Amplituner kina domowego Lexicon RV-9

RV-9 to nowy amplituner kina domowego Lexicon, który właśnie wszedł na polski rynek. Urządzenie obsługuje technologię Dolby ATMOS i stadard DTS: X 3D, oferuje system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, system dźwięku przestrzennego Logic7 Immersion™ i dużą moc w klasie G.

Dodano: 16 lipiec 2018

Lexicon RV-9 ma świetnie (jak zapewnia producent) dopracowane wzmocnienie klasy G, która oferuje większą wydajność i przejrzystość przy mniejszych stratach energii cieplnej niż w klasie A. Podobnie jak w hybrydowym silniku samochodowym w klasie G zastosowano wiele zasilaczy. Pierwszy działa w czystej klasie A niemającej zniekształceń zwrotnicy. Jeśli odbierany jest sygnał dynamiczny, który wykracza poza możliwości pierwszego źródła zasilania, zasilanie wtórne jest stopniowo włączane do pełnej mocy znamionowej zgodnie z wymaganiami. Ta wydajna konstrukcja oznacza, że dodatkowa moc jest używana tylko w razie potrzeby.

Komponenty systemu premium AV w amplitunerze Lexicon RV-9 zostały wykonane z maksymalną efektywnością. Wyeliminowano zbędne połączenia i funkcje oraz skoncentrowano zasoby, aby utrzymać najlepszą w klasie integralność i przetwarzanie sygnału audio i wideo, a także wzmocnienie w klasie G na wszystkich kanałach przez cały czas, nawet jeśli materiał źródłowy jest niezwykle wymagający. Sekcje wideo i audio zostały zaprojektowane dla obecnych i nadchodzących technologii. Istotne są również wbudowane HDMI 2.0a z HDCP 2.2 4K "Ultra HD" i 3D oraz kompatybilność z Dolby Vision.

Czytaj również testy z kategorii: Amplitunery AV

Amplituner kina domowego Lexicon RV-9

Amplituner kina domowego Lexicon RV-9

Wykorzystany w amplitunerze Lexicon RV-9 przetwornik Cirrus CS42528 do konwersji A/D i D/A oferuje zakres dynamiczny 114dB i -100 THD + N wejścia i wyjścia. Układ analogowy na wejściach i wyjściach jest zoptymalizowany pod kątem niezrównanego zakresu dynamiki, bardzo niskich zniekształceń i czystości dźwięku.

Dużą zaletą jest też elastyczność systemu uzyskana dzięki dekodowaniu 7.1.4 i siedmiu końcówkom mocy, niezależnej drugiej strefie z wideo i triggerami, a także kontroli RS232, Ethernet i IR. Zasadniczo ułatwia to konfigurowalność amplitunera RV-9 z różnymi systemami. Uzupełnieniem systemu i dodatkowymi argumentami na korzyść tego doskonałego wyboru są: elastyczna konfiguracja, Spotify Connect i druga strefa z dźwiękiem, wideo 4K, sterowaniem podczerwienią oraz triggerami.

Czytaj również: Procesor dźwięku przestrzennego Lexicon MC-10

Amplituner kina domowego Lexicon RV-9 - tylna ścianka

Amplituner kina domowego Lexicon RV-9 - tylna ścianka

W amplitunerze zastosowano autorski system Logic7 Immersion ™, który w pełni wykorzystuje głośniki górne z naturalnym trójwymiarowym dźwiękiem. System ma zapewniać wrażenia muzyczne, które sprawią, że poczujemy się jak w sali koncertowej.

Technologia Dolby Vision™ to udoskonalony HDR. Korzystając z tej samej podstawowej technologii co najbardziej zaawansowane kino Dolby Vision zapewnia lepszy obraz dzięki wyższej zawartości i lepszej wydajności wyświetlania na telewizorze. Ponieważ technologia Dolby Vision jest preferowaną technologią HDR dla dużych studiów filmowych, twórców i dostawców usług OTT, zapewnia dostęp do większej liczby programów i filmów, które chce się oglądać w HDR.

Czytaj również: Amplituner Lexicon RV-6

Amplituner Lexicon RV-9

Amplituner Lexicon RV-9 - front

Dane techniczne:

- Wyjściowa moc ciągła, na kanał, przy 8 Ω/ 4 Ω
- Wysterowane 2 kanały 20 Hz - 20 kHz, <0,02% THD 120 W / 200 W
- Wysterowane 2 kanały 1kHz, 0.2% THD 130 W / 210 W
- Wysterowane 7 kanałów 1kHz, 0,2% THD 100 W / 180 W
- Szumy i przydźwięk (A-wtd) –

Wejścia liniowe stereo:

- Maksymalne wejście 4.5 V RMS
- Czułość nominalna 1V, 2 V, 4 V (regulowana przez użytkownika)
- Impedancja wejściowa 47 kΩ
- Stosunek sygnału do szumu (A-wtd ref 100 W) normal / stereo direct 100 dB / 120 dB
- Pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz +/- 0,2 dB

Wyjścia przedwzmacniacza:

- Nominalny poziom wyjściowy 1 V RMS - Impedancja wyjściowa 560 Ω - THD + N (20 Hz – 20 kHz) -100 dB

Wyjście słuchawkowe:

- Maksymalny poziom wyjściowy do 32 Ω 2Vrms
- Impedancja wyjściowa

Ogólne:

- Napięcie sieciowe 110-120 V lub 220-240 V, 50-60 Hz
- Zużycie energii (maksymalnie) 1,5 kW (rozpraszanie ciepła około 5200 BTU / godzinę)
- Zużycie energii (bezczynność, typowa) 100 W (rozpraszanie ciepła około 340 BTU / godzinę)
- Zużycie energii (czuwanie) <0,5 W

Źródło: Suport

Podstawowe dane

  • 26 900 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Pylon Audio Ruby 25 MKII w Q21

Pylon Audio Ruby 25 MKII w Q21

Kolejna nowość od Pylon Audio w ofercie Q21 - tym razem model Ruby 25 doczekał się poprawionej wersji MKII i ta właśnie na odsłuchy tych kolumn głośnikowych zaprasza pabianicki salon audio-video.
Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Zniżki na kolumny głośnikowe w salonie Meloman

Lubelski salon audio-video Meloman ma na swojej stronie internetowej długą listę urządzeń, które możemy kupić taniej. Wśród nich znajduje się 10 modeli kolumn głośnikowych.
Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio System

Kolumny Dynavoice Definition DF-8 taniej w Audio...

Definition DF-8 to kolumny podłogowe, największe w serii. Audio System oferuje je teraz w cenie 3300 zł, o 1000 zł taniej niż dotychczas.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Telewizory Samsung OLED 8K

Telewizory Samsung OLED 8K

Nowy telewizor Samsunga oferuje obraz w jakości 8K, który uzyskano dzięki wykorzystaniu licznych technologii i rozwiązań...