Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Dodano: 22 luty 2018

NAD wzbogacił swoje portfolio o udoskonaloną wersję flagowego procesora dźwięku przestrzennego M17. Nowe urządzenie udoskonalono technicznie i oznaczono symbolem M17 V2.

Pozostałe newsy NAD

Za realizm dźwięku odpowiadają Dolby Atmos® i DTS-HD™ Master Audio w połączeniu z systemem Dirac Live®. Wraz z przetwarzaniem wideo bit-perfect 4K UHD procesor zapewnia precyzyjny dźwięk i obraz. Swoje możliwości M17 V2 zawdzięcza także koncepcji MDC.

Dzięki specjalnym kartom MDC kluczowe układy cyfrowe można udoskonalić, aby zapewnić urządzeniu kompatybilność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami audio. Za sprawą konstrukcji MDC NAD M17 V2 może być rozbudowywany w miarę potrzeb i oczekiwań. Wystarczy wymienić jedynie moduł, a nie całe urządzenie, aby udoskonalić swój procesor AV.

NAD M17 V2 - wyposażenie

NAD M17 V2 umożliwia pełne przełączanie wideo HDMI i dekodowanie dźwięku przestrzennego. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji, jak obsługa bezstratnych formatów przestrzennych high-res – od Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio aż do opartego na obiektach Dolby Atmos.

NAD automatycznie wykrywa tryb przestrzenny materiału źródłowego przesyłanego poprzez cyfrowe wejścia procesora surround i włącza najbardziej zaawansowaną formę dekodowania opartą na konfiguracji użytkownika. Konwersja dekodowanego cyfrowego strumienia bitów odbywa się przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jest realizowana przez zaawansowane przetworniki C/A.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Zbalansowane audio z oddzielnym zasilaniem liniowym

NAD M17 V2 jest wyposażony we pełni zbalansowane wyjścia audio dla wszystkich 11 kanałów. Specjalny interfejs elektroniki umożliwia poprowadzenie długich połączeń kablowych bez ryzyka przenikania zakłóceń lub straty sygnału. Pozwala też w łatwy sposób dopasować charakterystykę brzmienia do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu. W tym celu urządzenie wykorzystuje system Dirac Live® oraz dołączony kalibracyjny mikrofon pomiarowy.

NAD M17 V2 i system operacyjny BluOS

W procesor jest wbudowany BluOS® - zaawansowany system operacyjny i muzyczne oprogramowanie współdzielone z siostrzaną dla NAD marką Bluesound. Po podłączeniu do Internetu (Ethernet lub Wi-Fi) M17 V2 zyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i licznych serwisów muzycznych, wliczając Tidal, Spotify, Deezer, Amazon Music i inne. Z pełną obsługą formatu MQA (Master Quality Authenticated), M17 V2 dostarcza bardzo dobrą jakość brzmienia.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2 - tylna ścianka

Konfiguracja

Urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje HDMI, w tym HDCP 2.2, przestrzeń barwną 4:4:4, obsługę wideo HDR (High Dynamic Range) i CEC/ARC. Cyfrowe wejścia i wyjścia są dostępne w formie złącza współosiowego i koncentrycznego, co ułatwia podłączenie cyfrowych źródeł.

Wejścia cyfrowe są konwertowane do analogowych w celu wykorzystania ich w Strefie 2, możemy również wybrać do konwersji nieużywane wyjścia magnetofonowe do użycia dla Strefy 3 i Strefy 4 z niezależną selekcją źródła i regulacją głośności. Ponadto BluOS® ułatwia dodawanie kolejnych głośników, aby móc słuchać muzyki w innych pomieszczeniach.

Przekaźniki IR, wyzwalacze 12 V do automatycznego włączania/wyłączania wzmacniaczy i port RS-232, ułatwiają podłączenie do zaawansowanych zautomatyzowanych systemów kontrolnych jak Crestron i Control4. Przemyślane funkcje, np. dyskretne kody włączania i wyłączania, bezpośredni dostęp do wejść i zapamiętanych stacji FM, ułatwiają integrację M17 V2 w ramach rozbudowanego systemu zdalnego sterowania.

NAD M17 V2 łączy wszystkie funkcje sterowania i dekodowania w jednej kompaktowej obudowie, a odseparowanie stopni wzmocnienia daje duży skok wydajności i elastyczności - wystarczy połączyć urządzenie z jednym lub kilkoma 7-kanałowymi wzmacniaczami mocy M27 wykorzystującymi najnowsze postępy w amplifikacji HybridDigital™.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 28 999 zł Cena
NAD NAD Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

"Poczuj, jakbyś tam był" - mundialowa promocja w...

Dodano: 24 czerwiec 2018
"Poczuj, jakbyś tam był" - mundialowa promocja w Top Hi-Fi & Video Design
W salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design trwa mistrzowska promocja. W ramach akcji "Poczuj, jakbyś tam był" możemy teraz kupić wiele produktów audio-wideo w bardzo atrakcyjnych cenach.

Projektory Optoma w Top Hi-Fi & Video Design

Dodano: 23 czerwiec 2018
Projektory Optoma w Top Hi-Fi & Video Design
Rozszerzając ofertę urządzeń odtwarzających obraz, sieć salonów Top Hi-Fi & Video Design wprowadziła do sprzedaży projektory Optoma. To kolejna kategoria produktów wideo, po telewizorach Philips, które umożliwiają klientom sieci stworzenie kompletnego systemu audio-wideo.

Nowa seria subwooferów REL HT w salonie Q21

Dodano: 23 czerwiec 2018
 Nowa seria subwooferów REL HT w salonie Q21
REL zaprezentował wyśmienite subwoofery przeznaczone do rozbudowy systemów kina domowego - mowa o HT1205 oraz HT1003. Oba pojawiły się w ofercie salonu audio-video Q21 z Pabianic.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Triangle w RAFKO Dystrybucja

Triangle w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 13 czerwiec 2018
Z 1 czerwca 2018 firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Triangle w Polsce.
Horn Distribution dystrybutorem urządzeń marek Polk Audio i Definitive Technology

Horn Distribution dystrybutorem urządzeń marek Polk Audio i Definitive Technology

Dodano: 6 czerwiec 2018
Horn Distribution S.A. przejął wyłączną dystrybucję w Polsce sprzętu Polk Audio i Definitive Technology. W portfolio firmy znajdą się wszystkie urządzenia z oferty amerykańskich marek.
JBL Night

JBL Night

Dodano: 28 maj 2018
W sobotę 26 maja w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton odbyło się wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie"JBL Night". Była to noc pełna emocji, atrakcji i oczywiście muzyki.
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Czy głośnik centralny musi być ekranowany? Co to jest HDCD, XRCD? Co to jest konstrukcja dual-mono i jakie są jej zalety? Czy obudowa z membraną bierną to obudowa zamknięta?
Audio - czerwiec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Znowu kolumny.... Ale tym razem polecam test pięciu modeli za ok. 4000 zł nie tylko dlatego, że można w nim znaleźć propozycje warte uwagi, ale też dlatego, że znalazły się w nim konstrukcje, które swoim indywidualizmem, kontrowersyjnością, brzmieniem nawet ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Amplituner Lexicon RV-6

Amplituner Lexicon RV-6

Na polskim rynku właśnie pojawił się nowy amplituner Lexicon RV-6. Urządzenie obsługuje formaty dźwięku przestrzennego D...