Monitory Chario Belong

Włoska firma Chario wprowadza do sprzedaży monitory Belong - dostępne w limitowanej ilości, designerskie, dwudrożne, przeznaczone do mniejszych i średnich pomieszczeń.

Dodano: 10 lipiec 2018

Producent wyraźnie nawiązuje tutaj stylistyką do włoskiego wzornictwa przemysłowego z przełomu lat 60. i 70., wyposażając kolumny Chario Belong w zaokrąglone obudowy o gładkiej, białej powierzchni. Korpus ukształtowany z tworzywa o nazwie Corian, zwanego także "sztucznym kamieniem", uzupełniono od góry i dołu eleganckimi panelami z litego drewna. To pierwsze tworzywo składa się w 2/3 z poliakrylanu i wodorotlenku aluminium oraz w 1/3 ze szkła akrylowego i charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością, sprężystością, homogeniczną strukturą wewnętrzną, odpornością na ścieranie oraz brakiem wrażliwości na oddziaływanie światła słonecznego i środki czyszczące, będąc jednocześnie tworzywem bardzo lekkim.

Proces produkcyjny polega na wygięciu pojedynczego arkusza w żądany profil, a następnie zespoleniu końców pod działaniem wysokiej temperatury. Dzięki temu uzyskuje się obudowę bez ścianek równoległych i ostrych krawędzi. Jeśli chodzi o przetworniki, inżynierowie Chario opracowali specjalnie dla tej konstrukcji całkiem nową jedwabną kopułkę o średnicy 32 mm. Głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 13 cm ma znaną ze szczytowych konstrukcji Chario membranę z pianki Rohacell. Przetwornik ten pracuje w obudowie bass-reflex o wysokim strojeniu.

Monitory Chario Belong

Obydwa głośniki są wyposażone w najnowsze magnesy neodymowo-ferrytowo-borowe. Pasmo podziału wynosi 1.55 kHz, obydwa filtry mają zbocza czwartego rzędu.

Odwrotne ułożenie z tweeterem na dole i lekkie odchylenie obudowy do tyłu nawiązuje do topowych monitorów z serii Academy - Sonnet. Producent Chario Belong deklaruje 8-omową impedancję znamionową i efektywność na poziomie 87 dB, rekomendując do współpracy wzmacniacze o mocy do 100 W na kanał. Co ciekawe, konstrukcja jest wyposażona w ażurowe, stalowe podstawki zamontowane na stałe.

Podana cena jest ceną za parę. Monitory Chario Belong występują tylko i wyłącznie w połyskliwej bieli, z orzechowymi panelami oraz podstawkami lakierowanymi na czarno.

Monitory Chario Belong - tylna ścianka

Źródło: Nautilus

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektroniki Naim to okazja, aby posłuchać zestawów bazujących na urządzeniach tych marek.
Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Odsłuchy Chord HUGO TT 2 w salonie Q21

Salon Q21 z Pabianic zaprasza na prezentacje najnowszego przetwornika z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym Chord HUGO TT 2.
Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Darmowa wysyłka w sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl wprowadza stałą darmową dostawę dla wybranych produktów aż siedmiu marek. Wśród nich znajdują się Musical Fidelity i Triangle.
Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Nichicon Muse Acoustic w ofercie TME

Dodano: 19 marzec 2019
Polski dystrybutor części elektronicznych Transfer Multisort Elektronik w swojej ofercie ma kondensatory elektrolityczne marki Nichicon, umożliwiające uzyskanie świetnych efektów dla audiofilów.
Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox

Dodano: 13 marzec 2019
Audeze, producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox.
Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Audio Forum - Nowy specjalistyczny salon audio-video w Warszawie

Dodano: 7 marzec 2019
Na ulicy Poznańskiej 24 otworzył się właśnie nowy salon specjalistycznej sprzedaży sprzętu audiovideo, akcesoriów i wiedzy eksperckiej - Audio Forum.
Zobacz także
Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Odsłuchy zestawów Focal + Naim w salonie Meloman

Dziś pierwszy dzień odsłuchów, jakie przygotował lubelski salon audio-video Meloman. Dla fanów kolumn Focal i elektronik...