Nowości Sony: odtwarzacz Blu-ray UBP-X700 i amplituner DH790

Firma Sony wprowadza zestaw urządzeń 4K HDR, który pozwala czuć się jak w kinie. Są to odtwarzacz Blu-ray UBP-X700 oraz amplituner wielokanałowy DH790.

Dodano: 9 styczeń 2018

Rodzina odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD Sony powiększy się o model UBP-X700. W porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray ten model odznacza się o wiele szerszym zakresem barw, kontrastu i jasności, dzięki czemu uzyskiwany obraz jeszcze wierniej naśladuje rzeczywistość.

Portfolio Sony powiększy się również o nowy amplituner wielokanałowy STR-DH790. Wyróżnia go elastyczność w konfigurowaniu kanałów dźwięku - maksymalnie 5.1.2 - oraz zgodność z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Urządzenie reprodukuje kinowy dźwięk o dużej mocy, który można łatwo dostosować do własnych upodobań i środowiska pracy.

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X700

Odtwarzacz Blu-ray Sony UBP-X700

Dzięki obsłudze formatów HDR10 i Dolby Vision odtwarzacz UBP-X700 optymalizuje przesyłanie obrazu HDR do telewizora. Z formatami HDR10 i Dolby Vision* zgodny jest także amplituner DH790. Sony sugeruje oczywiście połączenie tych urządzeń. Amplituner jest zgodny z systemami Dolby Atmos oraz DTS:X oraz przystosowany do pracy w konfiguracji 5.1.2-kanałowej.

Odtwarzacz Sony UBP-X700 współpracuje z różnymi serwisami oferującymi strumieniowe przesyłanie obrazu 4K, takimi jakNetflix™, Prime Video™ czy YouTube™. Obsługuje też wiele formatów audio i wideo zapewniających wysoką jakość, między innymi MP4, DSD i FLAC.

Amplituner Sony DH790 jest wyposażony w system automatycznej kalibracji Advanced D.C.A.C (Digital Cinema Auto Calibration), który optymalizuje parametry dźwięku. Po podłączeniu dostarczonego w zestawie mikrofonu system Advanced D.C.A.C emituje serię sygnałów kontrolnych. Pozwalają one określić właściwości pomieszczenia oraz rozmieszczenie głośników i na tej podstawie dobrać poziomy dźwięku w poszczególnych kanałach.

Czytaj również testy odtwarzaczy blu-ray

Amplituner Sony DH790

Amplituner Sony DH790 

Odtwarzacz UBP-X700 będzie można kupić już w tym miesiącu, amplituner STR-DH790 trafi do sprzedaży wiosną.

Ta funkcja odtwarzacza UBP-X700zostanie wprowadzona w ramach aktualizacji wewnętrznego oprogramowania zaplanowanej na lato 2018 r.

Źródło: Sony

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...