Monitory Chario Belong

Włoska firma Chario wprowadza do sprzedaży monitory Belong - dostępne w limitowanej ilości, designerskie, dwudrożne, przeznaczone do mniejszych i średnich pomieszczeń.

Dodano: 10 lipiec 2018

Producent wyraźnie nawiązuje tutaj stylistyką do włoskiego wzornictwa przemysłowego z przełomu lat 60. i 70., wyposażając kolumny Chario Belong w zaokrąglone obudowy o gładkiej, białej powierzchni. Korpus ukształtowany z tworzywa o nazwie Corian, zwanego także "sztucznym kamieniem", uzupełniono od góry i dołu eleganckimi panelami z litego drewna. To pierwsze tworzywo składa się w 2/3 z poliakrylanu i wodorotlenku aluminium oraz w 1/3 ze szkła akrylowego i charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością, sprężystością, homogeniczną strukturą wewnętrzną, odpornością na ścieranie oraz brakiem wrażliwości na oddziaływanie światła słonecznego i środki czyszczące, będąc jednocześnie tworzywem bardzo lekkim.

Proces produkcyjny polega na wygięciu pojedynczego arkusza w żądany profil, a następnie zespoleniu końców pod działaniem wysokiej temperatury. Dzięki temu uzyskuje się obudowę bez ścianek równoległych i ostrych krawędzi. Jeśli chodzi o przetworniki, inżynierowie Chario opracowali specjalnie dla tej konstrukcji całkiem nową jedwabną kopułkę o średnicy 32 mm. Głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 13 cm ma znaną ze szczytowych konstrukcji Chario membranę z pianki Rohacell. Przetwornik ten pracuje w obudowie bass-reflex o wysokim strojeniu.

Monitory Chario Belong

Obydwa głośniki są wyposażone w najnowsze magnesy neodymowo-ferrytowo-borowe. Pasmo podziału wynosi 1.55 kHz, obydwa filtry mają zbocza czwartego rzędu.

Odwrotne ułożenie z tweeterem na dole i lekkie odchylenie obudowy do tyłu nawiązuje do topowych monitorów z serii Academy - Sonnet. Producent Chario Belong deklaruje 8-omową impedancję znamionową i efektywność na poziomie 87 dB, rekomendując do współpracy wzmacniacze o mocy do 100 W na kanał. Co ciekawe, konstrukcja jest wyposażona w ażurowe, stalowe podstawki zamontowane na stałe.

Podana cena jest ceną za parę. Monitory Chario Belong występują tylko i wyłącznie w połyskliwej bieli, z orzechowymi panelami oraz podstawkami lakierowanymi na czarno.

Monitory Chario Belong - tylna ścianka

Źródło: Nautilus

Podstawowe dane

  • 36 900 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Salon Focal: Zniżki na cały asortyment z okazji French Touch 2018

Salon Focal: Zniżki na cały asortyment z okazji...

W ramach kampanii French Touch 2018 promującej francuskie produkty powstała aplikacja na iOS i Android pomagająca w znalezieniu sklepów sprzedających produkty premium pochodzące z kraju nad Loarą. Są wśród nich także salony audio, które mają w swojej ofercie produkty FOCAL.
Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...