Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Samsung - telewizory i sprzęt audio na rok 2018

Samsung - telewizory i sprzęt audio na rok 2018

Dodano: 8 marzec 2018

Podczas imprezy First Look w Nowym Jorku Samsung ujawnił szczegóły dotyczące nowej oferty telewizorów i sprzętu audio, które trafią na rynek w tym roku. Sporo udoskonaleń dotyczy flagowych QLED TV, a także rozszerzonej linii telewizorów UHD, Premium UHD i modeli z dużą przekątną ekranu.

Co nowego czeka właścicieli wspomnianych telewizorów w 2018 roku?

Tryb Ambient - ma sprawić, że największy ekran w domu będzie pełnić rolę osobistego centrum informacji, także wtedy, gdy widzowie nie oglądają filmu lub telewizji - odtworzy muzykę, wyświetli prognozę pogody, informacje o natężeniu ruchu ulicznego czy najnowsze doniesienia z kraju i ze świata. Jeśli telewizor jest zamontowany na ścianie, tryb Ambient pomoże „wtopić" ekran w przestrzeń - wyświetli wzór, który znajduje się na powierzchni za telewizorem. W ten sposób uzyskamy efekt niemal przezroczystego ekranu, który idealnie harmonizuje z wnętrzem.

One Invisible Connection - jeden cienki przewód, który jednocześnie dostarcza do telewizora prąd i dane AV. Dzięki niemu widzowie zyskają więcej swobody w zakresie instalacji telewizora, który teraz nie musi być umieszczony bezpośrednio przy źródle zasilania czy danych. Dostępne będą różne wersje kabla, także te o długości nawet do 15 metrów.

Telewizor bardziej "smart" - dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings** będziemy mogli znacząco ograniczyć czas konfiguracji nowego telewizora. Nowy asystent programów zintegruje treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej w ramach jednego menu. Z kolei funkcja inteligentnego asystenta Bixby* pozwoli za pomocą komend głosowych uruchomić ulubione programy i kontrolować kompatybilne urządzenia.

Technologia Direct Full Array - telewizory QLED TV Q8F i Q9F zostaną wyposażone w nową technologię Direct Full Array (DFA), która odpowiada za idealny kontrast. Wykorzystuje ona panel z podświetleniem strefowym, który automatycznie dopasowuje się do treści, aby zapewnić głęboką czerń i czystą biel.

Czytaj również: Samsung The Wall z technologią MicroLED - ekran przyszłości

Samsung QLED TV

Samsung QLED TV

Czytaj również testy urządzeń Samsung

Samsung - produkty audio

W tym roku do oferty sprzętu audio dołączą cztery nowe produkty:

• Sundbar Samsung HW-N950 z technologią Dolby Atmos wykorzystujący głośniki skierowane do góry, do przodu i nowe boczne; zapewnia odtwarzanie w dynamicznym formacie dźwięku przestrzennego 7.1.4.
• Samsung HW-N650: został zaprojektowany także z myślą o fanach gier na dużym ekranie; wykorzystuje technologię Acoustic Beam.
• Samsung HW-NW700 - wykorzystuje system mocowania ściennego, dzięki któremu idealnie prezentuje się w duecie z telewizorem QLED TV.
• Samsung VL550: oferuje unikatowy metalowy kontroler, który można umieścić na każdej metalicznej powierzchni, aby sterować muzyką za pomocą głosu.

Dostępność poszczególnych linii produktów oraz szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu. 

Linia telewizorów Samsung na 2018 rok to 9 serii w segmentach QLED TV, Premium UHD, UHD i urządzeń z dużą przekątną ekranu. Produkty są zróżnicowane są pod względem wielkości i dostępne w wersjach z płaskim i zakrzywionym ekranem.

• Telewizory QLED TV: tegoroczne modele QLED TV to Q9F (65", 75", 88"), Q8F (55", 65", 75"), Q7C (55", 65"), Q7F (55", 65", 75") oraz Q6F (49", 55", 65", 75", 82"). W telewizorach z tej serii ulepszono m.in. kolor i kontrast. Urządzenia są zgodne ze standardem HDR10+, są wyposażone w tryb Ambient oraz ulepszenia w zakresie Smart TV. Wykorzystują jeden pilot Smart Control oraz interfejs One Invisible Connection.***
• Premium UHD - modele telewizorów w linii Premium UHD 2018 to NU8500 i NU8000. Wśród nowych funkcji znajdziemy dynamiczny, krystaliczny kolor, zgodność ze standardem HDR10+, rozwiązanie ukrywające kabel i ulepszenia w zakresie Smart TV. Telewizory będą dostępne z jednym pilotem Smart Control.
• UHD - modele UHD na rok 2018 to NU7100 (40", 43", 50", 55", 65", 75") i NU7300 (55", 65"). Wyposażone są w funkcje, takie jak 4K UHD i możliwość wyświetlania obrazu HDR, rozwiązanie ukrywające kabel. Wyróżniają się smukłą, płaską konstrukcją i ulepszeniami w zakresie Smart TV.

Linia telewizorów i urządzeń audio Samsung na ten rok trafia do sprzedaży w tym miesiącu.

* Dostępność Bixby może być różna w zależności od rynku. Usługa nie jest dostępna w Polsce. Komendy głosowe rozpoznawane są w języku angielskim (U.S.), mandaryńskim i koreańskim. Nie wszystkie dialekty, akcenty i zwroty są rozpoznawane. Funkcjonalność będzie rozwijana.
** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.
*** One Invisible Connection dostępny jest dla modeli Q7 i wyższych z wyłączeniem Q8F. Pilot Smart Control będzie dostępny dla modeli NU7400 i wyższych.

Źródło: Samsung

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Focal Sopra 2 i Micromaga M-One 100 - odsłuchy w...

Dodano: 20 marzec 2018
Focal Sopra 2 i Micromaga M-One 100 - odsłuchy w salonie Focal w Warszawie
Warszawski salon audio-video Focal zaprasza na odsłuchy kolumn Focal Sopra 2, które zagrają w towarzystwie wzmacniacza zintegrowanego Micromega M-One 100. Oba w lakierze Electric Orange z palety Focal Sopra.

Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie...

Dodano: 15 marzec 2018
Odsłuchy kolumn Kef Blade TWO w salonie Audiotrendt
Salon audio-video Audiotrendt z Krakowa zaprasza wszystkich zainteresowanych brzmieniem kolumn KEF na odsłuchy modelu Blade TWO.

Nowości Fezz Audio w Q21

Dodano: 15 marzec 2018
Nowości Fezz Audio w Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 pojawiły się nowości polskiej marki Fezz Audio, której to wzmacniacze powstają z myślą o sentymentalnych czasach minionych.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Bezprzewodowe systemy multi-room iEAST w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Dodano: 4 styczeń 2018
Firma Audio Center Poland, dystrybutor takich marek, jak: Monitor Audio, Roksan, Cambridge Audio, Chord czy Wireworld, została przedstawicielem w Polsce firmy iEAST specjalizującej się w...
Zobacz wszystkie

 

 

 
Zobacz także
Czy przetworniki koncentryczne wymagają zwrotnicy do podziału pasma? Co to jest i jak działa skaler obrazu (upscalling)? Jakie parametry najlepiej określają jakość poszczególnych rodzajów urządzeń? W amplitunerach i procesorach jest regulacja kanału LFE (subwooferowego); jaką rolę pełnią regulacje w samym subwooferze?
Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Clear

Słuchawki Focal Clear

W ofercie Focala pojawiły się nowe słuchawki - Clear. Są to półotwarte słuchawki wokółuszne o bardziej zaawansowanej kon...