Kolumny Boenicke W5,W8,W11 i W13

Firma Boenicke aktualizuje ofertę na polskim rynku, wprowadzając cztery podstawowe modele zestawów głośnikowych: mikro-monitory W5, maleńkie wolnostojące W8, dużo większe W11 oraz nieznacznie szersze - lecz wyposażone w mocniejszy arsenał przetworników oraz aktywną sekcję basową ze wzmacniaczem w klasie D - W13.

Dodano: 2 lipiec 2018

Boenicke to jedne z najoryginalniejszych high-endowych konstrukcji głośnikowych. Wszystkie konstrukcje są naszpikowane autorskimi patentami, takimi jak: membrany średniotonowe z drewna, stożkowe mid-tweetery, boczne woofery o dużym skoku membrany, "uprzestrzenniające" dźwięk tylne kopułki wysokotonowe czy wielopinowe gniazda do regulacji poziomu niskich tonów. Nie sposób także przejść obojętnie obok podstawek W5 w postaci cienkich prętów i prawie niewidocznych, "pływających" cokołów dedykowanych konstrukcjom podłogowym.

Boenicke W5

Boenicke W5

Boenicke W8

Boenicke W8

Obudowy kolumn Boenicke W5,W8,W11 i W13 są wykonane z litego drewna. Dopiero z bliska widać, że gładka, wykończona na dyskretny mat całość składa się z klepek. Od środka przyjmują one postać wydrążonych kratownic z komorami akustycznymi o skomplikowanych kształtach. Jakby tego było mało, wszystkie cztery modele można zakupić w mocno ulepszonych wersjach: SE oraz SE+.

Konstruktorzy rozwijają tu swoją tuningową pasję, proponując zmodyfikowane przetworniki, uzupełnione starannie dopasowanymi układami rezonatorów, odpowiednio przestrojonymi zwrotnicami na komponentach najlepszej klasy, a także inne wyśmienite (i czasami egzotyczne) akcesoria pochodzące od renomowanych producentów.

Boenicke W11

Boenicke W11

Boenicke W11

Boenicke W11

Cena:

- Boenicke W5: 16 900 zł/para
- Boenicke W8: 26 900 zł
- Boenicke W11: 39 900
- Boenicke W13: 99 000 zł

Ceny te dotyczą wersji podstawowych. Wersje SE i SE+ są odpowiednio droższe. Np. W5 SE kosztują 21 900 zł, a W5 SE+, 29 900 zł. Obudowy można zamówić wykonane z następujących rodzajów drewna: orzech, dąb, wiśnia i jesion.

Źródło: Nautilus

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Salon Focal: Zniżki na cały asortyment z okazji French Touch 2018

Salon Focal: Zniżki na cały asortyment z okazji...

W ramach kampanii French Touch 2018 promującej francuskie produkty powstała aplikacja na iOS i Android pomagająca w znalezieniu sklepów sprzedających produkty premium pochodzące z kraju nad Loarą. Są wśród nich także salony audio, które mają w swojej ofercie produkty FOCAL.
Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...