Panele akustyczne BadWave

Każde pomieszczenie brzmi inaczej. Ile razy zdarza nam się mówić, że gdzieś panuje słaba akustyka? Jak często doświadczamy wrażenia, że kolumny prezentowane w wyciszonej sali odsłuchowej salonu audio brzmią znacznie lepiej niż te same ustawione w naszym domu? Rozwiązaniem tych problemów jest właściwa adaptacja akustyczna pomieszczenia.

Dodano: 20 marzec 2018

Wbrew pozorom umieszczanie paneli akustycznych w pomieszczeniach nie ma na celu modelowania sztucznego, podbarwionego brzmienia. Najlepsze płyty powstają w światowej klasy studiach nagrań, które są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt odsłuchowy, doskonałego realizatora dźwięku i pomieszczenia o nienagannej akustyce. Chcąc uzyskać w naszym domu brzmienie muzyki najbardziej zbliżone do oryginału, wyważone, prawdziwe i detaliczne, powinniśmy zainwestować w najlepszy tor sygnałowy czy najlepsze kolumny i przynajmniej w podstawowym stopniu zadbać o dobrą akustykę naszego miejsca odsłuchowego.

Panele akustyczne firmy BadWave można dopasować do każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy dysponujemy niewielkim pokojem, dużym salonem, czy specjalnie przygotowanym pomieszczeniem audio.

Panele akustyczne HEXA

Panele akustyczne HEXA

Panele akustyczne HEXA

Panele akustyczne HEXA

Największym wrogiem dobrego brzmienia są fale stojące - zjawisko akustyczne powstające w każdym pomieszczeniu, którego efektem jest źle brzmiący, nierównomierny lub mało dynamiczny bas. Aby zniwelować wpływ fal stojących na brzmienie naszego sprzętu, warto zastosować narożne pułapki basowe oraz panele typu Premium zbudowane na bazie gęstej wełny mineralnej o różnych grubościach. Te panele są zdolne do skutecznego działania w szerokim paśmie częstotliwości, dzięki czemu są jednym z najczęściej spotykanych typów paneli akustycznych w domach, salonach audio czy salach odsłuchowych.

 Absorber Premium

Absorber Premium

Jeśli nasze pomieszczenie jest dość puste, nie mamy dużej ilości mebli czy nawet dywanu, a dźwięk z kolumn wydaje się rozmyty, mało precyzyjny, wręcz męczący, oznacza to, że w naszym pokoju jest zbyt duży pogłos wynikający z odbić dźwięku od ścian, sufitu czy podłogi. W takim wypadku poza absorberami Premium warto na ścianach oraz suficie zainstalować panele akustyczne SQM lub Hexa. Są to hybrydowe panele akustyczne, które jednocześnie pochłaniają i częściowo rozpraszają dźwięk, dzięki czemu redukują odbicia, zmniejszają pogłos i tym samym poprawiają precyzję brzmienia, a także dbają o scenę stereo.

Panele akustyczne SQM

Panele akustyczne SQM 

Panele akustyczne SQM

Panele akustyczne SQM 

BadWave, jako uzupełnienie, proponuje dyfuzory typu Skyline, które są wykonane z prawdziwego drewna, a których zadaniem jest rozpraszanie fal akustycznych o poszczególnych częstotliwościach. Takie działanie pozwala na niezwykle dokładne uporządkowanie dźwięku w pomieszczeniu, zwłaszcza w wyższych pasmach. Dyfuzory Skyline nie pozwalają na "przegłuszenie" pomieszczenia.

Dyfuzor Skyline

Dyfuzor Skyline

Pełną ofertę paneli akustycznych firmy BadWave poznamy na stronie: www.akustyczny.com.pl. Kontaktując się z firmą BadWave, można uzyskać nieodpłatne sugestie dotyczące akustyki własnego pomieszczenia oraz rozmieszczenia paneli akustycznych i zestawu audio.

Czytaj również:

Jakie jest optymalne wytłumienie pomieszczenia odsłuchowego?

Czym różni się "ciśnienie akustyczne" od "głośności"?

Co to jest kompresja - w studiu i w sprzęcie domowym - i czym się objawia?

Na czym polega niesfazowanie kolumn i jaki jest tego wpływ na charakter brzmienia?

Jak należy ustawić zespoły głośnikowe względem miejsca odsłuchowego?

Źródło: BadWave

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...