Kolumny Davone Grande, Solo HR i Studio HR

Davone to kolumny głośnikowe zaprojektowane przez Paula Schenkela z Danii. Dzięki swoim charakterystycznym obudowom nie trudno ich nie zapamiętać. Co więcej, łukowaty kształt tłumi wibracje, które powstają w klasycznych, prostopadłościennych obudowach.

Dodano: 8 maj 2018
Artykuł partnerski

Davone Grande

Grande skrywa w swojej obudowie głośnik wysokotonowy Beryl rozciągający się do 40 kHz. Zwrotnica jest wyposażona w kondensatory Mundorf Supreme i cewki foliowe, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. Wraz z wyrafinowanym głosnikiem średniotonowym i potężnym, dokładnym głośnikiem niskotonowym Grande oddaje atmosferę zgodnie z zamierzeniami muzyków. Kolumna jest składana przez założyciela Davone - Paula Schenkela.

Obudowa

Obudowa kolumn Davone Grande składa się z nie mniej niż dwunastu starannie dopasowanych elementów dla każdej pary głośników. Każdy z tych elementów jest zbudowany z 16 warstw wygiętego drewna bukowego, dodatkowo wzmocnionego masywnym usztywnieniem wewnętrznym. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji stojaka z litej stali FEM obudowa stanowi niewrażliwą na rezonanse podstawę dla przetworników najwyższej jakości.

Kolumny Davone Grande

Przetworniki

Umiejscowienie głośnika niskotonowego i średniotonowego zapobiega odcięciu basu, zwykle około 150 Hz, które występuje w kolumnach z głośnikami niskotonowymi znajdującymi się wysoko nad ziemią. Ponieważ niższy bas średni/górny bas jest tak naprawdę kluczem do realistycznej reprodukcji muzyki, pasmo częstotliwości jest właściwie odtwarzane.

Beryl

Liniowość krzywej charakterystyki kolumn jest głównie funkcją trzech przeciwstawnych parametrów: lekkości, sztywności i tłumienia. Do dziś tylko jeden materiał pozwala na połączenie tych parametrów: Beryl. Liniowość krzywej charakterystyki częstotliwościowej, przezroczystości akustycznej i odpowiedzi impulsowej głośnika wysokotonowego Beryl są zmaksymalizowane.

Davone Solo HR

Davone Solo to wysokiej klasy kolumny podłogowe. Wyposażone w ulepszoną zwrotnicę wysokiej rozdzielczości z nowym ceramicznym głośnikiem średniotonowym i głośnikiem wysokotonowym z kopułką aluminiową mają zapewniać dźwięk, który jest otwarty, szczegółowy i kontrolowany.

Wysokie kolumny podłogowe cierpią z powodu wewnętrznych fal stojących około 150 Hz. Zwężająca się obudowa Solo eliminuje je, prowadząc ostatecznie do czystszej i szybszej reakcji basów. Solo jest wykonywane ręcznie w Danii, a cena detaliczna wynosi 6300 € za parę.

Czytaj również testy z kategorii: Zespoły głośnikowe

Kolumny Davone Solo HR

Zwrotnica

W kolumnach zastosowano nową zwrotnicę Linkwitz-Riley i nowy głośnik wysokotonowy z tweeterem w celu poprawy reakcji pomieszczenia. Zwiększona efektywność nowego głośnika średniotonowego, precyzyjne zachowanie tweetera i dalsze udoskonalone strojenie basów sprawiają, że Solo HR jest precyzyjnie zestrojonym i dojrzałym głośnikiem.

Ulepszone oprogramowanie CAD

Podobnie jak konstrukcja akustyczna Solo reprezentuje najnowszą konstrukcję obudowy. Udoskonalone możliwości projektowania komputerowego (CAD) umożliwiły stworzenie unikalnego projektu. Poprzez zginanie i skręcanie panele boczne są sztywniejsze i bardziej nieregularne. Oba ulepszenia poprawiają właściwości akustyczne.

Davone Studio HR

Davone Studio HR o specjalnej mieszance włókien łączy w sobie 7-calowy głośnik niskotonowy z udoskonalonym 1-calowym kopułkowym głośnikiem wysokotonowym z anodowanego aluminium, które wraz z nowo opracowaną zwrotnicą zapewniają lepszą reakcję na pomieszczenie, dostarczając bardzo otwarty środek dźwięku. Dostępny osobno stand ustawi Studio na idealnej wysokości odsłuchu. Kolumna jest ręcznie wykonywana w Danii, a jej cena detaliczna wynosi 2300 € za parę. Cena detaliczna stojaka to zaś 500 € za parę.

Kolumny Davone Studio HR

Przetworniki o jakości studyjnej

Davone Studio korzysta z najlepszych przetworników, które zostały zaprojektowane zgodnie z najlepszymi duńskimi tradycjami. Specjalna membrana głośnika niskotonowego z mieszanką włókien daje dokładnie odpowiednią kombinację sztywności i tłumienia. Przetwornik wysokotonowy z anodyzowanego aluminium osiąga wysoki poziom szczegółowości dzięki ruchowi tłokowemu dla całego słyszalnego zakresu częstotliwości. Duża nieodbijająca komora umożliwia uzyskanie niskiej niską częstotliwość i dobrą współpracę z głośnikiem wysokotonowym.

Odpowiedź pokoju

Jakość dźwięku w głośniku zależy w dużej mierze od tego, jak promieniuje on dźwięk do 3 wymiarów pomieszczenia. Aby dźwięk Studio był na wyższym poziomie, szczególną uwagę zwrócono na tzw. reakcję pomieszczenia (konstruktorzy Davone odbudowali pokój odsłuchowy, aby brzmiał bardziej neutralnie). Poprawa reakcji na pokój doprowadziła do niskiego i stromego połączenia zwrotnicy Linkwitz-Riley 24 dB / Oct. Rezultatem jest bardzo wyraźna i otwarta wyższa średnica.

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Leben CS-600X z Adam Vox Set w salonie Q21

Kolejne ciekawe prezentacje w salonie Q21. Tym razem zagrają Adam Vox Set oraz Leben CS600X.
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...