Monitory Chario Belong

Włoska firma Chario wprowadza do sprzedaży monitory Belong - dostępne w limitowanej ilości, designerskie, dwudrożne, przeznaczone do mniejszych i średnich pomieszczeń.

Dodano: 10 lipiec 2018

Producent wyraźnie nawiązuje tutaj stylistyką do włoskiego wzornictwa przemysłowego z przełomu lat 60. i 70., wyposażając kolumny Chario Belong w zaokrąglone obudowy o gładkiej, białej powierzchni. Korpus ukształtowany z tworzywa o nazwie Corian, zwanego także "sztucznym kamieniem", uzupełniono od góry i dołu eleganckimi panelami z litego drewna. To pierwsze tworzywo składa się w 2/3 z poliakrylanu i wodorotlenku aluminium oraz w 1/3 ze szkła akrylowego i charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością, sprężystością, homogeniczną strukturą wewnętrzną, odpornością na ścieranie oraz brakiem wrażliwości na oddziaływanie światła słonecznego i środki czyszczące, będąc jednocześnie tworzywem bardzo lekkim.

Proces produkcyjny polega na wygięciu pojedynczego arkusza w żądany profil, a następnie zespoleniu końców pod działaniem wysokiej temperatury. Dzięki temu uzyskuje się obudowę bez ścianek równoległych i ostrych krawędzi. Jeśli chodzi o przetworniki, inżynierowie Chario opracowali specjalnie dla tej konstrukcji całkiem nową jedwabną kopułkę o średnicy 32 mm. Głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 13 cm ma znaną ze szczytowych konstrukcji Chario membranę z pianki Rohacell. Przetwornik ten pracuje w obudowie bass-reflex o wysokim strojeniu.

Monitory Chario Belong

Obydwa głośniki są wyposażone w najnowsze magnesy neodymowo-ferrytowo-borowe. Pasmo podziału wynosi 1.55 kHz, obydwa filtry mają zbocza czwartego rzędu.

Odwrotne ułożenie z tweeterem na dole i lekkie odchylenie obudowy do tyłu nawiązuje do topowych monitorów z serii Academy - Sonnet. Producent Chario Belong deklaruje 8-omową impedancję znamionową i efektywność na poziomie 87 dB, rekomendując do współpracy wzmacniacze o mocy do 100 W na kanał. Co ciekawe, konstrukcja jest wyposażona w ażurowe, stalowe podstawki zamontowane na stałe.

Podana cena jest ceną za parę. Monitory Chario Belong występują tylko i wyłącznie w połyskliwej bieli, z orzechowymi panelami oraz podstawkami lakierowanymi na czarno.

Monitory Chario Belong - tylna ścianka

Źródło: Nautilus

Podstawowe dane

  • 36 900 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Słuchawki Meze Empyrean w salonie Q21

Jednym z największych tegorocznych wydarzeń w świecie słuchawek była premiera najnowszego modelu Meze Empyrean, pierwszych na świecie słuchawek isodynamicznych. Do swojej oferty dołącza je właśnie salon Q21 z Pabianic.
Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III w salonie Q21

Klipsch Heresy III dają możliwość poczucia klimatu lat 70. Właśnie pojawiły się w ofercie salonu Q21, zatem zainteresowani mogą przybywać na odsłuchy.
Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Pioneer UDP-LX500 w ofercie salonu Meloman

Najnowszy odtwarzacz płyt firmy Pioneer pozwala odtwarzać materiały o jakości Ultra HD Blu-ray™, rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p Full HD, w kinie domowym. Urządzenie trafiło do oferty salonu Meloman z Lublina.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Apple AirPlay 2 w urządzeniach Bluesound

Seria odtwarzaczy sieciowych Bluesound Generation 2i uzyskała certyfikat zgodności z technologią Apple AirPlay 2. Pozwal...