Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

NAD wzbogacił swoje portfolio o udoskonaloną wersję flagowego procesora dźwięku przestrzennego M17. Nowe urządzenie udoskonalono technicznie i oznaczono symbolem M17 V2.

Dodano: 22 luty 2018

Za realizm dźwięku odpowiadają Dolby Atmos® i DTS-HD™ Master Audio w połączeniu z systemem Dirac Live®. Wraz z przetwarzaniem wideo bit-perfect 4K UHD procesor zapewnia precyzyjny dźwięk i obraz. Swoje możliwości M17 V2 zawdzięcza także koncepcji MDC.

Dzięki specjalnym kartom MDC kluczowe układy cyfrowe można udoskonalić, aby zapewnić urządzeniu kompatybilność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami audio. Za sprawą konstrukcji MDC NAD M17 V2 może być rozbudowywany w miarę potrzeb i oczekiwań. Wystarczy wymienić jedynie moduł, a nie całe urządzenie, aby udoskonalić swój procesor AV.

NAD M17 V2 - wyposażenie

NAD M17 V2 umożliwia pełne przełączanie wideo HDMI i dekodowanie dźwięku przestrzennego. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji, jak obsługa bezstratnych formatów przestrzennych high-res – od Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio aż do opartego na obiektach Dolby Atmos.

NAD automatycznie wykrywa tryb przestrzenny materiału źródłowego przesyłanego poprzez cyfrowe wejścia procesora surround i włącza najbardziej zaawansowaną formę dekodowania opartą na konfiguracji użytkownika. Konwersja dekodowanego cyfrowego strumienia bitów odbywa się przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jest realizowana przez zaawansowane przetworniki C/A.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Zbalansowane audio z oddzielnym zasilaniem liniowym

NAD M17 V2 jest wyposażony we pełni zbalansowane wyjścia audio dla wszystkich 11 kanałów. Specjalny interfejs elektroniki umożliwia poprowadzenie długich połączeń kablowych bez ryzyka przenikania zakłóceń lub straty sygnału. Pozwala też w łatwy sposób dopasować charakterystykę brzmienia do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu. W tym celu urządzenie wykorzystuje system Dirac Live® oraz dołączony kalibracyjny mikrofon pomiarowy.

NAD M17 V2 i system operacyjny BluOS

W procesor jest wbudowany BluOS® - zaawansowany system operacyjny i muzyczne oprogramowanie współdzielone z siostrzaną dla NAD marką Bluesound. Po podłączeniu do Internetu (Ethernet lub Wi-Fi) M17 V2 zyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i licznych serwisów muzycznych, wliczając Tidal, Spotify, Deezer, Amazon Music i inne. Z pełną obsługą formatu MQA (Master Quality Authenticated), M17 V2 dostarcza bardzo dobrą jakość brzmienia.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2 - tylna ścianka

Konfiguracja

Urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje HDMI, w tym HDCP 2.2, przestrzeń barwną 4:4:4, obsługę wideo HDR (High Dynamic Range) i CEC/ARC. Cyfrowe wejścia i wyjścia są dostępne w formie złącza współosiowego i koncentrycznego, co ułatwia podłączenie cyfrowych źródeł.

Wejścia cyfrowe są konwertowane do analogowych w celu wykorzystania ich w Strefie 2, możemy również wybrać do konwersji nieużywane wyjścia magnetofonowe do użycia dla Strefy 3 i Strefy 4 z niezależną selekcją źródła i regulacją głośności. Ponadto BluOS® ułatwia dodawanie kolejnych głośników, aby móc słuchać muzyki w innych pomieszczeniach.

Przekaźniki IR, wyzwalacze 12 V do automatycznego włączania/wyłączania wzmacniaczy i port RS-232, ułatwiają podłączenie do zaawansowanych zautomatyzowanych systemów kontrolnych jak Crestron i Control4. Przemyślane funkcje, np. dyskretne kody włączania i wyłączania, bezpośredni dostęp do wejść i zapamiętanych stacji FM, ułatwiają integrację M17 V2 w ramach rozbudowanego systemu zdalnego sterowania.

NAD M17 V2 łączy wszystkie funkcje sterowania i dekodowania w jednej kompaktowej obudowie, a odseparowanie stopni wzmocnienia daje duży skok wydajności i elastyczności - wystarczy połączyć urządzenie z jednym lub kilkoma 7-kanałowymi wzmacniaczami mocy M27 wykorzystującymi najnowsze postępy w amplifikacji HybridDigital™.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 28 999 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video Design

Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video...

W ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design trwa promocja "Superoferty na koniec lata".
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...