Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Kolumny Taga Harmony Platinum v.3

Kolumny Taga Harmony Platinum v.3

Dodano: 20 kwiecień 2018

Taga Harmony zaprezentowała trzecią generację kolumn Platinum. Znajdziemy w nich tylko kilka elementów wykorzystanych w poprzedniej serii. Znane nam są już kształty obudów TLIE. Oprócz tego porty bassreflexu BOM, górna nakładka przetwornika wysokotonowego TTP i terminale głośnikowe.

Pozostałe newsy TAGA HARMONY

Taga Harmony Platinum v.3 - przetwornik wysokotonowy

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i z pewniają szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony" dźwięk.

Drugiej generacji panel głośnika wysokotonowego TWG-I (Taga WaveGuide) - specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią.

Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - przetworniki średniotonowy, średnio-niskotonowy i niskotonowy

Drugiej generacji głośniki średnio-, średnio-niskotonowe i niskotonowe TPACD-I (Taga Pure Aluminum Cone Driver) z TRCS - sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy oraz również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu - czytamy w informacjiprasowej.

• Lżejsze membrany aluminiowe o zmienionym kształcie zapewnią szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

• Wytrzymała i mocna struktura napędu składa się z powiększonych magnesów: Φ90 w głośniku średniotonowym, podwójnych Φ110 i Φ100 w niskotonowym F-120 v. 3 /F-100 v. 3, Φ120 w średnio-niskotonowym.

B-40 v. 3 (cała struktura dla B-40 v. 3 jest dokładnie taka sama jak w flagowych Diamond B-60) oraz z całkowicie nowej cewki miedzianej typu "flat-wire", gwarantując przenoszenie wyższych poziomów mocy i dłuższy okres pracy dla krańcowych zakresów bez zwiększania temperatury, co pozwala generować lepsze i bardziej dynamiczne brzmienie.

Czytaj również: Hybrydowy wzmacniacz TAGA Harmony HTA-800

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - pasywny radiator (tylko F-120 v. 3)

Pasywny radiator TPAPR-I (Taga Pure Aluminum Passive Radiator) z TRCS z membraną, nakładką przeciwpyłową i koszem z aluminium. TPARP-I pogłębia zasięg najniższych częstotliwości, wykorzystując wewnętrzne ciśnienie wygenerowane przez aktywne przetworniki niskotonowe.

• Lżejsza membrana aluminiowa o zmienionym kształcie zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

TRCS (Taga Reversed Cone Surround) - "odwrócone" zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i większy zakres ruchu membrany dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny dźwięk.

Czytaj również: Wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-500

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - obudowy i komponenty

TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) - drugiej generacji obudowy o niskich poziomie zakłóceń są wykonane z wysokiej jakości, dużej gęstości płyt MDF o grubości 15 mm z wewnętrznymi obręczami (modele podłogowe) w celu zwiększenia ich sztywności i ograniczenia niepożądanych rezonansów. Grubsze wewnętrzne obręcze i dodatkowe wzmocnienia poprzeczne (zastosowano dwa w Platinum F-120 v. 3, jedno w Platinum F-100 v. 3) również redukują rezonanse.

Kształt obudów został zaprojektowany pod kątem nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane rezonanse, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Wszystkie modele podłogowe są wyposażone w aluminiowe nóżki i szpilki. Nóżki są sztywne i grube, zapewniając - jak mówi producent - prawie idealną izolację kolumny od podłoża.

Czytaj również: Przetwornik C/A Taga Harmony DA-300v3

Zwrotnice i okablowanie wewnętrzne

Każdy z modeli kolumn osobiście stroił pan Arek Ogrodnik. Producent, aby uhonorować jego kunszt i podkreślić unikalny charakter tego projektu, nazwał zwrotnice w serii Platinum v.3 zwrotnicami Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers). Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v. 3 przez XLO U.S.A. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

Wykończenia: black, modern wenge, oak, walnut.

Platinum B-40 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-150 W
- Efektywność: 89 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 40kHz

Platinum F-100 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-250 W
- Efektywność: 92 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 30Hz – 40kHz

Platinum F-120 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-280 W
- Efektywność: 93 dB
- Impedancja: 4 Ω
- Pasmo przenoszenia: 28Hz – 40kHz

 

Ceny:

- Platinum B-40 v.3: 1699 zł para
- Platinum F-100 v.3: 3899 zł para
- Platinum F-120 v.3: 4599 zł para

Źródło: Polpak Poland

Podstawowe dane

TAGA HARMONY TAGA HARMONY Marka
Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko...

Dodano: 25 maj 2018
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %
Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal.

Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21

Dodano: 21 maj 2018
Kolumny Paradigm Monitor SE w salonie Q21
Monitor SE to najnowsza seria kolumn Paradigma i doskonałe wprowadzenie do świata dźwięku wysokiej jakości. Już niedługo będzie dostępna w salonie Q21.

Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki...

Dodano: 18 maj 2018
Odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy VINCENT-SP332 w salonie Q21
Salon Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszej stereofonicznej końcówki mocy Vincet SP-332.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
TCI Cables w ofercie Trimex

TCI Cables w ofercie Trimex

Dodano: 15 maj 2018
W ofercie firmy Trimex pojawiły się przewody TCI Cables (True Colours Industries). Produkowane od ponad 25 lat są przeznaczone dla wysokiej jakości systemów Hi-Fi.
Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Urządzenia marki Audio Physic w dystrybucji E.I.C.

Dodano: 5 marzec 2018
Z początkiem marca urządzenia niemieckiego producenta kolumn klasy high-end, marki Audio Physic, pojawiły się dystrybucji firmy E.I.C. Sp. z o.o.
Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Urządzenia marki AVI w ofercie Triple M Audio

Dodano: 23 luty 2018
Od niedawna w ofercie firmy Triple M Audio możemy kupować urządzenia marki AVI. Triple M Audio jest jedynym w europie dystrybutorem produktów brytyjskiej manufaktury.
Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Thöress w dystrybucji Audio Atelier

Dodano: 19 styczeń 2018
Od tego miesiąca dystrybutorem marki Thöress będzie Audio Atelier z Łodzi.
Zobacz wszystkie
Zobacz także
Bi-amping Bi-wiring Charakterystyka kierunkowa - kolumny Dolby TrueHD Stosunek sygnał / szum
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless taniej o blisko 30 %

Słuchawki Focal Listen Wireless teraz taniej o 27 %. Promocyjną ofertę znajdziemy na stronie internetowej salonu Focal....