Kruger&Matz

Dodano: 22 listopad 2017
 Black Friday w Kruger&Matz
Black Friday w Kruger&Matz już się rozpoczął. W sklepie K&M oraz strefie marki na Allegro aż do poniedziałku możemy kupować produkty w atrakcyjnych cenach. Tegoroczne rabaty sięgają nawet 50%.

Wielka loteria z okazji 20-lecia LG w Polsce

Dodano: 22 listopad 2017
Wielka loteria z okazji 20-lecia LG w Polsce
Z okazji 20 lat istnienia na polskim rynku LG Polska przygotowała dla swoich Klientów akcję specjalną z flagowymi produktami marki oraz wielką loterią, w której do wygrania jest zestaw LG Innovation House stanowiący pełne wyposażenie domu w najlepsze urządzenia LG o łącznej wartości 160 000 zł.

HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko...

Dodano: 22 listopad 2017
HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl
Tylko przez tydzień słuchawkomaniacy z całej Polski będą mieli okazję wziąć udział w odsłuchach słuchawek HiFiMAN Susvara, które kosztują 30 000 zł.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Miliony winyli na Audio Video Show

Miliony winyli na Audio Video Show

Dodano: 18 październik 2017
W trakcie targów Audio Video Show, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną możliwość zaopatrzenia się w najlepsze płyty winylowe w niezwykle atrakcyjnych...
STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

Dodano: 18 październik 2017
Strefa HFS została oficjalnym dystrybutorem urządzeń greckiej firmy Simply Analog produkującej akcesoria gramofonowe bardzo wysokiej jakości za nieduże pieniądze.
NuPrime w Rafko Dystrybucja

NuPrime w Rafko Dystrybucja

Dodano: 28 wrzesień 2017
Z dniem 1 października 2017 roku Rafko Dystrybucja staje się wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NuPrime na terenie Polski. Najważniejszymi produktami marki są wzmacniacze i końcówki mocy...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Wystawa Audio Video Show dobiegła końca. Zmęczeni, po wydeptanych kilometrach, jednak niewymownie zadowoleni, przedstawi...