Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

LG na CES 2018: Dolby Atmos i sztuczna inteligencja

Dodano: 9 styczeń 2018

Na trwających właśnie targach CES 2018 LG prezentuje najnowszą linię produktów audio klasy Premium. Na liście nowości są m.in soundbary z systemem Dolby Atmos®, przenośne głośniki Bluetooth wraz z tym najnowszym, wyposażonym w sztuczną inteligencję. Innowacją w urządzeniach LG jest zaawansowana, autorska technologia firmy Meridian Audio.

Nowy system soundbar SK10Y

Nowy system soundbar LG SK10Y oferuje moc wyjściową 550 W i obsługuje technologię Dolby Atmos umożliwiającą odtwarzanie dźwięku kanałowego w układzie 5.1.2. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest odwzorowywanie "obiektów dźwiękowych", które mogą być precyzyjnie rozmieszczone w dowolnych punktach przestrzeni. Sprawia to, że dźwięk dociera do nas ze wszystkich stron, także z góry. Aby było to możliwe, w systemie soundbar LG SK10Y zastosowano kilka głośników, w tym dwa skierowane do góry. W celu dostosowania sprzętu do wysokości pomieszczenia możemy regulować natężenie dźwięku emitowanego przez głośniki skierowane do góry.

Współpraca z LG z Meridian Audio zaowocowała zastosowaniem w systemie SK10Y między innymi technologii Bass and Space, pozwalającej na otoczenie użytkowników bogatym dźwiękiem o bezkompromisowej jakości. Dzięki temu do słuchaczy dociera on cieplejszy i bardziej realistyczny, niezależnie od miejsca, w którym siedzą.

Nowy system soundbar SK10Y

Opracowana przez firmę Meridian funkcja Height Elevation pozwala na uzyskanie wrażenia, że dźwięk dociera znad systemu soundbar, tzn. z poziomu ekranu, co przekłada się na lepszą słyszalność dialogów oraz czystsze brzmienie muzyki. Dodatkowo, soundbar LG SK10Y jest kompatybilny z bezstratnymi plikami audio pozwalającymi na perfekcyjne odtwarzanie dźwięku zarejestrowanego w studiu nagraniowym. System ma pasmo przenoszenia do 40 kHz oraz jest wyposażony w funkcję podwyższania jakości dźwięku ze standardowych formatów do poziomu odpowiadającego próbkowaniu 24 bit/192Hz, która pozwala na zapewnienie brzmienia bogatego w najdrobniejsze szczegóły.

Soundbar można łatwo podłączyć do serwerów multimedialnych, głośników oraz innych inteligentnych urządzeń zgodnych z technologią Chormecast. Aby rozpocząć odtwarzanie piosenki, podcastu lub klipu audio z serwera streamingowego, wystarczy użyć polecenia zaczynającego się od "OK Google".

Przenośne głośniki LG z serii PK

Przenośne głośniki LG z serii PK są wyposażone w nastrojowe podświetlenie. W głośnikach zastosowano zaawansowane technologie firmy Meridian Audio, umożliwiające uzyskanie silnych i czystych basów, a także optymalnej jakości odtwarzania mowy i partii wokalnych. Seria PK na rok 2018 jest zgodna ze standardem Apt-X HD Bluetooth pozwalającym na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie 24-bitowej muzyki z zachowaniem jakości bliskiej oryginałowi. Dzięki funkcji Dynamic Party Lighting sprzęt rozbłyskuje w rytm muzyki. Ponadto, wszystkie modele z serii PK mają wytrzymałą konstrukcję oraz wygodne uchwyty pozwalające na łatwe przenoszenie.

Przenośne głośniki LG z serii PK

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

W portfolio LG znalazł się również głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję - LG ThinQ z wbudowanym Asystentem Google. Głośnik umożliwia głosowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami AGD firmy LG, np. można go skonfigurować w taki sposób, aby móc włączać lub wyłączać oczyszczacz powietrza, wypowiadając polecenie zaczynające się od słów "OK Google". Dodatkowo, dzięki technologiom opracowanym przez firmę Meridian Audio, głośnik gwarantuje wysokiej jakości dźwięk. Jest m.in. wyposażony w funkcję High Resolution Audio, która zapewnia kompatybilność z bezstratnymi plikami audio i pozwala na uzyskanie dźwięku identycznego z zarejestrowanym w studiu nagraniowym.

Głośnik LG ThinQ z asystentem Google

Głośniki stworzone na imprezę

Z myślą o miłośnikach imprez firma LG przygotowała głośniki umożliwiających odtwarzanie bardzo mocnego dźwięku. Są to zintegrowane systemy o dużej mocy, nawet 1800 W, oferujące między innymi funkcje DJ, tryby karaoke czy efekty świetlne. Mają wytrzymałą konstrukcję, intuicyjną obsługę oraz interfejsy zapewniające swobodę pobierania lub strumieniowego przesyłania muzyki.

Źródło: LG

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Prezentacja przetwornika iFi Audio Pro iDSD w...

Dodano: 20 kwiecień 2018
Prezentacja przetwornika iFi Audio Pro iDSD w salonie Q21
Salon Q21 zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszego, flagowego przetwornika iFi Audio Pro iDSD.

Focal Kanta 2 oraz Naim NAP250 + NAC-N 272 -...

Dodano: 18 kwiecień 2018
Focal Kanta 2 oraz Naim NAP250 + NAC-N 272 - prezentacja w salonie Kezard
Firma FNCE razem z salonem audio-video Kezard z Gdyni zapraszają na prezentację rewelacyjnego zestawu klasy High End, którego gwiazdą są kolumny Focal Kanta 2.

Raty 0% z odroczoną płatnością w salonach Top...

Dodano: 18 kwiecień 2018
Raty 0% z odroczoną płatnością w salonach Top Hi-Fi & Video Design
W salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design oraz w sklepie internetowym www.tophifi.pl rozpoczęła się akcja promocyjna "Raty z odroczoną płatnością". Teraz możemy skorzystać z rat 10 × 0%, pierwszą ratę płacąc dopiero w lipcu 2018 r.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Po co w zespołach głośnikowych jest zwrotnica? Dlaczego podstawkowe zespoły głośnikowe nazywamy monitorami? Czy 50-watowym wzmacniaczem można uszkodzić 200-watowe kolumny? Na czym polega bi-amping i jakie są jego warianty?
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Focal Kanta 2 oraz Naim NAP250 + NAC-N 272 - prezentacja w salonie Kezard

Focal Kanta 2 oraz Naim NAP250 + NAC-N 272 - prezentacja w salonie Kezard

Firma FNCE razem z salonem audio-video Kezard z Gdyni zapraszają na prezentację rewelacyjnego zestawu klasy High End, kt...