LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

Na trwających właśnie targach CES 2018 LG prezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Na liście nowości są m.in soundbary z systemem Dolby Atmos®, przenośne głośniki Bluetooth wraz z tym najnowszym, wyposażonym w sztuczną inteligencję. Innowacją w urządzeniach LG jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio.

Dodano: 9 styczeń 2018

Nowy system soundbar SK10Y

Nowy system soundbar LG SK10Y oferuje moc wyjściową 550 W i obsługuje technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie "obiektów dźwiękowych", które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że dźwięk dociera do nas ze wszystkich stron, także z góry. Aby było to możliwe, w systemie soundbar LG SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia możemy regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry.

Współpraca z LG z Meridian Audio zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Nowy system soundbar SK10Y

Opracowana przez firmę Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo, soundbar LG SK10Y jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio pozwalającymi na perfekcyjne odtwarzanie dźwięku zarejestrowanego w studiu nagraniowym. System ma pasmo przenoszenia do 40 kHz oraz jest wyposażony w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz, która pozwala na zapewnienie brzmienia bogatego w najdrobniejsze szczegóły.

Soundbar można łatwo podłączyć do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od "OK Google".

Przenośne głośniki LG z serii PK

Przenośne głośniki LG z serii PK są wyposażone w nastrojowe podświetlenie. W głośnikach zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian Audio, umożliwiające uzyskanie silnych i czystych basów, a także optymalnej jakości odtwarzania mowy i partii wokalnych. Seria PK na rok 2018 jest zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt rozbłyskuje w rytm muzyki. Ponadto, wszystkie modele z serii PK mają wytrzymałą konstrukcję oraz wygodne uchwyty pozwalające na łatwe przenoszenie.

Przenośne głośniki LG z serii PK

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

W portfolio LG znalazł się również głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję - LG ThinQ z wbudowanym Asystentem Google. Głośnik umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby móc włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza, wypowiadając polecenie zaczynające się od słów "OK Google". Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Jest m.in. wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

Głośniki stworzone na imprezę

Z myślą o miłośnikach imprez firma LG przygotowała głośniki umożliwiających odtwarzanie bardzo mocnego dźwięku. Są to zintegrowane systemy o dużej mocy, nawet 1800 W, oferujące między innymi funkcje DJ, tryby karaoke czy efekty świetlne. Mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Źródło: LG

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...