Samsung - telewizory i sprzęt audio na rok 2018

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung ujawnił szczegóły dotyczące nowej oferty telewizorów i sprzętu audio, które trafią na rynek w tym roku. Sporo udoskonaleń dotyczy flagowych QLED TV, a także rozszerzonej linii telewizorów UHD, Premium UHD i modeli z dużą przekątną ekranu.

Dodano: 8 marzec 2018

Co nowego czeka właścicieli wspomnianych telewizorów w 2018 roku?

Tryb Ambient - ma sprawić, że największy ekran w domu będzie pełnić rolę osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy widzowie nie oglądają filmu lub telewizji - odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor jest zamontowany na ścianie, tryb Ambient pomoże „wtopić" ekran w przestrzeń - wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

One Invisible Connection - jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, także te o długości nawet do 15 metrów.

Telewizor bardziej "smart" - dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings** będziemy mogli znacząco ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy asystent programów zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja inteligentnego asystenta Bixby* pozwoli za pomocą komend głosowych uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Technologia Direct Full Array - telewizory QLED TV Q8F i Q9F zostaną wyposażone w nową technologię Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel.

Czytaj również: Samsung The Wall z technologią MicroLED - ekran przyszłości

Samsung QLED TV

Samsung QLED TV

Czytaj również testy urządzeń Samsung

Samsung - produkty audio

W tym roku do oferty sprzętu audio dołączą cztery nowe produkty:

• Sundbar Samsung HW-N950 z technologią Dolby Atmos wykorzystujący głośniki skierowane do góry, do przodu i nowe boczne; zapewnia odtwarzanie w dynamicznym formacie dźwięku przestrzennego 7.1.4.
• Samsung HW-N650: został zaprojektowany także z myślą o fanach gier na dużym ekranie; wykorzystuje technologię Acoustic Beam.
• Samsung HW-NW700 - wykorzystuje system mocowania ściennego, dzięki któremu idealnie prezentuje się w duecie z telewizorem QLED TV.
• Samsung VL550: oferuje unikatowy metalowy kontroler, który można umieścić na każdej metalicznej powierzchni, aby sterować muzyką za pomocą głosu.

Dostępność poszczególnych linii produktów oraz szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu. 

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to 9 serii w segmentach QLED TV, Premium UHD, UHD i urządzeń z dużą przekątną ekranu. Produkty są zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.

• Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65", 75", 88"), Q8F (55", 65", 75"), Q7C (55", 65"), Q7F (55", 65", 75") oraz Q6F (49", 55", 65", 75", 82"). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, są wyposażone w tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz interfejs One Invisible Connection.***
• Premium UHD - modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród nowych funkcji znajdziemy dynamiczny, krystaliczny kolor, zgodność ze standardem HDR10+, rozwiązanie ukrywające kabel i ulepszenia w zakresie Smart TV. Telewizory będą dostępne z jednym pilotem Smart Control.
• UHD - modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40", 43", 50", 55", 65", 75") i NU7300 (55", 65"). Wyposażone są w funkcje, takie jak 4K UHD i możliwość wyświetlania obrazu HDR, rozwiązanie ukrywające kabel. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.

Linia telewizorów i urządzeń audio Samsung na ten rok trafia do sprzedaży w tym miesiącu.

* Dostępność Bixby może być różna w zależności od rynku. Usługa nie jest dostępna w Polsce. Komendy głosowe rozpoznawane są w języku angielskim (U.S.), mandaryńskim i koreańskim. Nie wszystkie dialekty, akcenty i zwroty są rozpoznawane. Funkcjonalność będzie rozwijana.
** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.
*** One Invisible Connection dostępny jest dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F. Pilot Smart Control będzie dostępny dla modeli NU7400 i wyższych.

Źródło: Samsung

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video Design

Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video...

W ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design trwa promocja "Superoferty na koniec lata".
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...