Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Dodano: 17 styczeń 2018

Pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku Marantza wchodzi na rynek. AV8805 obsługuje dźwięk 13.2 i ma radzić sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości.

Pozostałe newsy MARANTZ

Marantz AV8805 - wielokanałowy procesor i przedwzmacniacz AV - powstał w myślą o współpracy z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub aktywnym zestawem kolumn. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X. Wraz z aktualizacją oprogramowania wkrótce bezpłatnie udostępnione zostaną także funkcje Auro 3D.

Jego konstruktorzy poprawili jakość dźwięku, a to wszystko dzięki zaimplementowaniu w ośmiu kanałach, najwyższej jakości 32-bitowych cyfrowo-analogowych przetworników AK4490. Dodajmy, że urządzenie umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału do wielu pomieszczeń.

Marantz AV8805

Marantz AV8805 - obudowa

Przejdźmy do obudowy - bardzo sztywne chassis jest podstawą dla wszystkich drukowanych płytek z elektroniką. Dzięki temu nie pojawiają się żadne niepożądane, wynikające z mikrofonowania, sygnały. Tłumione są także wszelkie niepożądane i szkodliwe wibracje.

Kondensatory są zasilane przez przewymiarowany transformator toroidalny. Dla dodatkowej stabilności jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W Marantzu AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM, a pokryte miedzią chassis, doskonale ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to gwarantuje najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i znacznie poprawia odstęp sygnału do szumu. Wszystko to ma na celu uzyskanie najlepszej możliwej separacji kanałów i zapewnienie dźwiękowi prawdziwej referencyjności. Górna część obudowy to masywna, składająca się z trzech solidnych elementów, pokrywa.

Czytaj również testy urządzeń Marantz

Marantz AV8805 - obudowa

Marantz AV8805 - złącza

Marantz AV8805 ma na pokładzie zbalansowane wejście stereo oraz programowalne, zbalansowane wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Są też wyjścia RCA w standardzie 15.2, które zapewniają dodatkową kompatybilność z wieloma typami wzmacniaczy mocy i systemami kolumn aktywnych.

AV8805 poprawia dodatkowo jakość dźwięku, delikatnie przetwarzając wszystkie sygnały za pośrednictwem modułów Marantz HDAM. Pracują one w topologii Current Feedback i są odseparowane od wzmacniaczy mocy. Zainstalowano je przed wyjściami XLR lub RCA. Na wejście phono MM też znalazło się miejsce.

Marantz AV8805 - złącza na tylnej ściance

Właściwości sieciowe i Alexa Smart Home Skill

Do dyspozycji mamy zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth™. Marantz bez problemu może stać się wiec kluczowym elementem kompletnego, bezprzewodowego systemu multiroom. Umożliwia przy tym rzecz jasna współpracę z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer i Apple Airplay, a wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie funkcje Auro 3D

Marantz będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - przeznaczonych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych i natywne sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług streamingowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.

Marantz AV8805 - wnętrze

Sekcja wideo

W pełni kompatybilna ze standardem 4K sekcja wideo jest zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. W AV8805 udoskonalono również kanał dźwięku zwrotnego (eARC) dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI.

Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego Marantz AV8805 ma na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście trigger 12 V. Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio urządzenie z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP.

Na koniec warto wspomnieć, że AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają najlepszą z możliwych korekcję brzmienia dźwięku kina domowego.

Marantz AV8805 będzie dostępny w autoryzowanych salonach Marantz od marca w cenie 3999 euro.

Źródło: Horn Distribution

Podstawowe dane

  • 17 000 zł Cena
MARANTZ MARANTZ Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Melodika BL10 za złotówkę przy zakupie kolumn...

Dodano: 14 luty 2018
Melodika BL10 za złotówkę przy zakupie kolumn podłogowych BL40MK2
Melodika rozpoczęła właśnie nową akcję prmocyjną. Do końca marca przy zakupie kolumn podłogowych BL40MK2 za złotówkę otrzymamy kolumny BL10 o wartości 695 zł.

Przetwornik iFi Audio Pro iDSD w salonie Q21

Dodano: 9 luty 2018
Przetwornik iFi Audio Pro iDSD w salonie Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 w połowie lutego pojawi się przetwornik cyfrowo-analogowy iFi Audio Pro iDSD.

Salon Q21 zaprasza na odsłuchy najnowszych...

Dodano: 7 luty 2018
Salon Q21 zaprasza na odsłuchy najnowszych słuchawek Focal Clear
Focal Clear to zupełnie nowy model w ofercie francuskiego producenta. Jak mówi producent, zapewniają doznania, jakie do tej pory mogliśmy odbierać podczas odsłuchu najwyższej klasy kolumn.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Horn Distribution S.A. wyłącznym dystrybutorem soundbarów i głośników mobilnych marki POLK AUDIO

Dodano: 23 listopad 2017
Wraz z tegoroczną edycją Audio Video Show 2017 firma Horn rozpoczęła wyłączną dystrybucję w Polsce soundbarów i głośników przenośnych marki POLK AUDIO.
Audio Video Show 2017

Audio Video Show 2017

Dodano: 3 listopad 2017
Dwadzieścia lat temu zorganizowaliśmy pierwsze AUDIO Show. Impreza nie tylko przetrwała, nie tylko odbywała się systematycznie, corocznie, ale też wyrosła na jedną z najważniejszych w Europie. Jest...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - luty 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze stereo były, są i będą; zmieniają się ich dodatkowe funkcje, ale podstawowa jest oczywista i konieczna - wzmacniać sygnał ze źródła, aby podać go do głośników. Są wzmacniacze tanie i bardzo drogie, ale większość audiofilów szuka czegoś wartościowego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Gramofon TEAC TN-350

Gramofon TEAC TN-350

TEAC poszerza swoją ofertę o nowy gramofon – TN-350. Gramofon został wyposażony w przedwzmacniacz i przetwornik analogow...