Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

NAD wzbogacił swoje portfolio o udoskonaloną wersję flagowego procesora dźwięku przestrzennego M17. Nowe urządzenie udoskonalono technicznie i oznaczono symbolem M17 V2.

Dodano: 22 luty 2018

Za realizm dźwięku odpowiadają Dolby Atmos® i DTS-HD™ Master Audio w połączeniu z systemem Dirac Live®. Wraz z przetwarzaniem wideo bit-perfect 4K UHD procesor zapewnia precyzyjny dźwięk i obraz. Swoje możliwości M17 V2 zawdzięcza także koncepcji MDC.

Dzięki specjalnym kartom MDC kluczowe układy cyfrowe można udoskonalić, aby zapewnić urządzeniu kompatybilność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami audio. Za sprawą konstrukcji MDC NAD M17 V2 może być rozbudowywany w miarę potrzeb i oczekiwań. Wystarczy wymienić jedynie moduł, a nie całe urządzenie, aby udoskonalić swój procesor AV.

NAD M17 V2 - wyposażenie

NAD M17 V2 umożliwia pełne przełączanie wideo HDMI i dekodowanie dźwięku przestrzennego. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji, jak obsługa bezstratnych formatów przestrzennych high-res – od Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio aż do opartego na obiektach Dolby Atmos.

NAD automatycznie wykrywa tryb przestrzenny materiału źródłowego przesyłanego poprzez cyfrowe wejścia procesora surround i włącza najbardziej zaawansowaną formę dekodowania opartą na konfiguracji użytkownika. Konwersja dekodowanego cyfrowego strumienia bitów odbywa się przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jest realizowana przez zaawansowane przetworniki C/A.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Zbalansowane audio z oddzielnym zasilaniem liniowym

NAD M17 V2 jest wyposażony we pełni zbalansowane wyjścia audio dla wszystkich 11 kanałów. Specjalny interfejs elektroniki umożliwia poprowadzenie długich połączeń kablowych bez ryzyka przenikania zakłóceń lub straty sygnału. Pozwala też w łatwy sposób dopasować charakterystykę brzmienia do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu. W tym celu urządzenie wykorzystuje system Dirac Live® oraz dołączony kalibracyjny mikrofon pomiarowy.

NAD M17 V2 i system operacyjny BluOS

W procesor jest wbudowany BluOS® - zaawansowany system operacyjny i muzyczne oprogramowanie współdzielone z siostrzaną dla NAD marką Bluesound. Po podłączeniu do Internetu (Ethernet lub Wi-Fi) M17 V2 zyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i licznych serwisów muzycznych, wliczając Tidal, Spotify, Deezer, Amazon Music i inne. Z pełną obsługą formatu MQA (Master Quality Authenticated), M17 V2 dostarcza bardzo dobrą jakość brzmienia.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2 - tylna ścianka

Konfiguracja

Urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje HDMI, w tym HDCP 2.2, przestrzeń barwną 4:4:4, obsługę wideo HDR (High Dynamic Range) i CEC/ARC. Cyfrowe wejścia i wyjścia są dostępne w formie złącza współosiowego i koncentrycznego, co ułatwia podłączenie cyfrowych źródeł.

Wejścia cyfrowe są konwertowane do analogowych w celu wykorzystania ich w Strefie 2, możemy również wybrać do konwersji nieużywane wyjścia magnetofonowe do użycia dla Strefy 3 i Strefy 4 z niezależną selekcją źródła i regulacją głośności. Ponadto BluOS® ułatwia dodawanie kolejnych głośników, aby móc słuchać muzyki w innych pomieszczeniach.

Przekaźniki IR, wyzwalacze 12 V do automatycznego włączania/wyłączania wzmacniaczy i port RS-232, ułatwiają podłączenie do zaawansowanych zautomatyzowanych systemów kontrolnych jak Crestron i Control4. Przemyślane funkcje, np. dyskretne kody włączania i wyłączania, bezpośredni dostęp do wejść i zapamiętanych stacji FM, ułatwiają integrację M17 V2 w ramach rozbudowanego systemu zdalnego sterowania.

NAD M17 V2 łączy wszystkie funkcje sterowania i dekodowania w jednej kompaktowej obudowie, a odseparowanie stopni wzmocnienia daje duży skok wydajności i elastyczności - wystarczy połączyć urządzenie z jednym lub kilkoma 7-kanałowymi wzmacniaczami mocy M27 wykorzystującymi najnowsze postępy w amplifikacji HybridDigital™.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 28 999 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor w Q21

Odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby...

Salon Q21 z Pabianic organizuje kolejne ciekawe prezentacje - tym razem zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych kolumn Pylon Audio Ruby Monitor.
Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Odsłuchy w salonie Q21: Vincent DAC-7

Już niebawem fani marki Vincent będą mogli przetestować w pabianickim salonie Q21 najnowszy przetwornik cyfrowo/analogowy tej marki, a mianowicie DAC-7.
Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison w wiosennej, niższej cenie

Gramofon Pro-Ject Essential III George Harrison...

Kolejna cenowa okazja w pabianickim salonie audio-video Q21. Limitowana wersja gramofonu Pro-Ject Essential III George Harrison w salonie Q21 teraz w wiosennej cenie 1450 zł.
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so 2nd Generation

Naim Mu-so zrobił furorę. Oryginalne urządzenie zawiera odtwarzacz strumieniowy, wzmacniacz i komplet głośników, ale prz...