Acoustic Research na Audio Video Show 2017

RAFKO Dystrybucja będzie wyłącznym dystrybutorem w Polsce marki Acoustic Research. Firma o kilkudziesięcioletnich korzeniach w branży audio powraca z nowymi produktami skierowanymi do rynku mobilnego. Urządzenia zobaczymy na Audio Video Show 2017.

Dodano: 16 listopad 2017

Słuchawki planarne Acoustic Research AR-H1

Acoustic Research AR-H1 to hiendowe słuchawki planarne o ciepłym i miękkim i brzmieniu. Dzięki zastosowaniu planarnego przetwornika impedancja jest zawsze niezmienna - w całym paśmie przenoszenia. To minimalizuje straty energii i sprawia, że słuchawki pracują wydajnie w pełnym paśmie - szczególnie w najwyższym paśmie, gdzie w przypadku klasycznych przetworników dynamicznych impedancja rośnie, co utrudnia skuteczne oddawanie dźwięku.

Otwarta obudowa pozwala na wielogodzinny odsłuch w komfortowych warunkach i znacząco podnosi przestrzenność brzmienia. 86-milimetrowy przetwornik napędzany magnesami neodymowymi osiąga nietypowo wysoką dla słuchawek planarnych skuteczność na poziomie aż 100 decybeli. Realne, zmierzone pasmo przenoszenia sięga aż 70 000 Hz, zaś bas schodzi do 10 hz, co jest wartością większą, niż potrzeba. A to wszystko przy impedancji 33 Ω , która pozwala na swobodny odsłuch ze smartfona lub lepiej - z firmowego odtwarzacza przenośnego.

Słuchawki planarne Acoustic Research AR-H1

Cena: 3195 zł

Odtwarzacz przenośny M2

Acoustic Research M2 to urządzenie łączące wygodną dotykową obsługę oraz klasyczne audiofilskie podzespoły najlepszych dostawców na rynku audio. Odtwarzacz jest wykonany ze szkła, aluminium i miedzi, w obudowie skrywa klasyczny przetwornik DAC Burr-Brown PCM1794A z natywną obsługą plików DSD oraz DXD.

Za obsługę najbardziej wymagających słuchawek odpowiada klasyczny wzmacniacz w klasie A z napięciem wyjściowym aż 3.7V RMS, zaś natężenie dźwięku reguluje klasyczny analogowy potencjometr od Alpsa. Odtwarzacz operuje na klasycznej analogowej ścieżce sygnałowej w autorskiej technologii M-Class. Pojemność baterii sięga wyników najlepszych na rynku smartfonów i wynosi 4200 mAh.

Nowoczesną funkcjonalność zapewnia 5-calowy wyświetlacz obsługiwany przez procesor Qualcomm Snapdragon. System operacyjny to klasyczny Android 4.3 zoptymalizowany pod kątem maksymalnej jakości dźwięku, ale niepozbawiony najważniejszej funkcjonalności, czyli możliwości zainstalowania aplikacji takich jak Tidal czy Spotify. Ciekawostką jest obsługa masowych pamięci przez USB-OTG.

Acoustic Research M2

Najważniejsze cechy:

- Wzmacniacz słuchawkowy w klasie A TI TPA6120A2 z napięciem wyjściowym 3.7V
- Wzmacniacze operacyjne: Burr-Brown OPA2134
- W pełni analogowa ścieżka sygnału w autorskiej technologii M-Class
- Obudowa wykonana ze szkła, aluminium i miedzi
- W pełni analogowy potencjometr ALPS
- Oparty o Android z możliwościami instalowania aplikacji stron trzecich np Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz
- Oddzielne wyjście liniowe 3.5 mm
- Regulacja EQ z presetami (Normal, Classic, Dance, Flat, Folk, Heavy Metal, Hip Hop, Jazz, Pop, Rock, User) oraz efektami specjalnymi np 3D podbicie basu itd.
- Wi-Fi: 802.11B/G/N
- Wyświetlacz: 5 cali 720 px
- Wbudowana pamięć: 64 GB
- Pojemność baterii: 4200 mAh
- Procesor: Qualcomm MSM8926
- Przetwornik DAC: Burr-Brown PCM1794A
- Rozszerzenia pamięci przez USB OTG i MicroSD
- Obsługa kart pamięci MicroSD oraz USB-OTG do 256 GB
- Odtwarza pliki: ALAC, FLAC, WAV, DSD oraz DXD bez użycia DoP

Cena: 4595 zł

Źródło: Rafko

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...