Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku Marantza wchodzi na rynek. AV8805 obsługuje dźwięk 13.2 i ma radzić sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości.

Dodano: 17 styczeń 2018

Marantz AV8805 - wielokanałowy procesor i przedwzmacniacz AV - powstał w myślą o współpracy z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub aktywnym zestawem kolumn. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X. Wraz z aktualizacją oprogramowania wkrótce bezpłatnie udostępnione zostaną także funkcje Auro 3D.

Jego konstruktorzy poprawili jakość dźwięku, a to wszystko dzięki zaimplementowaniu w ośmiu kanałach, najwyższej jakości 32-bitowych cyfrowo-analogowych przetworników AK4490. Dodajmy, że urządzenie umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału do wielu pomieszczeń.

Marantz AV8805

Marantz AV8805 - obudowa

Przejdźmy do obudowy - bardzo sztywne chassis jest podstawą dla wszystkich drukowanych płytek z elektroniką. Dzięki temu nie pojawiają się żadne niepożądane, wynikające z mikrofonowania, sygnały. Tłumione są także wszelkie niepożądane i szkodliwe wibracje.

Kondensatory są zasilane przez przewymiarowany transformator toroidalny. Dla dodatkowej stabilności jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W Marantzu AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM, a pokryte miedzią chassis, doskonale ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to gwarantuje najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i znacznie poprawia odstęp sygnału do szumu. Wszystko to ma na celu uzyskanie najlepszej możliwej separacji kanałów i zapewnienie dźwiękowi prawdziwej referencyjności. Górna część obudowy to masywna, składająca się z trzech solidnych elementów, pokrywa.

Czytaj również testy urządzeń Marantz

Marantz AV8805 - obudowa

Marantz AV8805 - złącza

Marantz AV8805 ma na pokładzie zbalansowane wejście stereo oraz programowalne, zbalansowane wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Są też wyjścia RCA w standardzie 15.2, które zapewniają dodatkową kompatybilność z wieloma typami wzmacniaczy mocy i systemami kolumn aktywnych.

AV8805 poprawia dodatkowo jakość dźwięku, delikatnie przetwarzając wszystkie sygnały za pośrednictwem modułów Marantz HDAM. Pracują one w topologii Current Feedback i są odseparowane od wzmacniaczy mocy. Zainstalowano je przed wyjściami XLR lub RCA. Na wejście phono MM też znalazło się miejsce.

Marantz AV8805 - złącza na tylnej ściance

Właściwości sieciowe i Alexa Smart Home Skill

Do dyspozycji mamy zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth™. Marantz bez problemu może stać się wiec kluczowym elementem kompletnego, bezprzewodowego systemu multiroom. Umożliwia przy tym rzecz jasna współpracę z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer i Apple Airplay, a wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie funkcje Auro 3D

Marantz będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - przeznaczonych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych i natywne sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług streamingowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.

Marantz AV8805 - wnętrze

Sekcja wideo

W pełni kompatybilna ze standardem 4K sekcja wideo jest zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. W AV8805 udoskonalono również kanał dźwięku zwrotnego (eARC) dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI.

Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego Marantz AV8805 ma na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście trigger 12 V. Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio urządzenie z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP.

Na koniec warto wspomnieć, że AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają najlepszą z możliwych korekcję brzmienia dźwięku kina domowego.

Marantz AV8805 będzie dostępny w autoryzowanych salonach Marantz od marca w cenie 3999 euro.

Źródło: Horn Distribution

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Yaqin MC-100C w salonie Q21

Yaqin MC-100C w salonie Q21

Kto chce spróbować lampy w swoim systemie, ale jeszcze nie podjął decyzji, może wybrać się na odsłuchy do salonu Q21, który organizuje cykl prezentacji najnowszej lampowej integry Yaqin MC-100C.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...