Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

Dodano: 9 styczeń 2018

Na trwających właśnie targach CES 2018 LG prezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Na liście nowości są m.in soundbary z systemem Dolby Atmos®, przenośne głośniki Bluetooth wraz z tym najnowszym, wyposażonym w sztuczną inteligencję. Innowacją w urządzeniach LG jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio.

Nowy system soundbar SK10Y

Nowy system soundbar LG SK10Y oferuje moc wyjściową 550 W i obsługuje technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie "obiektów dźwiękowych", które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że dźwięk dociera do nas ze wszystkich stron, także z góry. Aby było to możliwe, w systemie soundbar LG SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia możemy regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry.

Współpraca z LG z Meridian Audio zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Nowy system soundbar SK10Y

Opracowana przez firmę Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo, soundbar LG SK10Y jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio pozwalającymi na perfekcyjne odtwarzanie dźwięku zarejestrowanego w studiu nagraniowym. System ma pasmo przenoszenia do 40 kHz oraz jest wyposażony w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz, która pozwala na zapewnienie brzmienia bogatego w najdrobniejsze szczegóły.

Soundbar można łatwo podłączyć do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od "OK Google".

Przenośne głośniki LG z serii PK

Przenośne głośniki LG z serii PK są wyposażone w nastrojowe podświetlenie. W głośnikach zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian Audio, umożliwiające uzyskanie silnych i czystych basów, a także optymalnej jakości odtwarzania mowy i partii wokalnych. Seria PK na rok 2018 jest zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt rozbłyskuje w rytm muzyki. Ponadto, wszystkie modele z serii PK mają wytrzymałą konstrukcję oraz wygodne uchwyty pozwalające na łatwe przenoszenie.

Przenośne głośniki LG z serii PK

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

W portfolio LG znalazł się również głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję - LG ThinQ z wbudowanym Asystentem Google. Głośnik umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby móc włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza, wypowiadając polecenie zaczynające się od słów "OK Google". Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Jest m.in. wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

Głośniki stworzone na imprezę

Z myślą o miłośnikach imprez firma LG przygotowała głośniki umożliwiających odtwarzanie bardzo mocnego dźwięku. Są to zintegrowane systemy o dużej mocy, nawet 1800 W, oferujące między innymi funkcje DJ, tryby karaoke czy efekty świetlne. Mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Źródło: LG

Zobacz też:

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21

Dodano: 22 styczeń 2018
Monitor Audio MR - oferta promocyjna w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza do skorzystania z kolejnej cenowej okazji. Tym razem promocją objęte są kolumny Monitor Audio serii Reference.

Fiio Q1 Mark II w salonie Q21

Dodano: 19 styczeń 2018
Fiio Q1 Mark II w salonie Q21
Salon audio-video Q21 z Pabianic wprowadza do swojej oferty Q1 Mark II - najnowszy przenośny przetwornik C/A ze wzmacniaczem słuchawkowym od Fiio. Urządzenie wyposażono w platformę XMOS, która wspiera dekodowanie większej liczby formatów z bardzo wysoką jakością i wydajnością.

House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 18 styczeń 2018
House of Marley Rise BT w Top Hi-Fi & Video Design
W salonach Top Hi-Fi & Video Design wkrótce pojawią się nauszne słuchawki bezprzewodowe Rise BT.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

Tylko do końca stycznia "Wielkie czyszczenie magazynów" w Top Hi-Fi & Video Design

W salonach Top Hi-Fi & Video Design, pod hasłem "Wielkie czyszczenie magazynów", trwa zimowa wyprzedaż. Teraz znaczn...