Odtwarzacz muzyczny Mark Levinson № 519

Mark Levinson No 519 to odtwarzacz muzyczny umożliwiający bezprzewodowe i przewodowe przesyłanie muzyki oraz tradycyjne odtwarzanie płyt CD. Podłączymy do niego także napędy USB i inne źródła cyfrowe.

Dodano: 9 marzec 2018

N° 519 jest wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, zdalne sterowanie, także za pomocą smartfonów iOS lub Android, poprzez przeglądarki internetowe oraz z systemów centralnego sterowania.

Mark Levinson N° 519 oferuje cyfrowe dekodery do 24. bitów, 192kHz z PCM i DSD double-speed. Przetwornik został wykonany na ESS Sabre32 Reference. Urządzenie zawiera kompletny komputer na platformie Linux zapewniający osiągi na poziomie gwarantującym płynną pracę na najwyższym poziomie jakościowym (jak mówi producent) niezależnie od konfiguracji.

Konfigurację wyposażono w Spotify Connect, TIDAL, QOBUZ, Deezer lub Napster oraz stacje radia internetowego i podcastów. N° 519 używa technologię HARMAN Clari-Fi do rekonstrukcji muzyki, która utraciła swoją jakość w procesie cyfrowej kompresji danych.

Czytaj również: Gramofon Mark Levinson № 515

Mark Levinson No 519 jest wyposażony w analogowe dyskretne, symetryczne oraz niesymetryczne wyjścia z w pełni symetrycznego obwodu dual-mono (będące opatentowaną własnością firmy) oraz wyjścia cyfrowe optyczne, symetryczne i AES/EBU, a także wysokiej jakości wyjście słuchawkowe na przednim panelu.

Odtwarzacz muzyczny Mark Levinson № 519 - tylna ścianka

Cyfrowa regulacja poziomu dźwięku pozwala na używanie odtwarzacza jako samodzielnego urządzenia podłączonego do słuchawek, bezpośrednio do końcówek mocy lub aktywnych kolumn bez potrzeby stosowania osobnego przedwzmacniacza. Przełączane wyjście niesymetryczne z filtrem low-pass umożliwia ponadto bezpośrednie połączenie z aktywnym subwooferem.

Mark Levinson N° 519 jest pierwszym produktem firmy, który umożliwia bezpośrednie wysterowanie najwyższej klasy słuchawek.

Odtwarzacz jest zbudowany na platformie serii 6000 z aluminum w kolorze czarnym ze srebrnymi wykończeniami. Został zaprojektowany w USA, gdzie jest wykonywany ręcznie.

Czytaj również testy wzmacniaczy Mark Levinson

Dane techniczne:

- Poziom wyjściowy z przetwornika przy 0dBfs: 3.7 V RMS
- Pasmo przenoszenia przetwornika: 20Hz do 20kHz, +0/–0.2 dB
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne przy 0dBfs: <0.0001% @ 1kHz, - Stosunek sygnał/szum przy 3.7VRMS / 0dBfs): >120dB (A-ważony)
- Częstotliwość próbkowania/rozdzielczość: 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, lub 192kHz; aż do 32 bitów - DSD: Natywny lub DoP (DSD over PCM), single- i double-speed (2.8 i 5.6MHz)
- Procesor: 1GHz ARM Cortex A8 Sitara
- Pamięć: 4GB RAM i 4GB Flash
- Cyfrowe wejścia: 1 AES/EBU (XLR), 2 symetryczne (RCA), 2 optyczne (Toslink), 1 USB-B asynchronous - Porty pamięci masowych: 2 USB typ A
- Wyjścia analogowe: 1 symetryczne (XLR); 1 asymetryczne (RCA), 1 słuchawkowe (1", 6.3mm TS)
- Wyjścia cyfrowe: 1 symetryczne (XLR); 1 asymetryczne (RCA), 1 optyczne (Toslink)
- Sterowanie: Ethernet (RJ45), RS-232 (RJ12), Trigger In i Out, IR In, USB-A, Mini USB
- Sieć: Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n
- Zasilanie: 230V AC
- Aktualizacja: sieć, USB
- Aplikacje: iOS, Android, przeglądarka

Źródło: Suport

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...