Kolumny Taga Harmony Diamond B-60 v2

TAGA Harmony przedstawiła najnowszą, drugą wersję flagowej kolumny podstawkowej Diamond B-60.

Dodano: 23 sierpień 2018

Konstruktorzy kolumn wdrożyli swoją najnowszą koncepcję "Born in Europe - Crafted for the World", aby ulepszyć niemal każdy aspekt brzmienia Diamond B-60. W rezultacie, jak zapewniają, otrzymamy "doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, bardziej gładką i bogatą średnicę oraz atrakcyjne, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także bardzo otwartą i przestrzenną scenę dźwiękową". Dźwięk kolumn jest kontrolowany przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Tyle o brzmieniu.

W kolumnach da się zauważyć zmiany konstrukcyjne - obudowa S-TLIE (Super Taga Low Interference) została nieznacznie zmodernizowana, aby zapewnić większą objętość wewnętrzną i dodatkowy poziom sztywności. Jej kształt ma niebagatelną rolę w obniżaniu niechcianych wibracji, dyfrakcji, zniekształceń oraz efektu fal stojących.

Kolumny Taga Harmony Diamond B-60 v2 - tył i front

Wewnętrzne okablowanie zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane dla Diamond B-60 v.2 przez XLO U.S.A., jednego z najlepszych producentów kabli audio na świecie. Wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.

W kolumnach Taga Harmony Diamond B-60 v2 wykorzystano nowy, wysokiej klasy materiał tłumiący obudowę, który lepiej rozbija fale stojące, obniża rezonanse i ogranicza zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Wygląd kolumn także nico się różni od wyglądu poprzedniego modelu. Przednia plakietka z logo jest teraz mocowana magnetycznie - można ją łatwo zdjąć, aby dopasować kolumny do wystroju pomieszczenia. Jest i nowe wykończenie - EBONY VENEER with clear gloss piano lacquer. Brzmi dostojnie :)

Czytaj również testy kolumn Taga Harmony

Kolumny Taga Harmony Diamond B-60 v2 - z maskownicą i bez maskownicy

Dane techniczne:

- Konstrukcja: podstawkowa, 2-drożna, 2 przetworniki bi-wiring, bi-amping, tylny bassreflex; obudowa 18 mm MDF S-TLIE
- Punkty odcięcia zwrotnicy 3.7kHz
- Przetwornik wysokotonowy: 30 mm (1.18") O-TPTTD, E-TPAF
- Przetwornik średnioniskotonowy: 165 mm (6.5") TNPPCD
- Zalecana moc wzmacniacza: 50 - 200 W
- Pasmo przenoszenia (±3dB): 36Hz - 33 kHz
- Impedancja: 6 Ω
- Czułość: 90 dB
- Wymiary: (W/S/G) 41 x 23 x 34.7 cm
- Waga (netto): 26,6 kg / para

Źródło: Polpak

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...