Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Trenner & Friedl Taliesin, Hegel Music System i iFi Audio na Audio Video Show 2017

Trenner & Friedl Taliesin, Hegel Music System i iFi Audio na Audio Video Show 2017

Dodano: 14 listopad 2017

Informacji, jakie atrakcje czekają nas podczas Audio Video Show 2017, coraz więcej. Firma Camax na przykład zaprezentuje najnowszy i najpotężniejszy zespół głośnikowy marki Trenner & Friedl o nazwie Taliesin. Kolumny będą napędzane elektroniką norweskiej marki Hegel, w tym arcymistrzowskim wzmacniaczem H30.

Trenner & Friedl Taliesin + Hegel

Kolumny Trenner & Friedl Taliesin, choć stanowią najświeższy punkt w ofercie austriackiej manufaktury swoją genezę posiadają u zarania dziejów samej marki, czyli u początku lat 90. ub. wieku. W tym roku minęło 25 lat od tego wydarzenia i właśnie z okazji okrągłego jubileuszu firma Trenner & Friedl postanowiła przedstawić swoje pierwsze i za razem najdoskonalsze dziecko całemu światu.

Kolumna mierzy 150 centymetrów i waży blisko 100 kilogramów. Swoją nazwę wywodzi od półlegendarnego barda Taliesina, który to w VI wieku n.e. miał śpiewać na dworze trzech ostatnich królów brytońskich. I tak jaki mityczny śpiewak, tak i ona ma charakteryzować się nieskazitelnie czystym, w pełni harmonijnym głosem. Ten zaś generowany jest przez pary wielkich, 18-calowych membran papierowych, 12-calowych współosiowców, oraz duecie przetworników kompresyjnych i typu AMT. Wraz ze najwyższej klasy komponentami wewnętrznymi i okablowaniem takich marek, jak Cardas i Mundorf, kolumna ta zdolna jest - jak zapewnia producent - do wyartykułowania najszlachetniejszych i najdrobniejszych niuansów każdego materiału muzycznego.

Trenner & Friedl Taliesin

Siłę napędową tego wielkiego systemu będzie stanowić elektronika Hegel Music System, w skład której wejdą: odtwarzacz CD Hegel Mohican, znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD30, w pełni symetryzowany przedwzmacniacz P30 oraz największe jak dotąd dzieło konstruktora i założyciela firmy Benta Holtera - wzmacniacz H30. Zestaw ten, bazuje na technologii SoundEngine. Okablowanie dostarczą Harmonix oraz Hijiri.

Dodatkowo stałymi gośćmi pokoju odsłuchowego w trakcie trwania wystawy będą współtwórcy marki Trenner & Friedl - Andreas Friedl i Peter Tranner oraz Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel Music System.

Odsłuchy będą się odbywać w Sali Wilanów I hotelu Radisson Blu Sobieski.

Hegel na Audio Video Show 2017

ifi Audio

Camax zaprasza również na koronę Stadionu Narodowego, gdzie w części oznaczonej jako Strefa Słuchawkowa zaprezentuje wspólnie z firmą Premium Sound produkty marki iFi Audio będącej w tym momencie największym autorytetem komputerowego audio. Pojawią się również nowości. Poznamy najnowocześniejsze kable USB-audio, czyli Gemini3.0 i Mercury3.0 oraz nowego członka rodziny DSD. Warszawskie AVS będzie pierwszą oficjalną prezentacją tego produktu.

Produktów iFi Audio będzie można posłuchać za pośrednictwem bardzo bogatej palety słuchawek, w skład której będą wchodzić topowe konstrukcje marek jak: Sennheiser, Beyerdynamic, Final Audio oraz Ultrasone. Dzięki uprzejmości gdańskiego salonu audio-video Premium Sound będzie można kupić wszystkie oferowane przez iFi produkty na miejscu.

Camax zaprasza również fanów hi-endowego, słuchawkowego brzmienia na stanowisko S24 Stref Słuchawkowej, gdzie firma Fonnex będzie prezentować rewolucyjne słuchawki planarne Final Audio D8000 wraz z referencyjnym wzmacniaczem słuchawkowym iFi Audio Pro iCan. Na Stadionie Narodowym pojawi się ponadto aż czterech przedstawicieli marki iFi Audio, w tym także dyrektor zarządzający firmy, Vincent Luke.

Źródło: Camax

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Haiku Audio w salonie Q21

Dodano: 15 maj 2018
Haiku Audio w salonie Q21
Haiku Audio - nowa marka pojawiła się w ofercie salonu Q21. Nazwa wywodzi się z japońskiej poezji, tak w skrócie uzasadnia swój projekt konstruktor. Sama marka pochodzi z Krakowa i śmiało można podkreślić, że jest w 100% made in Poland.

Kolumny AudioSolutions z serii Figaro w ofercie...

Dodano: 14 maj 2018
Kolumny AudioSolutions z serii Figaro w ofercie salonu Premium Sound
Nowe kolumny od AudioSolutions, a konkretnie - model Figaro - pojawiły się w ofercie salonu Premium Sound, który - przypominamy - teraz mieści się w Sopocie. Zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.

McIntosh w ofercie salonu Audiotrendt

Dodano: 8 maj 2018
McIntosh w ofercie salonu Audiotrendt
W krakowskim salonie Audiotrendt pojawiła się legenda HiEndu - McIntosh - będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek audio na świecie, oferującą precyzję, rozdzielczość i separację.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? Dlaczego kopia cyfrowa płyty CD brzmi inaczej niż oryginał? Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu? Co oznacza Single Ended?
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć m...