Głośniki Kruger&Matz Discovery Lite, Solo XL i Soul 2

Kruger&Matz wprowadził w ostatnim czasie trzy nowości w seriach głośników Discovery, Soul oraz Solo. Są to, odpowiednio, modele Lite, Solo XL i Soul.

Dodano: 10 lipiec 2018

Kruger&Matz Discovery Lite

Seria Kruger&Matz Discovery została przygotowana z myślą o osobach, które lubią, gdy muzyka towarzyszy ich przygodom. Głośniki dostępne w tej serii są odporne na wodę i wstrząsy. Do tej pory w ofercie były dwa modele, teraz do rodziny dołączył najmniejszy - Discovery Lite.

Głośnik jest wyposażony w dwa przetworniki 40 mm, każdy o mocy 7,5 W, a także moduł Bluetooth 4.2 o 10-metrowym zasięgu. Dzięki wejściu AUX pozwala na odtwarzanie muzyki także z urządzeń analogowych.

Kruger&Matz Discovery Lite ma jeszcze jedną zaletę - wbudowany mikrofon, sprawia, że głośnik może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Jego obudowa skrywa baterię o pojemności 2200 mAh umożliwiającą słuchanie muzyki około 5 godzin. Dołączona do niego praktyczna klamra umożliwia przypięcie urządzenia do paska czy plecaka.

Kruger&Matz Discovery Lite

Kruger&Matz Solo XL

Kruger&Matz Solo XL to drugi z głośników. Jest wyposażony w dwa przetworniki - subwoofer o średnicy 64 mm i mocy wyjściowej 15 W oraz 30 mm tweeter o mocy 5 W. Wrażenia dźwiękowe wzmacnia technologia MaxxBass, która zapewnia dodatkową dawkę basu.

Również i ten głośnik ofruje funkcję Bluetooth 4.2 o 20-metrowym zasięgu, ale również, dzięki NFC, zapewnia łatwe i szybkie parowanie z urządzeniami mobilnymi. Ma też wbudowany mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

Port USB Kruger&Matz Solo XL w połączeniu z baterią o pojemności 4400 mAh sprawia, że głośnik doskonale spełni się także w roli power banka i z łatwością naładuje np. smartfon. Aby zwiększyć wrażenia z odsłuchu można połączyć dwa głośniki Solo XL, tworząc mały zestaw stereo.

Kruger&Matz Solo XL

Kruger&Matz Soul 2

Ostatnia z nowości zasila serię głośników Soul. Urządzenie zostało wyposażone w Bluetooth 2.1 + EDR o zasięgu 20 m i dodatkowo pozwala odtwarzać muzykę z kart pamięci micro SD oraz innych urządzeń, poprzez AUX.

Kruger&Matz Soul 2 daje też możliwość stworzenia własnego systemu stereo, poprzez połączenie ze sobą dwóch głośników. Co więcej model ten nie tylko doskonale spisuje się grając w domowym zaciszu, ale został on dostosowany także do użytku na zewnątrz.

Urządzenie ma klasę ochrony IPX6, co oznacza, że jest wodoodporne, dlatego można zabrać je ze sobą w drogę, nie martwiąc się o pogodę. Do głośnika jest dołączony specjalny gwint, który pozwoli przymocować Soul 2 np. do roweru.

Kruger&Matz Soul 2

Głośniki Bluetooth są dostępne w oficjalnym sklepie Kruger&Matz na Krugermatz.com, a także w sieci sklepów LPelektronik i Rebel Electro oraz na Rebelelectro.com w cenie:

- Discovery Lite: 199 zł
- Solo XL: 399 zł
- Soul 2: 199 zł

Źródło: Kruger&Matz

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...