Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby - edycja limitowana

Z okazji 40. rocznicy współpracy z Kenem Ishiwatą Marantz prezentuje dwa wyjątkowe komponenty z limitowanej edycji o nazwie KI-Ruby: odtwarzacz SACD/CD - SA-KI Ruby oraz wzmacniacz PM-KI Ruby - obydwa modele będą dostępne w ograniczonej liczbie 1000 sztuk na całym świecie.

Dodano: 7 wrzesień 2018

Urządzenia zostały wyróżnione wygrawerowanym laserowo autografem Kena Ishiwaty oraz osadzonym na szczycie przedniego panelu rubinem (stąd nazwa Ruby). Nowe komponenty zostały specjalnie zaprojektowane i dostrojone przez zespół kierowany przez jubilata.

Czytaj również testy urządzeń  Marantz

Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby

Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby

Marantz SA-KI Ruby to odtwarzacz Super Audio CD z technologią Marantz Musical Mastering, USB DAC oraz wejściami cyfrowymi. Został zbudowany na bazie opracowanego i opatentowanego przez firmę mechanizmu napędu dysków SACDM-3, zaprojektowanego wyłącznie do obsługi audio. Ma nowy mechanizm, który może odtwarzać płyty SACD, CD oraz kompilacje nagrane na nośnikach CD-ROM lub DVD-ROM.

Odtwarzacz oferuje asynchroniczne wejście USB zdolne do obsługi formatów aż do PCM/DSD 384kHz/32bit oraz DSD 11.2 MHz.

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby - tylna ścianka

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby - wnętrze

Technologia Marantz Musical Mastering przeskalowuje wszystkie przychodzące sygnały cyfrowe do jednobitowego formatu DSD 11.2 MHz, zapewniając dokładność i czystość dźwięku, dzięki czemu wyjście analogowe może być obsługiwane przez prostą sekcję filtra dolnoprzepustowego.

Wszystkie wejścia cyfrowe w odtwarzaczu Marantz SA-KI Ruby są izolowane w celu blokowania ewentualnych szumów pochodzących z podłączonych źródeł. Odtwarzacz został także wyposażony w nową, analogową sekcję wyjściową z technologią Marantz HDAM-SA2 oraz wyjście o niskiej impedancji. Rezultatem jest "dźwięk o żywych szczegółach, niewymagającej wysiłku dynamice".

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby

Marantz PM-KI Ruby to w pełni analogowy wzmacniacz z sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ. Podobnie jak SA-KI Ruby został zaprojektowany od podstaw oraz dostrojony przez zespół inżynierów pod przewodnictwem Kena Ishiwaty.

Został wyposażony w zbudowaną w pełni z dyskretnych, starannie dobranych komponentów dwustopniową sekcję łączącą przedwzmacniacz o wysokiej rozdzielczości z technologią Marantz HDAM, jak również z własnym transformatorem toroidalnym, oraz sekcję wzmacniacza zmiennej mocy zdolną do dostarczenia 100 W na kanał przy 8 omach lub 200 W na kanał przy 4 omach.

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby - tylna ścianka

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby - wnętrze

Oprócz wielu wejść liniowych we wzmacniaczu zastosowano innowacyjną technologię Marantz Musical Premium Phono EQ pochodzącą z flagowego modelu PM-10, zapewniającą swobodę odtwarzania płyt winylowych. Sekcja ta została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu nowoczesnych wkładek gramofonowych MC oraz MM.

Połączenie obwodu current feedback z nowo opracowanym obwodem szerokozakresowym wraz z zastosowaniem modułów HDAM-SA3 oraz nową, liniową regulacją głośności i elektrycznym systemem kontroli głośności zapewniają moc, klarowność oraz optymalną dynamikę.

Marantz i Ken Ishiwata

Od początku współpracy z firmą w 1978 roku Ken Ishiwata nadzorował rozwój konstrukcji Marantz mających wielki wpływ na charakterystyczne brzmienie oraz przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za najbardziej znamienite produkty marki. Wprowadził ideę dostrajania brzmienia "Edycji Specjalnej", wybierając istniejący produkt i stosując w nim podzespoły jeszcze wyższej jakości, aby znacznie zwiększyć wydajność. Oczywiście opracował on również serię odtwarzaczy CD oraz wzmacniaczy serii "KI-Signature".

Ken Ishiwata podróżował po całym świecie promując markę Marantz w wielu krajach i jest jedną z najbardziej znanych postaci w świecie high-endowych komponentów hi-fi, zarówno ze względu na zamiłowanie do muzyki, jak i dzięki niezwykłym pokazom produktów Marantz dla gości odwiedzających międzynarodowe imprezy audio. W ostatnim czasie przewodniczył także zespołowi pracującemu nad flagowym odtwarzaczem SACD/CD, SA-10 oraz wzmacniaczem PM-10, zaprojektowanym jako system klasy "New Reference" Marantza.

Czytaj również: Ken Ishiwata - Kiedy patrzysz na nasze urządzenia, od razu wiesz, że to Marantz

Źródło: Horn Distribution

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition w salonie Q21

Prezentacje głośnika Naim Mu-So Special Edition...

Salon Q21 z Pabianic aprasza na prezentacje limitowanej do 2000 szt. wersji głośnika Naim Mu-So Special Edition. Urządzenie jest dostępne w ekskluzywnym wykończeniu Champagne.
Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i Reference Premiere w salonie Meloman

Kolumny i subwoofery Klipsch z serii Reference i...

Salon Meloman z Lublina zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentację kolumn podłogowych Klipsch R-820F oraz RP-8000F oraz subwooferów Klipsch R-100SW oraz R-120SW nowej generacji popularnych serii Reference oraz Reference Premiere.
Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video Design

Superoferty na koniec lata w Top Hi-Fi & Video...

W ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design trwa promocja "Superoferty na koniec lata".
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Q21 dystrybutorem marki AUDIOLAB

Dodano: 12 lipiec 2018
Od 1 lipca 2018 roku firma Q21 została wyłącznym przedstawicielem marki Audiolab w Polsce. Zapowiada też niższe ceny urządzeń detalicznych.
Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Philips TV i Bowers & Wilkins nawiązują współpracę

Dodano: 2 lipiec 2018
Philips TV oraz Bowers & Wilkins zainicjowały współpracę, której celem jest stworzenie wybitnych produktów, wyznaczających referencyjny poziom parametrów audio i wideo wśród telewizorów.
Zobacz także
Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala

Nowy zestaw stereo Focal + Naim w warszawskim salonie Focala. Całość składa się w dwóch kolumn Focal Aria 926 Black High...