Samsung - telewizory i sprzęt audio na rok 2018

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung ujawnił szczegóły dotyczące nowej oferty telewizorów i sprzętu audio, które trafią na rynek w tym roku. Sporo udoskonaleń dotyczy flagowych QLED TV, a także rozszerzonej linii telewizorów UHD, Premium UHD i modeli z dużą przekątną ekranu.

Dodano: 8 marzec 2018

Co nowego czeka właścicieli wspomnianych telewizorów w 2018 roku?

Tryb Ambient - ma sprawić, że największy ekran w domu będzie pełnić rolę osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy widzowie nie oglądają filmu lub telewizji - odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor jest zamontowany na ścianie, tryb Ambient pomoże „wtopić" ekran w przestrzeń - wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

One Invisible Connection - jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, także te o długości nawet do 15 metrów.

Telewizor bardziej "smart" - dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings** będziemy mogli znacząco ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy asystent programów zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja inteligentnego asystenta Bixby* pozwoli za pomocą komend głosowych uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Technologia Direct Full Array - telewizory QLED TV Q8F i Q9F zostaną wyposażone w nową technologię Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel.

Czytaj również: Samsung The Wall z technologią MicroLED - ekran przyszłości

Samsung QLED TV

Samsung QLED TV

Czytaj również testy urządzeń Samsung

Samsung - produkty audio

W tym roku do oferty sprzętu audio dołączą cztery nowe produkty:

• Sundbar Samsung HW-N950 z technologią Dolby Atmos wykorzystujący głośniki skierowane do góry, do przodu i nowe boczne; zapewnia odtwarzanie w dynamicznym formacie dźwięku przestrzennego 7.1.4.
• Samsung HW-N650: został zaprojektowany także z myślą o fanach gier na dużym ekranie; wykorzystuje technologię Acoustic Beam.
• Samsung HW-NW700 - wykorzystuje system mocowania ściennego, dzięki któremu idealnie prezentuje się w duecie z telewizorem QLED TV.
• Samsung VL550: oferuje unikatowy metalowy kontroler, który można umieścić na każdej metalicznej powierzchni, aby sterować muzyką za pomocą głosu.

Dostępność poszczególnych linii produktów oraz szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu. 

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to 9 serii w segmentach QLED TV, Premium UHD, UHD i urządzeń z dużą przekątną ekranu. Produkty są zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.

• Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65", 75", 88"), Q8F (55", 65", 75"), Q7C (55", 65"), Q7F (55", 65", 75") oraz Q6F (49", 55", 65", 75", 82"). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, są wyposażone w tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz interfejs One Invisible Connection.***
• Premium UHD - modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród nowych funkcji znajdziemy dynamiczny, krystaliczny kolor, zgodność ze standardem HDR10+, rozwiązanie ukrywające kabel i ulepszenia w zakresie Smart TV. Telewizory będą dostępne z jednym pilotem Smart Control.
• UHD - modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40", 43", 50", 55", 65", 75") i NU7300 (55", 65"). Wyposażone są w funkcje, takie jak 4K UHD i możliwość wyświetlania obrazu HDR, rozwiązanie ukrywające kabel. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.

Linia telewizorów i urządzeń audio Samsung na ten rok trafia do sprzedaży w tym miesiącu.

* Dostępność Bixby może być różna w zależności od rynku. Usługa nie jest dostępna w Polsce. Komendy głosowe rozpoznawane są w języku angielskim (U.S.), mandaryńskim i koreańskim. Nie wszystkie dialekty, akcenty i zwroty są rozpoznawane. Funkcjonalność będzie rozwijana.
** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.
*** One Invisible Connection dostępny jest dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F. Pilot Smart Control będzie dostępny dla modeli NU7400 i wyższych.

Źródło: Samsung

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...