Kolumny Taga Harmony Platinum v.3

Taga Harmony zaprezentowała trzecią generację kolumn Platinum. Znajdziemy w nich tylko kilka elementów wykorzystanych w poprzedniej serii. Znane nam są już kształty obudów TLIE. Oprócz tego porty bassreflexu BOM, górna nakładka przetwornika wysokotonowego TTP i terminale głośnikowe.

Dodano: 20 kwiecień 2018

Taga Harmony Platinum v.3 - przetwornik wysokotonowy

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i z pewniają szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony" dźwięk.

Drugiej generacji panel głośnika wysokotonowego TWG-I (Taga WaveGuide) - specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią.

Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum B-40 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - przetworniki średniotonowy, średnio-niskotonowy i niskotonowy

Drugiej generacji głośniki średnio-, średnio-niskotonowe i niskotonowe TPACD-I (Taga Pure Aluminum Cone Driver) z TRCS - sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy oraz również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu - czytamy w informacjiprasowej.

• Lżejsze membrany aluminiowe o zmienionym kształcie zapewnią szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

• Wytrzymała i mocna struktura napędu składa się z powiększonych magnesów: Φ90 w głośniku średniotonowym, podwójnych Φ110 i Φ100 w niskotonowym F-120 v. 3 /F-100 v. 3, Φ120 w średnio-niskotonowym.

B-40 v. 3 (cała struktura dla B-40 v. 3 jest dokładnie taka sama jak w flagowych Diamond B-60) oraz z całkowicie nowej cewki miedzianej typu "flat-wire", gwarantując przenoszenie wyższych poziomów mocy i dłuższy okres pracy dla krańcowych zakresów bez zwiększania temperatury, co pozwala generować lepsze i bardziej dynamiczne brzmienie.

Czytaj również: Hybrydowy wzmacniacz TAGA Harmony HTA-800

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum F-100 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - pasywny radiator (tylko F-120 v. 3)

Pasywny radiator TPAPR-I (Taga Pure Aluminum Passive Radiator) z TRCS z membraną, nakładką przeciwpyłową i koszem z aluminium. TPARP-I pogłębia zasięg najniższych częstotliwości, wykorzystując wewnętrzne ciśnienie wygenerowane przez aktywne przetworniki niskotonowe.

• Lżejsza membrana aluminiowa o zmienionym kształcie zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch membrany, co przekłada się na bardziej dokładny i "napowietrzony” dźwięk.

• Płaska aluminiowa nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

TRCS (Taga Reversed Cone Surround) - "odwrócone" zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i większy zakres ruchu membrany dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny dźwięk.

Czytaj również: Wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-500

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum F-120 v.3

Taga Harmony Platinum v.3 - obudowy i komponenty

TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) - drugiej generacji obudowy o niskich poziomie zakłóceń są wykonane z wysokiej jakości, dużej gęstości płyt MDF o grubości 15 mm z wewnętrznymi obręczami (modele podłogowe) w celu zwiększenia ich sztywności i ograniczenia niepożądanych rezonansów. Grubsze wewnętrzne obręcze i dodatkowe wzmocnienia poprzeczne (zastosowano dwa w Platinum F-120 v. 3, jedno w Platinum F-100 v. 3) również redukują rezonanse.

Kształt obudów został zaprojektowany pod kątem nowoczesnego wyglądu, ale głównie po to, żeby obniżyć niepożądane rezonanse, rozproszenia lub turbulencje, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Wszystkie modele podłogowe są wyposażone w aluminiowe nóżki i szpilki. Nóżki są sztywne i grube, zapewniając - jak mówi producent - prawie idealną izolację kolumny od podłoża.

Czytaj również: Przetwornik C/A Taga Harmony DA-300v3

Zwrotnice i okablowanie wewnętrzne

Każdy z modeli kolumn osobiście stroił pan Arek Ogrodnik. Producent, aby uhonorować jego kunszt i podkreślić unikalny charakter tego projektu, nazwał zwrotnice w serii Platinum v.3 zwrotnicami Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers). Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla serii Platinum v. 3 przez XLO U.S.A. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

Wykończenia: black, modern wenge, oak, walnut.

Platinum B-40 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-150 W
- Efektywność: 89 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 38Hz - 40kHz

Platinum F-100 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-250 W
- Efektywność: 92 dB
- Impedancja: 6 Ω
- Pasmo przenoszenia: 30Hz – 40kHz

Platinum F-120 v.3

- Zalecana moc wzmacniacza: 20-280 W
- Efektywność: 93 dB
- Impedancja: 4 Ω
- Pasmo przenoszenia: 28Hz – 40kHz

 

Ceny:

- Platinum B-40 v.3: 1699 zł para
- Platinum F-100 v.3: 3899 zł para
- Platinum F-120 v.3: 4599 zł para

Źródło: Polpak Poland

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim salonie Meloman

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim...

Salon Meloman z Lublina zaprasza na prezentację nowych urządzeń brytyjskiej firmy ARCAM z serii HDA: wzmacniaczy zintegrowanych SA10 i SA20 oraz odtwarzacza CD/SACD/plików CDS50.
Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w...

Salon Q21 zaprasza na prezentacje najnowszej, limitowanej wersji kolumn Kef R700 Black Edition Limited.
Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Nowy model kolumn Pylon Audio Ruby 25 już od kilku dni gości w show-room salonu Q21. Zainteresowani mogą zaglądać na odsłuchy.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Bluesound przedstawia Gen 2i: nową generację bezprzewodowego, strumieniowego ekosystemu multiroom obsługującego high-res...