Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT zadebiutowały podczas tegorocznej wystawy CES, w drugim kwartale tego roku będą dostępne w sprzedaży. Wtedy poznamy ich cenę, teraz zaś kilka informacji.

Dodano: 20 luty 2018

Audio-Technica ATH-DSR5BT dołączyły do serii słuchawek DSR. Zastosowano w nich układ Pure Digital Drive - system, który zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do przetwornika. W uzyskaniu wysokiej jakości brzmienia pomaga także kodek aptX HD współpracujący z modułem Bluetooth®.

Słuchawki są wyposażone w nowo opracowane dwufazowe przetwornik push-pull. Konstrukcja ta zadebiutowała w słuchawkach dousznych z serii CKR i składa się z dwóch przetworników o różnych średnicach (w DSR5BT: 9,8 mm oraz 8,8 mm). Membrany przetworników poruszają się równocześnie w przeciwnych kierunkach i mają przeciwne uzwojenia (odwrócona faza). Rozwiązanie to zmniejsza zniekształcenia harmoniczne i udoskonala równowagę czasową przy jednoczesnym zwiększeniu mocy i wzroście czułości wyjściowej. W połączeniu z systemem Pure Digital Drive™ zapewnia to - jak mówi producent - przestrzenny i ekspansywny dźwięk zachowujący swój naturalny charakter w szerokim zakresie częstotliwości.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

Obydwie słuchawki modelu ATH-DSR5BT są połączone przy pomocy nowo opracowanego naszyjnika. W jego przedniej części znajduje się mikrofon oraz przyciski umożliwiające regulowanie poziomu głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także odbieranie połączeń telefonicznych.

Naszyjnik wygodnie opiera się na karku użytkownika i skrywa akumulator oraz układy elektroniczne, m.in. moduł łączności bezprzewodowej. Bluetooth® wspomagany jest przez kodeki aptX HD oraz SBC i AAC. Dzięki temu słuchawki pozwalają odkryć jakość dźwięku high-res (do aż 48 kHz/24 bitów).

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT są dostarczane z futerałem. Wśród akcesoriów są silikonowe wkładki douszne w różnych rozmiarach, a także przewód USB umożliwiający ładowanie akumulatora.

Źródło: Audio Klan

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...