LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

Na trwających właśnie targach CES 2018 LG prezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Na liście nowości są m.in soundbary z systemem Dolby Atmos®, przenośne głośniki Bluetooth wraz z tym najnowszym, wyposażonym w sztuczną inteligencję. Innowacją w urządzeniach LG jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio.

Dodano: 9 styczeń 2018

Nowy system soundbar SK10Y

Nowy system soundbar LG SK10Y oferuje moc wyjściową 550 W i obsługuje technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie "obiektów dźwiękowych", które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że dźwięk dociera do nas ze wszystkich stron, także z góry. Aby było to możliwe, w systemie soundbar LG SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia możemy regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry.

Współpraca z LG z Meridian Audio zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Nowy system soundbar SK10Y

Opracowana przez firmę Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo, soundbar LG SK10Y jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio pozwalającymi na perfekcyjne odtwarzanie dźwięku zarejestrowanego w studiu nagraniowym. System ma pasmo przenoszenia do 40 kHz oraz jest wyposażony w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz, która pozwala na zapewnienie brzmienia bogatego w najdrobniejsze szczegóły.

Soundbar można łatwo podłączyć do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od "OK Google".

Przenośne głośniki LG z serii PK

Przenośne głośniki LG z serii PK są wyposażone w nastrojowe podświetlenie. W głośnikach zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian Audio, umożliwiające uzyskanie silnych i czystych basów, a także optymalnej jakości odtwarzania mowy i partii wokalnych. Seria PK na rok 2018 jest zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt rozbłyskuje w rytm muzyki. Ponadto, wszystkie modele z serii PK mają wytrzymałą konstrukcję oraz wygodne uchwyty pozwalające na łatwe przenoszenie.

Przenośne głośniki LG z serii PK

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

W portfolio LG znalazł się również głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję - LG ThinQ z wbudowanym Asystentem Google. Głośnik umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby móc włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza, wypowiadając polecenie zaczynające się od słów "OK Google". Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Jest m.in. wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

Głośniki stworzone na imprezę

Z myślą o miłośnikach imprez firma LG przygotowała głośniki umożliwiających odtwarzanie bardzo mocnego dźwięku. Są to zintegrowane systemy o dużej mocy, nawet 1800 W, oferujące między innymi funkcje DJ, tryby karaoke czy efekty świetlne. Mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Źródło: LG

Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Beyerdynamic Aventho Wireless w salonie Q21

Salon audio-video z Pabianic wprowadził do swojego portfolio słuchawki Beyerdynamic Aventho Wireless.
Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Gramofony Technics latem w ofercie specjalnej

Marka Technics wystartowała z wakacyjną promocją. Kupując jeden z gramofonów SL-1200GR lub SL-1210GR, wkładkę ORTOFON 2M Blue dostaniemy w prezencie. Warto się spieszyć, bo oferta jest ograniczona.
Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Roksan Kandy z prezentem w salonie Q21

Wraz z nastaniem wakacji Roksan rusza z akcją promocyjną. Przy zakupie któregoś z urządzeń linii Kandy K3 w prezencie otrzymamy kabel zasilający WireWorld Aurora 7.
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Triangle w RAFKO Dystrybucja

Triangle w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 13 czerwiec 2018
Z 1 czerwca 2018 firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Triangle w Polsce.
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Gramofony Technics - sukces z napędem bezpośrednim

Historia marki Technics jest długa i bogata w ważne wydarzenia, a te najważniejsze wyznaczają epokowe urządzenia. Kiedy...