Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby - edycja limitowana

Z okazji 40. rocznicy współpracy z Kenem Ishiwatą Marantz prezentuje dwa wyjątkowe komponenty z limitowanej edycji o nazwie KI-Ruby: odtwarzacz SACD/CD - SA-KI Ruby oraz wzmacniacz PM-KI Ruby - obydwa modele będą dostępne w ograniczonej liczbie 1000 sztuk na całym świecie.

Dodano: 7 wrzesień 2018

Urządzenia zostały wyróżnione wygrawerowanym laserowo autografem Kena Ishiwaty oraz osadzonym na szczycie przedniego panelu rubinem (stąd nazwa Ruby). Nowe komponenty zostały specjalnie zaprojektowane i dostrojone przez zespół kierowany przez jubilata.

Czytaj również testy urządzeń  Marantz

Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby

Marantz PM-KI Ruby i SA-KI Ruby

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby

Marantz SA-KI Ruby to odtwarzacz Super Audio CD z technologią Marantz Musical Mastering, USB DAC oraz wejściami cyfrowymi. Został zbudowany na bazie opracowanego i opatentowanego przez firmę mechanizmu napędu dysków SACDM-3, zaprojektowanego wyłącznie do obsługi audio. Ma nowy mechanizm, który może odtwarzać płyty SACD, CD oraz kompilacje nagrane na nośnikach CD-ROM lub DVD-ROM.

Odtwarzacz oferuje asynchroniczne wejście USB zdolne do obsługi formatów aż do PCM/DSD 384kHz/32bit oraz DSD 11.2 MHz.

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby - tylna ścianka

Odtwarzacz Marantz SA-KI Ruby - wnętrze

Technologia Marantz Musical Mastering przeskalowuje wszystkie przychodzące sygnały cyfrowe do jednobitowego formatu DSD 11.2 MHz, zapewniając dokładność i czystość dźwięku, dzięki czemu wyjście analogowe może być obsługiwane przez prostą sekcję filtra dolnoprzepustowego.

Wszystkie wejścia cyfrowe w odtwarzaczu Marantz SA-KI Ruby są izolowane w celu blokowania ewentualnych szumów pochodzących z podłączonych źródeł. Odtwarzacz został także wyposażony w nową, analogową sekcję wyjściową z technologią Marantz HDAM-SA2 oraz wyjście o niskiej impedancji. Rezultatem jest "dźwięk o żywych szczegółach, niewymagającej wysiłku dynamice".

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby

Marantz PM-KI Ruby to w pełni analogowy wzmacniacz z sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ. Podobnie jak SA-KI Ruby został zaprojektowany od podstaw oraz dostrojony przez zespół inżynierów pod przewodnictwem Kena Ishiwaty.

Został wyposażony w zbudowaną w pełni z dyskretnych, starannie dobranych komponentów dwustopniową sekcję łączącą przedwzmacniacz o wysokiej rozdzielczości z technologią Marantz HDAM, jak również z własnym transformatorem toroidalnym, oraz sekcję wzmacniacza zmiennej mocy zdolną do dostarczenia 100 W na kanał przy 8 omach lub 200 W na kanał przy 4 omach.

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby - tylna ścianka

Wzmacniacz Marantz PM-KI Ruby - wnętrze

Oprócz wielu wejść liniowych we wzmacniaczu zastosowano innowacyjną technologię Marantz Musical Premium Phono EQ pochodzącą z flagowego modelu PM-10, zapewniającą swobodę odtwarzania płyt winylowych. Sekcja ta została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu nowoczesnych wkładek gramofonowych MC oraz MM.

Połączenie obwodu current feedback z nowo opracowanym obwodem szerokozakresowym wraz z zastosowaniem modułów HDAM-SA3 oraz nową, liniową regulacją głośności i elektrycznym systemem kontroli głośności zapewniają moc, klarowność oraz optymalną dynamikę.

Marantz i Ken Ishiwata

Od początku współpracy z firmą w 1978 roku Ken Ishiwata nadzorował rozwój konstrukcji Marantz mających wielki wpływ na charakterystyczne brzmienie oraz przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za najbardziej znamienite produkty marki. Wprowadził ideę dostrajania brzmienia "Edycji Specjalnej", wybierając istniejący produkt i stosując w nim podzespoły jeszcze wyższej jakości, aby znacznie zwiększyć wydajność. Oczywiście opracował on również serię odtwarzaczy CD oraz wzmacniaczy serii "KI-Signature".

Ken Ishiwata podróżował po całym świecie promując markę Marantz w wielu krajach i jest jedną z najbardziej znanych postaci w świecie high-endowych komponentów hi-fi, zarówno ze względu na zamiłowanie do muzyki, jak i dzięki niezwykłym pokazom produktów Marantz dla gości odwiedzających międzynarodowe imprezy audio. W ostatnim czasie przewodniczył także zespołowi pracującemu nad flagowym odtwarzaczem SACD/CD, SA-10 oraz wzmacniaczem PM-10, zaprojektowanym jako system klasy "New Reference" Marantza.

Czytaj również: Ken Ishiwata - Kiedy patrzysz na nasze urządzenia, od razu wiesz, że to Marantz

Źródło: Horn Distribution

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...