iFi Audio nano iGalvanic3.0

iFi Audio nano iGalvanic3.0

Dodano: 13 wrzesień 2017

Do sprzedaży trafił właśnie najnowszy produkt brytyjskiego producenta iFi Audio, a mianowici nano iGalvanic3.0. Jest to pierwszy w historii komercyjnie produkowany izolator galwaniczny klasy USB 3.0.

Pozostałe newsy IFI AUDIO

Izolacja galwaniczna jest to, mówiąc najogólniej, całkowite rozerwanie ciągłości sygnału elektrycznego (tak linii power, jak i data) wchodzącego do urządzenia od sygnału z niego wychodzącego. Można powiedzieć, że dzięki zastosowaniu wewnątrz iGalvanic3.0 autorskiego transformatora separującego wykonanego z wysokiej jakości miedzi 6N, sygnał elektryczny wychodzący z urządzenia jest w całości wygenerowany na nowo, przez co pozbawiony negatywnych naleciałości pochodzących z pierwotnego źródła sygnału, takich jak zakłócenia RFI i EMI.

Izolacja galwaniczna to technika eliminująca przede wszystkim bardzo istotne problemy komputerowego audio, jakim jest negatywne zjawisko tzw. prądu błądzącego, który zakłóca pracę precyzyjnych podzespołów aparatury HiFi i high-end. Prądy te indukowane są głównie zasilaczach AC komputerów i rozsiewane po całym systemie, także poprzez złącza USB.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy. 

Choć na co dzień nie obserwujemy występowania tych anomalii lub nie jesteśmy tego świadomi, to w wypadku produktów wysoce precyzyjnych, jak audiofilskie przetworniki C/A czy też profesjonalne interfejsy USB, problem jest dotkliwy i powszechnie znany. To właśnie całokształt tych prądów błądzących i zakłóceń sieciowych jest powodem powstawania szumów i jittera, wyraźnie degradujących jakość brzmienia docelowych przetworników C/A typu USB.

ifi Audio nano iGalvanic3.0 ma być rozwiązaniem dla każdego komputerowego melomana. Dzięki niemu, jak zapewnia producent, generowany dźwięk staje się znacznie bardziej analogowym, holograficznym i namacalnym, a przy tym zyskuje na szczegółowości i dynamice.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A. Dodatkowo mamy możliwość dostosowania trybu uziemienia iGalvanic3.0 do tego wykorzystanego w swoim komputerze (istnieją trzy rodzaje), co powinno zapobiec powstawaniu męczącego świstu w tle przekazu muzycznego.

Produkt pracuje w pełni pasywnie, także nie ma potrzeby stosowania zewnętrznych zasilaczy. iFi Audio zastrzega jednak, iż aby osiągnąć maksymalną efektywność iGalvanic3.0, można dołączając do ścieżki sygnału USB firmowy duet: iDefender3.0 - iPower 5V.

iFi Audio nano iGalvanic3.0 oferuje również funkcje znane z poprzednich regeneratorów USB marki iFi. Są to technologie: REclock, REbalance i REgenerate, które mają za zadanie zniwelować wszystkie błędy synchronizacyjne powstałe jeszcze przed dotarciem sygnału źródłowego do samego urządzenia. Ponownie przeliczone informacje są pozbawione zniekształceń odpowiedzialnych za powstawanie problematycznego jittera i szumu.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A.

W obudowie typu nano znajdują się jedynie dwa złącza: wejściowe USB 3.0 typu B, oraz wyjściowe USB 3.0 typu A.

Specyfikacja techniczna:

- Napięcie wyjściowe: 5V ± 3% / 500 mA
- Natężenie wyjściowy: 900 mA (USB 3.0), 500 mA (USB 2.0)
- Szum tła: 0.5uV(0.0000005V) / 500 mA
- Typy uziemienia USB: ISO, RF, DC-RF
- Standardy USB: USB 3.0 Super-speed 5.0Gbps, USB 2.0 Hi-speed 480Mbps, USB 2.0 Full-speed 12Mbps, USB 2.0 Low-speed 1.5M bps
- Wejście: USB 3.0 typu B
- Wyjście: USB 3.0 typu A - Napięcie wejściowe: 4.5V - 5.5V DC
- Zużycie mocy: < 6W
- Maksymalne napięcie izolowanego urządzenia: 3000 Vrms
- Wymiary: 93 x 67 x 28 mm
- Waga: 128 g

Źródło: Camax

Zobacz też:

Podstawowe dane

  • 1 749 zł Cena
IFI AUDIO IFI AUDIO Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Black Friday w Kruger&Matz

Dodano: 22 listopad 2017
 Black Friday w Kruger&Matz
Black Friday w Kruger&Matz już się rozpoczął. W sklepie K&M oraz strefie marki na Allegro aż do poniedziałku możemy kupować produkty w atrakcyjnych cenach. Tegoroczne rabaty sięgają nawet 50%.

Wielka loteria z okazji 20-lecia LG w Polsce

Dodano: 22 listopad 2017
Wielka loteria z okazji 20-lecia LG w Polsce
Z okazji 20 lat istnienia na polskim rynku LG Polska przygotowała dla swoich Klientów akcję specjalną z flagowymi produktami marki oraz wielką loterią, w której do wygrania jest zestaw LG Innovation House stanowiący pełne wyposażenie domu w najlepsze urządzenia LG o łącznej wartości 160 000 zł.

HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko...

Dodano: 22 listopad 2017
HiFiMAN Susvara i system słuchawkowy za blisko 100 000 zł w sklep.RMS.pl
Tylko przez tydzień słuchawkomaniacy z całej Polski będą mieli okazję wziąć udział w odsłuchach słuchawek HiFiMAN Susvara, które kosztują 30 000 zł.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Miliony winyli na Audio Video Show

Miliony winyli na Audio Video Show

Dodano: 18 październik 2017
W trakcie targów Audio Video Show, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną możliwość zaopatrzenia się w najlepsze płyty winylowe w niezwykle atrakcyjnych...
STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

STREFA HFS dystrybutorem Simply Analog

Dodano: 18 październik 2017
Strefa HFS została oficjalnym dystrybutorem urządzeń greckiej firmy Simply Analog produkującej akcesoria gramofonowe bardzo wysokiej jakości za nieduże pieniądze.
NuPrime w Rafko Dystrybucja

NuPrime w Rafko Dystrybucja

Dodano: 28 wrzesień 2017
Z dniem 1 października 2017 roku Rafko Dystrybucja staje się wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NuPrime na terenie Polski. Najważniejszymi produktami marki są wzmacniacze i końcówki mocy...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Audio Video Show 2017 - fotogaleria

Wystawa Audio Video Show dobiegła końca. Zmęczeni, po wydeptanych kilometrach, jednak niewymownie zadowoleni, przedstawi...