Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Odtwarzacz muzyczny Mark Levinson № 519

Odtwarzacz muzyczny Mark Levinson № 519

Dodano: 9 marzec 2018

Mark Levinson No 519 to odtwarzacz muzyczny umożliwiający bezprzewodowe i przewodowe przesyłanie muzyki oraz tradycyjne odtwarzanie płyt CD. Podłączymy do niego także napędy USB i inne źródła cyfrowe.

Pozostałe newsy MARK LEVINSON

N° 519 jest wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz, zdalne sterowanie, także za pomocą smartfonów iOS lub Android, poprzez przeglądarki internetowe oraz z systemów centralnego sterowania.

Mark Levinson N° 519 oferuje cyfrowe dekodery do 24. bitów, 192kHz z PCM i DSD double-speed. Przetwornik został wykonany na ESS Sabre32 Reference. Urządzenie zawiera kompletny komputer na platformie Linux zapewniający osiągi na poziomie gwarantującym płynną pracę na najwyższym poziomie jakościowym (jak mówi producent) niezależnie od konfiguracji.

Konfigurację wyposażono w Spotify Connect, TIDAL, QOBUZ, Deezer lub Napster oraz stacje radia internetowego i podcastów. N° 519 używa technologię HARMAN Clari-Fi do rekonstrukcji muzyki, która utraciła swoją jakość w procesie cyfrowej kompresji danych.

Czytaj również: Gramofon Mark Levinson № 515

Mark Levinson No 519 jest wyposażony w analogowe dyskretne, symetryczne oraz niesymetryczne wyjścia z w pełni symetrycznego obwodu dual-mono (będące opatentowaną własnością firmy) oraz wyjścia cyfrowe optyczne, symetryczne i AES/EBU, a także wysokiej jakości wyjście słuchawkowe na przednim panelu.

Odtwarzacz muzyczny Mark Levinson № 519 - tylna ścianka

Cyfrowa regulacja poziomu dźwięku pozwala na używanie odtwarzacza jako samodzielnego urządzenia podłączonego do słuchawek, bezpośrednio do końcówek mocy lub aktywnych kolumn bez potrzeby stosowania osobnego przedwzmacniacza. Przełączane wyjście niesymetryczne z filtrem low-pass umożliwia ponadto bezpośrednie połączenie z aktywnym subwooferem.

Mark Levinson N° 519 jest pierwszym produktem firmy, który umożliwia bezpośrednie wysterowanie najwyższej klasy słuchawek.

Odtwarzacz jest zbudowany na platformie serii 6000 z aluminum w kolorze czarnym ze srebrnymi wykończeniami. Został zaprojektowany w USA, gdzie jest wykonywany ręcznie.

Czytaj również testy wzmacniaczy Mark Levinson

Dane techniczne:

- Poziom wyjściowy z przetwornika przy 0dBfs: 3.7 V RMS
- Pasmo przenoszenia przetwornika: 20Hz do 20kHz, +0/–0.2 dB
- Całkowite zniekształcenia harmoniczne przy 0dBfs: <0.0001% @ 1kHz, - Stosunek sygnał/szum przy 3.7VRMS / 0dBfs): >120dB (A-ważony)
- Częstotliwość próbkowania/rozdzielczość: 32, 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, lub 192kHz; aż do 32 bitów - DSD: Natywny lub DoP (DSD over PCM), single- i double-speed (2.8 i 5.6MHz)
- Procesor: 1GHz ARM Cortex A8 Sitara
- Pamięć: 4GB RAM i 4GB Flash
- Cyfrowe wejścia: 1 AES/EBU (XLR), 2 symetryczne (RCA), 2 optyczne (Toslink), 1 USB-B asynchronous - Porty pamięci masowych: 2 USB typ A
- Wyjścia analogowe: 1 symetryczne (XLR); 1 asymetryczne (RCA), 1 słuchawkowe (1", 6.3mm TS)
- Wyjścia cyfrowe: 1 symetryczne (XLR); 1 asymetryczne (RCA), 1 optyczne (Toslink)
- Sterowanie: Ethernet (RJ45), RS-232 (RJ12), Trigger In i Out, IR In, USB-A, Mini USB
- Sieć: Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n
- Zasilanie: 230V AC
- Aktualizacja: sieć, USB
- Aplikacje: iOS, Android, przeglądarka

Źródło: Suport

Podstawowe dane

MARK LEVINSON MARK LEVINSON Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Focal Sopra 2 i Micromaga M-One 100 - odsłuchy w...

Dodano: 20 marzec 2018
Focal Sopra 2 i Micromaga M-One 100 - odsłuchy w salonie Focal w Warszawie
Warszawski salon audio-video Focal zaprasza na odsłuchy kolumn Focal Sopra 2, które zagrają w towarzystwie wzmacniacza zintegrowanego Micromega M-One 100. Oba w lakierze Electric Orange z palety Focal Sopra.

Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie...

Dodano: 15 marzec 2018
Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie Audiotrendt
Salon audio-video Audiotrendt z Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn KEF na odsłuchy modelu Blade TWO.

Nowości Fezz Audio w Q21

Dodano: 15 marzec 2018
Nowości Fezz Audio w Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 pojawiły się nowości polskiej marki Fezz Audio, której to wzmacniacze powstają z myślą o sentymentalnych czasach minionych.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Zobacz także
Czy przetworniki koncentryczne wymagają zwrotnicy do podziału pasma? Co to jest i jak działa skaler obrazu (upscalling)? Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? W amplitunerach i procesorach jest regulacja kanału LFE (subwooferowego); jaką rolę pełnią regulacje w samym subwooferze?
Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Clear

Słuchawki Focal Clear

W ofercie Focala pojawiły się nowe słuchawki - Clear. Są to półotwarte słuchawki wokółuszne o bardziej zaawansowanej kon...