Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Dodano: 22 luty 2018

NAD wzbogacił swoje portfolio o udoskonaloną wersję flagowego procesora dźwięku przestrzennego M17. Nowe urządzenie udoskonalono technicznie i oznaczono symbolem M17 V2.

Pozostałe newsy NAD

Za realizm dźwięku odpowiadają Dolby Atmos® i DTS-HD™ Master Audio w połączeniu z systemem Dirac Live®. Wraz z przetwarzaniem wideo bit-perfect 4K UHD procesor zapewnia precyzyjny dźwięk i obraz. Swoje możliwości M17 V2 zawdzięcza także koncepcji MDC.

Dzięki specjalnym kartom MDC kluczowe układy cyfrowe można udoskonalić, aby zapewnić urządzeniu kompatybilność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami audio. Za sprawą konstrukcji MDC NAD M17 V2 może być rozbudowywany w miarę potrzeb i oczekiwań. Wystarczy wymienić jedynie moduł, a nie całe urządzenie, aby udoskonalić swój procesor AV.

NAD M17 V2 - wyposażenie

NAD M17 V2 umożliwia pełne przełączanie wideo HDMI i dekodowanie dźwięku przestrzennego. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji, jak obsługa bezstratnych formatów przestrzennych high-res – od Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio aż do opartego na obiektach Dolby Atmos.

NAD automatycznie wykrywa tryb przestrzenny materiału źródłowego przesyłanego poprzez cyfrowe wejścia procesora surround i włącza najbardziej zaawansowaną formę dekodowania opartą na konfiguracji użytkownika. Konwersja dekodowanego cyfrowego strumienia bitów odbywa się przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jest realizowana przez zaawansowane przetworniki C/A.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Zbalansowane audio z oddzielnym zasilaniem liniowym

NAD M17 V2 jest wyposażony we pełni zbalansowane wyjścia audio dla wszystkich 11 kanałów. Specjalny interfejs elektroniki umożliwia poprowadzenie długich połączeń kablowych bez ryzyka przenikania zakłóceń lub straty sygnału. Pozwala też w łatwy sposób dopasować charakterystykę brzmienia do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu. W tym celu urządzenie wykorzystuje system Dirac Live® oraz dołączony kalibracyjny mikrofon pomiarowy.

NAD M17 V2 i system operacyjny BluOS

W procesor jest wbudowany BluOS® - zaawansowany system operacyjny i muzyczne oprogramowanie współdzielone z siostrzaną dla NAD marką Bluesound. Po podłączeniu do Internetu (Ethernet lub Wi-Fi) M17 V2 zyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i licznych serwisów muzycznych, wliczając Tidal, Spotify, Deezer, Amazon Music i inne. Z pełną obsługą formatu MQA (Master Quality Authenticated), M17 V2 dostarcza bardzo dobrą jakość brzmienia.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2 - tylna ścianka

Konfiguracja

Urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje HDMI, w tym HDCP 2.2, przestrzeń barwną 4:4:4, obsługę wideo HDR (High Dynamic Range) i CEC/ARC. Cyfrowe wejścia i wyjścia są dostępne w formie złącza współosiowego i koncentrycznego, co ułatwia podłączenie cyfrowych źródeł.

Wejścia cyfrowe są konwertowane do analogowych w celu wykorzystania ich w Strefie 2, możemy również wybrać do konwersji nieużywane wyjścia magnetofonowe do użycia dla Strefy 3 i Strefy 4 z niezależną selekcją źródła i regulacją głośności. Ponadto BluOS® ułatwia dodawanie kolejnych głośników, aby móc słuchać muzyki w innych pomieszczeniach.

Przekaźniki IR, wyzwalacze 12 V do automatycznego włączania/wyłączania wzmacniaczy i port RS-232, ułatwiają podłączenie do zaawansowanych zautomatyzowanych systemów kontrolnych jak Crestron i Control4. Przemyślane funkcje, np. dyskretne kody włączania i wyłączania, bezpośredni dostęp do wejść i zapamiętanych stacji FM, ułatwiają integrację M17 V2 w ramach rozbudowanego systemu zdalnego sterowania.

NAD M17 V2 łączy wszystkie funkcje sterowania i dekodowania w jednej kompaktowej obudowie, a odseparowanie stopni wzmocnienia daje duży skok wydajności i elastyczności - wystarczy połączyć urządzenie z jednym lub kilkoma 7-kanałowymi wzmacniaczami mocy M27 wykorzystującymi najnowsze postępy w amplifikacji HybridDigital™.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 28 999 zł Cena
NAD NAD Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie...

Dodano: 15 marzec 2018
Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie Audiotrendt
Salon audio-video Audiotrendt z Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn KEF na odsłuchy modelu Blade TWO.

Nowości Fezz Audio w Q21

Dodano: 15 marzec 2018
Nowości Fezz Audio w Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 pojawiły się nowości polskiej marki Fezz Audio, której to wzmacniacze powstają z myślą o sentymentalnych czasach minionych.

Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt

Dodano: 14 marzec 2018
Kolumny JBL4312SE w ofercie salonu Audiotrendt
W ofercie krakowskiego salonu audio-video Audiotrendt pojawiły się kolumny JBL4312SE, które zostały wyprodukowane na 70-lecie firmy JBL.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Zobacz także
Czy przetworniki koncentryczne wymagają zwrotnicy do podziału pasma? Co to jest i jak działa skaler obrazu (upscalling)? Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? W amplitunerach i procesorach jest regulacja kanału LFE (subwooferowego); jaką rolę pełnią regulacje w samym subwooferze?
Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Clear

Słuchawki Focal Clear

W ofercie Focala pojawiły się nowe słuchawki - Clear. Są to półotwarte słuchawki wokółuszne o bardziej zaawansowanej kon...