Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Procesor wielokanałowy AV Marantz AV8805

Dodano: 17 styczeń 2018

Pierwszy 13-kanałowy procesor dźwięku Marantza wchodzi na rynek. AV8805 obsługuje dźwięk 13.2 i ma radzić sobie z dowolnym formatem audio wysokiej rozdzielczości.

Pozostałe newsy MARANTZ

Marantz AV8805 - wielokanałowy procesor i przedwzmacniacz AV - powstał w myślą o współpracy z wysokiej jakości zewnętrznym wzmacniaczem mocy lub aktywnym zestawem kolumn. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X. Wraz z aktualizacją oprogramowania wkrótce bezpłatnie udostępnione zostaną także funkcje Auro 3D.

Jego konstruktorzy poprawili jakość dźwięku, a to wszystko dzięki zaimplementowaniu w ośmiu kanałach, najwyższej jakości 32-bitowych cyfrowo-analogowych przetworników AK4490. Dodajmy, że urządzenie umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału do wielu pomieszczeń.

Marantz AV8805

Marantz AV8805 - obudowa

Przejdźmy do obudowy - bardzo sztywne chassis jest podstawą dla wszystkich drukowanych płytek z elektroniką. Dzięki temu nie pojawiają się żadne niepożądane, wynikające z mikrofonowania, sygnały. Tłumione są także wszelkie niepożądane i szkodliwe wibracje.

Kondensatory są zasilane przez przewymiarowany transformator toroidalny. Dla dodatkowej stabilności jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W Marantzu AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM, a pokryte miedzią chassis, doskonale ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to gwarantuje najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i znacznie poprawia odstęp sygnału do szumu. Wszystko to ma na celu uzyskanie najlepszej możliwej separacji kanałów i zapewnienie dźwiękowi prawdziwej referencyjności. Górna część obudowy to masywna, składająca się z trzech solidnych elementów, pokrywa.

Czytaj również testy urządzeń Marantz

Marantz AV8805 - obudowa

Marantz AV8805 - złącza

Marantz AV8805 ma na pokładzie zbalansowane wejście stereo oraz programowalne, zbalansowane wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Są też wyjścia RCA w standardzie 15.2, które zapewniają dodatkową kompatybilność z wieloma typami wzmacniaczy mocy i systemami kolumn aktywnych.

AV8805 poprawia dodatkowo jakość dźwięku, delikatnie przetwarzając wszystkie sygnały za pośrednictwem modułów Marantz HDAM. Pracują one w topologii Current Feedback i są odseparowane od wzmacniaczy mocy. Zainstalowano je przed wyjściami XLR lub RCA. Na wejście phono MM też znalazło się miejsce.

Marantz AV8805 - złącza na tylnej ściance

Właściwości sieciowe i Alexa Smart Home Skill

Do dyspozycji mamy zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth™. Marantz bez problemu może stać się wiec kluczowym elementem kompletnego, bezprzewodowego systemu multiroom. Umożliwia przy tym rzecz jasna współpracę z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer i Apple Airplay, a wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie funkcje Auro 3D

Marantz będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - przeznaczonych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych i natywne sterowanie różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług streamingowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.

Marantz AV8805 - wnętrze

Sekcja wideo

W pełni kompatybilna ze standardem 4K sekcja wideo jest zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. W AV8805 udoskonalono również kanał dźwięku zwrotnego (eARC) dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI.

Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego Marantz AV8805 ma na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście trigger 12 V. Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio urządzenie z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP.

Na koniec warto wspomnieć, że AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają najlepszą z możliwych korekcję brzmienia dźwięku kina domowego.

Marantz AV8805 będzie dostępny w autoryzowanych salonach Marantz od marca w cenie 3999 euro.

Źródło: Horn Distribution

Podstawowe dane

  • 17 000 zł Cena
MARANTZ MARANTZ Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Haiku Audio w salonie Q21

Dodano: 15 maj 2018
Haiku Audio w salonie Q21
Haiku Audio - nowa marka pojawiła się w ofercie salonu Q21. Nazwa wywodzi się z japońskiej poezji, tak w skrócie uzasadnia swój projekt konstruktor. Sama marka pochodzi z Krakowa i śmiało można podkreślić, że jest w 100% made in Poland.

Kolumny AudioSolutions z serii Figaro w ofercie...

Dodano: 14 maj 2018
Kolumny AudioSolutions z serii Figaro w ofercie salonu Premium Sound
Nowe kolumny od AudioSolutions, a konkretnie - model Figaro - pojawiły się w ofercie salonu Premium Sound, który - przypominamy - teraz mieści się w Sopocie. Zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.

McIntosh w ofercie salonu Audiotrendt

Dodano: 8 maj 2018
McIntosh w ofercie salonu Audiotrendt
W krakowskim salonie Audiotrendt pojawiła się legenda HiEndu - McIntosh - będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek audio na świecie, oferującą precyzję, rozdzielczość i separację.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? Dlaczego kopia cyfrowa płyty CD brzmi inaczej niż oryginał? Jakie urządzenia są potrzebne do kalibracji gramofonu? Co oznacza Single Ended?
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Nowe amplitunery Yamaha z serii RX-V85

Yamaha poszerza swoją serię amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć m...