Kolumny Taga Harmony Platinum v.3

Taga Harmony zaprezentowała trzecią generację kolumn Platinum. Znajdziemy w nich tylko kilka elementów wykorzystanych w poprzedniej serii. Znane nam są już kształty obudów TLIE. Oprócz tego porty bassreflexu BOM, górna nakładka przetwornika wysokotonowego TTP i terminale głośnikowe.

Dodano: 20 kwiecień 2018

Taga Harmony Platinum v.3 - przetwornik wysokotonowy

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i z pewniają szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony" dźwięk.

Drugiej generacji panel głośnika wysokotonowego TWG-I (Taga WaveGuide) - specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią.

Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - przetworniki średniotonowy, średnio-niskotonowy i niskotonowy

Drugiej generacji głośniki średnio-, średnio-niskotonowe i niskotonowe TPACD-I (Taga Pure Aluminum Cone Driver) z TRCS - sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy oraz również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu - czytamy w informacjiprasowej.

• Lżejsze membrany aluminiowe o zmienionym kształcie zapewnią szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

• Wytrzymała i mocna struktura napędu składa się z powiększonych magnesów: Φ90 w głośniku średniotonowym, podwójnych Φ110 i Φ100 w niskotonowym F-120 v. 3 /F-100 v. 3, Φ120 w średnio-niskotonowym.

B-40 v. 3 (cała struktura dla B-40 v. 3 jest dokładnie taka sama jak w flagowych Diamond B-60) oraz z całkowicie nowej cewki miedzianej typu "flat-wire", gwarantując przenoszenie wyższych poziomów mocy i dłuższy okres pracy dla krańcowych zakresów bez zwiększania temperatury, co pozwala generować lepsze i bardziej dynamiczne brzmienie.

Czytaj również: Hybrydowy wzmacniacz TAGA Harmony HTA-800

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - pasywny radiator (tylko F-120 v. 3)

Pasywny radiator TPAPR-I (Taga Pure Aluminum Passive Radiator) z TRCS z membraną, nakładką przeciwpyłową i koszem z aluminium. TPARP-I pogłębia zasięg najniższych częstotliwości, wykorzystując wewnętrzne ciśnienie wygenerowane przez aktywne przetworniki niskotonowe.

• Lżejsza membrana aluminiowa o zmienionym kształcie zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

TRCS (Taga Reversed Cone Surround) - "odwrócone" zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i większy zakres ruchu membrany dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny dźwięk.

Czytaj również: Wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-500

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - obudowy i komponenty

TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) - drugiej generacji obudowy o niskich poziomie zakłóceń są wykonane z wysokiej jakości, dużej gęstości płyt MDF o grubości 15 mm z wewnętrznymi obręczami (modele podłogowe) w celu zwiększenia ich sztywności i ograniczenia niepożądanych rezonansów. Grubsze wewnętrzne obręcze i dodatkowe wzmocnienia poprzeczne (zastosowano dwa w Platinum F-120 v. 3, jedno w Platinum F-100 v. 3) również redukują rezonanse.

Kształt obudów został zaprojektowany pod kątem nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane rezonanse, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Wszystkie modele podłogowe są wyposażone w aluminiowe nóżki i szpilki. Nóżki są sztywne i grube, zapewniając - jak mówi producent - prawie idealną izolację kolumny od podłoża.

Czytaj również: Przetwornik C/A Taga Harmony DA-300v3

Zwrotnice i okablowanie wewnętrzne

Każdy z modeli kolumn osobiście stroił pan Arek Ogrodnik. Producent, aby uhonorować jego kunszt i podkreślić unikalny charakter tego projektu, nazwał zwrotnice w serii Platinum v.3 zwrotnicami Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers). Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v. 3 przez XLO U.S.A. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

Wykończenia: black, modern wenge, oak, walnut.

Platinum B-40 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-150 W
- Efektywność: 89 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 40kHz

Platinum F-100 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-250 W
- Efektywność: 92 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 30Hz – 40kHz

Platinum F-120 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-280 W
- Efektywność: 93 dB
- Impedancja: 4 Ω
- Pasmo przenoszenia: 28Hz – 40kHz

 

Ceny:

- Platinum B-40 v.3: 1699 zł para
- Platinum F-100 v.3: 3899 zł para
- Platinum F-120 v.3: 4599 zł para

Źródło: Polpak Poland

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...