Głośnik bezprzewodowy Technics Ottava S SC-C50

Podczas targów High-End Audio Show w Monachium firma Technics przedstawiła bezprzewodowy głośnik klasy Premium OTTAVA™ S SC-C50. Urządzenie obsługuje technologie jak Bluetooth, Google Chromecast i umożliwia korzystanie z serwisów Spotify, Tidal oraz Network Playback.

Dodano: 15 maj 2018

Technics OTTAVA™ S SC-C50 jest wyposażony w technologię kalibracji dźwięku do potrzeb konkretnego pomieszczenia, zatem głośniki możemy umieszczać w dowolnym miejscu w domu. Oprócz tego oferuje pełną kompatybilność z różnymi usługami streamingowymi, możliwość sterowania głosowego i umożliwia integrację różnych źródeł muzyki.

Cztery autorskie mechanizmy JENO mają zapewniać optymalne brzmienie dzięki połączeniu subwoofera oraz głośników średnio- i wysokotonowych. Pozwala to osiągnąć - jak zapewnia producent - doskonałe dostrojenie i optymalizację przestrzeni dźwiękowych, umożliwia też dopasowanie brzmienia do indywidualnych warunków słuchowych za pomocą Space Tune - funkcji, która optymalizuje środowisko odsłuchowe w relacji do przestrzeni dźwiękowej.

Czytaj również testy słuchawek Technics RP DH-1200

Technics OTTAVA™ S SC-C50 oferuje również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technics adaptacyjną kalibrację fazy. LAPC mierzy amplitudowo-fazową charakterystykę częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie częstotliwości.

Obudowa w kształcie łuku skrywa 3 przetworniki średniotonowe, 3 przetworniki wysokotonowe i 1 subwoofer.

Głośniki wysokotonowe o średnicy 1,6 cm dostarczają dźwięk wysokiej jakości do 50 kHz. Działają w połączeniu z przednim 12-centymetrowym subwooferem z membraną o długim skoku i długim prostym portem o dużej średnicy. Łącznie 7 jednostek w sztywnym korpusie z włókna szklanego generuje potężny dźwięk ze wzmacniacza 3.1 kanałowego.

Czytaj również test systemu all in one: Technics  SU-G30

Google Chromecast i Asystent Google

Zgodność z Google Chromecast ułatwia korzystanie z usług przesyłania muzyki ze smartfona, a ponieważ dane są przesyłane bezpośrednio do jednostki głównej, nie dochodzi do obniżenia jakości dźwięku. Korzystanie z kilku wbudowanych głośników Google Chromecast umożliwia odtwarzanie tej samej piosenki w kilku pomieszczeniach lub innej muzyki w każdym pomieszczeniu.

* Wymagana aplikacja Google Home.

Jeśli głośnik aktywowany za pomocą funkcji Google Voice jest podłączony do tej samej sieci, do obsługi odtwarzania muzyki OTTAVA™ S SC-C50 oraz innych funkcji może być używany Asystent Google. Gdy nie mamy aplikacji na smartfona lub mamy zajęte ręce, muzykę można łatwo odtwarzać za pomocą poleceń głosowych.

Czytaj również testy gramofonów Technics: SL-1200GR oraz SL-1200G

Ulubione funkcje

Na urządzeniu głównym można zapisać do 9 ustawień, takich jak ulubione internetowe stacje radiowe, lista odtwarzania Spotify czy piosenki z USB. Umożliwia to słuchanie ulubionej muzyki nawet bez uruchamiania aplikacji.

Dane techniczne:

- Moc wyjściowa:
Głośnik przedni (L/R): 20 W + 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8?, 20 kHz LPF)
Głośnik przedni (środkowy): 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8?, 20 kHz LPF)
Subwoofer: 40 W (100 Hz, T.H.D. 1.0%, 4?, 20 kHz LPF)

- Moduł głośnika:
Głośnik niskotonowy: 6,5 cm, kształt stożkowy x3 / Głośnik wysokotonowy: 1,6 cm, kształt kopuły x3
Subwoofer: 12 cm, kształt stożkowy

- Złącza:
Optyczne cyfrowe x1
AUX IN x1 (?3,5 mm)
USB-A
Interfejs Ethernet: LAN (100 Base-TX / 10 Base-T)

- Sieć audio:
WiFi a/b/g/n/ac, pasmo 2,4 GHz / 5 GHz
Wbudowany Chromecast
Współpracuje z Asystentem Google
Możliwość połączenia kilku urządzeń w celu wspólnego otwarzania muzyki
Bluetooth (AAC, SBC)
Spotify / TIDAL / DEEZER / Radio internetowe

- Cyfrowe formaty wejściowe:
WAV do 384 kHz / 24 bity
FLAC do 384 kHz / 24 bity
DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz
AIFF do 384 kHz / 24 bity
AAC do 96 kHz / 320 kb/s
WMA do 48 kHz / 320 kb/s
MP3 do 48 kHz 320 kb/s

Źródło: materiały prasowe

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Audiovector QR5 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic czeka na dostawę kolumn Audiovector QR5, zaplanowaną na drugą połowę stycznia. Jednocześnie planuje już odsłuchy, na które zaprasza wszystkich zainteresowanych najnowszym dziełem duńskiego producenta.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...