Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

NAD wzbogacił swoje portfolio o udoskonaloną wersję flagowego procesora dźwięku przestrzennego M17. Nowe urządzenie udoskonalono technicznie i oznaczono symbolem M17 V2.

Dodano: 22 luty 2018

Za realizm dźwięku odpowiadają Dolby Atmos® i DTS-HD™ Master Audio w połączeniu z systemem Dirac Live®. Wraz z przetwarzaniem wideo bit-perfect 4K UHD procesor zapewnia precyzyjny dźwięk i obraz. Swoje możliwości M17 V2 zawdzięcza także koncepcji MDC.

Dzięki specjalnym kartom MDC kluczowe układy cyfrowe można udoskonalić, aby zapewnić urządzeniu kompatybilność z najnowocześniejszymi rozwiązaniami audio. Za sprawą konstrukcji MDC NAD M17 V2 może być rozbudowywany w miarę potrzeb i oczekiwań. Wystarczy wymienić jedynie moduł, a nie całe urządzenie, aby udoskonalić swój procesor AV.

NAD M17 V2 - wyposażenie

NAD M17 V2 umożliwia pełne przełączanie wideo HDMI i dekodowanie dźwięku przestrzennego. Jest wyposażony w pełen zestaw funkcji, jak obsługa bezstratnych formatów przestrzennych high-res – od Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio aż do opartego na obiektach Dolby Atmos.

NAD automatycznie wykrywa tryb przestrzenny materiału źródłowego przesyłanego poprzez cyfrowe wejścia procesora surround i włącza najbardziej zaawansowaną formę dekodowania opartą na konfiguracji użytkownika. Konwersja dekodowanego cyfrowego strumienia bitów odbywa się przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jest realizowana przez zaawansowane przetworniki C/A.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2

Zbalansowane audio z oddzielnym zasilaniem liniowym

NAD M17 V2 jest wyposażony we pełni zbalansowane wyjścia audio dla wszystkich 11 kanałów. Specjalny interfejs elektroniki umożliwia poprowadzenie długich połączeń kablowych bez ryzyka przenikania zakłóceń lub straty sygnału. Pozwala też w łatwy sposób dopasować charakterystykę brzmienia do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu. W tym celu urządzenie wykorzystuje system Dirac Live® oraz dołączony kalibracyjny mikrofon pomiarowy.

NAD M17 V2 i system operacyjny BluOS

W procesor jest wbudowany BluOS® - zaawansowany system operacyjny i muzyczne oprogramowanie współdzielone z siostrzaną dla NAD marką Bluesound. Po podłączeniu do Internetu (Ethernet lub Wi-Fi) M17 V2 zyskuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych i licznych serwisów muzycznych, wliczając Tidal, Spotify, Deezer, Amazon Music i inne. Z pełną obsługą formatu MQA (Master Quality Authenticated), M17 V2 dostarcza bardzo dobrą jakość brzmienia.

Procesor dźwięku surround NAD M17 V2 - tylna ścianka

Konfiguracja

Urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje HDMI, w tym HDCP 2.2, przestrzeń barwną 4:4:4, obsługę wideo HDR (High Dynamic Range) i CEC/ARC. Cyfrowe wejścia i wyjścia są dostępne w formie złącza współosiowego i koncentrycznego, co ułatwia podłączenie cyfrowych źródeł.

Wejścia cyfrowe są konwertowane do analogowych w celu wykorzystania ich w Strefie 2, możemy również wybrać do konwersji nieużywane wyjścia magnetofonowe do użycia dla Strefy 3 i Strefy 4 z niezależną selekcją źródła i regulacją głośności. Ponadto BluOS® ułatwia dodawanie kolejnych głośników, aby móc słuchać muzyki w innych pomieszczeniach.

Przekaźniki IR, wyzwalacze 12 V do automatycznego włączania/wyłączania wzmacniaczy i port RS-232, ułatwiają podłączenie do zaawansowanych zautomatyzowanych systemów kontrolnych jak Crestron i Control4. Przemyślane funkcje, np. dyskretne kody włączania i wyłączania, bezpośredni dostęp do wejść i zapamiętanych stacji FM, ułatwiają integrację M17 V2 w ramach rozbudowanego systemu zdalnego sterowania.

NAD M17 V2 łączy wszystkie funkcje sterowania i dekodowania w jednej kompaktowej obudowie, a odseparowanie stopni wzmocnienia daje duży skok wydajności i elastyczności - wystarczy połączyć urządzenie z jednym lub kilkoma 7-kanałowymi wzmacniaczami mocy M27 wykorzystującymi najnowsze postępy w amplifikacji HybridDigital™.

Źródło: Audio Klan

Podstawowe dane

  • 28 999 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...