Trenner & Friedl Taliesin, Hegel Music System i iFi Audio na Audio Video Show 2017

Informacji, jakie atrakcje czekają nas podczas Audio Video Show 2017, coraz więcej. Firma Camax na przykład zaprezentuje najnowszy i najpotężniejszy zespół głośnikowy marki Trenner & Friedl o nazwie Taliesin. Kolumny będą napędzane elektroniką norweskiej marki Hegel, w tym arcymistrzowskim wzmacniaczem H30.

Dodano: 14 listopad 2017

Trenner & Friedl Taliesin + Hegel

Kolumny Trenner & Friedl Taliesin, choć stanowią najświeższy punkt w ofercie austriackiej manufaktury swoją genezę posiadają u zarania dziejów samej marki, czyli u początku lat 90. ub. wieku. W tym roku minęło 25 lat od tego wydarzenia i właśnie z okazji okrągłego jubileuszu firma Trenner & Friedl postanowiła przedstawić swoje pierwsze i za razem najdoskonalsze dziecko całemu światu.

Kolumna mierzy 150 centymetrów i waży blisko 100 kilogramów. Swoją nazwę wywodzi od półlegendarnego barda Taliesina, który to w VI wieku n.e. miał śpiewać na dworze trzech ostatnich królów brytońskich. I tak jaki mityczny śpiewak, tak i ona ma charakteryzować się nieskazitelnie czystym, w pełni harmonijnym głosem. Ten zaś generowany jest przez pary wielkich, 18-calowych membran papierowych, 12-calowych współosiowców, oraz duecie przetworników kompresyjnych i typu AMT. Wraz ze najwyższej klasy komponentami wewnętrznymi i okablowaniem takich marek, jak Cardas i Mundorf, kolumna ta zdolna jest - jak zapewnia producent - do wyartykułowania najszlachetniejszych i najdrobniejszych niuansów każdego materiału muzycznego.

Trenner & Friedl Taliesin

Siłę napędową tego wielkiego systemu będzie stanowić elektronika Hegel Music System, w skład której wejdą: odtwarzacz CD Hegel Mohican, znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy Hegel HD30, w pełni symetryzowany przedwzmacniacz P30 oraz największe jak dotąd dzieło konstruktora i założyciela firmy Benta Holtera - wzmacniacz H30. Zestaw ten, bazuje na technologii SoundEngine. Okablowanie dostarczą Harmonix oraz Hijiri.

Dodatkowo stałymi gośćmi pokoju odsłuchowego w trakcie trwania wystawy będą współtwórcy marki Trenner & Friedl - Andreas Friedl i Peter Tranner oraz Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel Music System.

Odsłuchy będą się odbywać w Sali Wilanów I hotelu Radisson Blu Sobieski.

Hegel na Audio Video Show 2017

ifi Audio

Camax zaprasza również na koronę Stadionu Narodowego, gdzie w części oznaczonej jako Strefa Słuchawkowa zaprezentuje wspólnie z firmą Premium Sound produkty marki iFi Audio będącej w tym momencie największym autorytetem komputerowego audio. Pojawią się również nowości. Poznamy najnowocześniejsze kable USB-audio, czyli Gemini3.0 i Mercury3.0 oraz nowego członka rodziny DSD. Warszawskie AVS będzie pierwszą oficjalną prezentacją tego produktu.

Produktów iFi Audio będzie można posłuchać za pośrednictwem bardzo bogatej palety słuchawek, w skład której będą wchodzić topowe konstrukcje marek jak: Sennheiser, Beyerdynamic, Final Audio oraz Ultrasone. Dzięki uprzejmości gdańskiego salonu audio-video Premium Sound będzie można kupić wszystkie oferowane przez iFi produkty na miejscu.

Camax zaprasza również fanów hi-endowego, słuchawkowego brzmienia na stanowisko S24 Stref Słuchawkowej, gdzie firma Fonnex będzie prezentować rewolucyjne słuchawki planarne Final Audio D8000 wraz z referencyjnym wzmacniaczem słuchawkowym iFi Audio Pro iCan. Na Stadionie Narodowym pojawi się ponadto aż czterech przedstawicieli marki iFi Audio, w tym także dyrektor zarządzający firmy, Vincent Luke.

Źródło: Camax

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...