Głośnik bezprzewodowy Technics Ottava S SC-C50

Podczas targów High-End Audio Show w Monachium firma Technics przedstawiła bezprzewodowy głośnik klasy Premium OTTAVA™ S SC-C50. Urządzenie obsługuje technologie jak Bluetooth, Google Chromecast i umożliwia korzystanie z serwisów Spotify, Tidal oraz Network Playback.

Dodano: 15 maj 2018

Technics OTTAVA™ S SC-C50 jest wyposażony w technologię kalibracji dźwięku do potrzeb konkretnego pomieszczenia, zatem głośniki możemy umieszczać w dowolnym miejscu w domu. Oprócz tego oferuje pełną kompatybilność z różnymi usługami streamingowymi, możliwość sterowania głosowego i umożliwia integrację różnych źródeł muzyki.

Cztery autorskie mechanizmy JENO mają zapewniać optymalne brzmienie dzięki połączeniu subwoofera oraz głośników średnio- i wysokotonowych. Pozwala to osiągnąć - jak zapewnia producent - doskonałe dostrojenie i optymalizację przestrzeni dźwiękowych, umożliwia też dopasowanie brzmienia do indywidualnych warunków słuchowych za pomocą Space Tune - funkcji, która optymalizuje środowisko odsłuchowe w relacji do przestrzeni dźwiękowej.

Czytaj również testy słuchawek Technics RP DH-1200

Technics OTTAVA™ S SC-C50 oferuje również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technics adaptacyjną kalibrację fazy. LAPC mierzy amplitudowo-fazową charakterystykę częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie częstotliwości.

Obudowa w kształcie łuku skrywa 3 przetworniki średniotonowe, 3 przetworniki wysokotonowe i 1 subwoofer.

Głośniki wysokotonowe o średnicy 1,6 cm dostarczają dźwięk wysokiej jakości do 50 kHz. Działają w połączeniu z przednim 12-centymetrowym subwooferem z membraną o długim skoku i długim prostym portem o dużej średnicy. Łącznie 7 jednostek w sztywnym korpusie z włókna szklanego generuje potężny dźwięk ze wzmacniacza 3.1 kanałowego.

Czytaj również test systemu all in one: Technics  SU-G30

Google Chromecast i Asystent Google

Zgodność z Google Chromecast ułatwia korzystanie z usług przesyłania muzyki ze smartfona, a ponieważ dane są przesyłane bezpośrednio do jednostki głównej, nie dochodzi do obniżenia jakości dźwięku. Korzystanie z kilku wbudowanych głośników Google Chromecast umożliwia odtwarzanie tej samej piosenki w kilku pomieszczeniach lub innej muzyki w każdym pomieszczeniu.

* Wymagana aplikacja Google Home.

Jeśli głośnik aktywowany za pomocą funkcji Google Voice jest podłączony do tej samej sieci, do obsługi odtwarzania muzyki OTTAVA™ S SC-C50 oraz innych funkcji może być używany Asystent Google. Gdy nie mamy aplikacji na smartfona lub mamy zajęte ręce, muzykę można łatwo odtwarzać za pomocą poleceń głosowych.

Czytaj również testy gramofonów Technics: SL-1200GR oraz SL-1200G

Ulubione funkcje

Na urządzeniu głównym można zapisać do 9 ustawień, takich jak ulubione internetowe stacje radiowe, lista odtwarzania Spotify czy piosenki z USB. Umożliwia to słuchanie ulubionej muzyki nawet bez uruchamiania aplikacji.

Dane techniczne:

- Moc wyjściowa:
Głośnik przedni (L/R): 20 W + 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8?, 20 kHz LPF)
Głośnik przedni (środkowy): 20 W (1 kHz, T.H.D. 1.0%, 8?, 20 kHz LPF)
Subwoofer: 40 W (100 Hz, T.H.D. 1.0%, 4?, 20 kHz LPF)

- Moduł głośnika:
Głośnik niskotonowy: 6,5 cm, kształt stożkowy x3 / Głośnik wysokotonowy: 1,6 cm, kształt kopuły x3
Subwoofer: 12 cm, kształt stożkowy

- Złącza:
Optyczne cyfrowe x1
AUX IN x1 (?3,5 mm)
USB-A
Interfejs Ethernet: LAN (100 Base-TX / 10 Base-T)

- Sieć audio:
WiFi a/b/g/n/ac, pasmo 2,4 GHz / 5 GHz
Wbudowany Chromecast
Współpracuje z Asystentem Google
Możliwość połączenia kilku urządzeń w celu wspólnego otwarzania muzyki
Bluetooth (AAC, SBC)
Spotify / TIDAL / DEEZER / Radio internetowe

- Cyfrowe formaty wejściowe:
WAV do 384 kHz / 24 bity
FLAC do 384 kHz / 24 bity
DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz
AIFF do 384 kHz / 24 bity
AAC do 96 kHz / 320 kb/s
WMA do 48 kHz / 320 kb/s
MP3 do 48 kHz 320 kb/s

Źródło: materiały prasowe

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim salonie Meloman

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim...

Salon Meloman z Lublina zaprasza na prezentację nowych urządzeń brytyjskiej firmy ARCAM z serii HDA: wzmacniaczy zintegrowanych SA10 i SA20 oraz odtwarzacza CD/SACD/plików CDS50.
Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w...

Salon Q21 zaprasza na prezentacje najnowszej, limitowanej wersji kolumn Kef R700 Black Edition Limited.
Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Nowy model kolumn Pylon Audio Ruby 25 już od kilku dni gości w show-room salonu Q21. Zainteresowani mogą zaglądać na odsłuchy.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Bluesound przedstawia Gen 2i: nową generację bezprzewodowego, strumieniowego ekosystemu multiroom obsługującego high-res...