Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO, 400 PRO i 500 PRO

Sennheiser zaprezentował nową serię profesjonalnych słuchawek z trzema nowymi modelami: IE 40 PRO, IE 400 PRO i IE 500 PRO.

Dodano: 12 wrzesień 2018

Podstawowe słuchawki IE 40 PRO mają oferować wysoką wydajność i zapewniają szczegółowe, czyste i naturalnie ciepłe brzmienie. Konstrukcja z opatentowanymi, odpornymi na pękanie złączami kablowymi będzie gwarantować pełną kontrolę nad odsłuchem nawet w trudnych warunkach scenicznych.

Sercem słuchawek Sennheiser IE 40 PRO są przetworniki firmy Sennheiser zapewniające naturalnie ciepły, czysty i mocny dźwięk. Poziom zniekształceń harmonicznych wynosi zaledwie 0,1% przy 1 kHz i 94 dB, a magnesy neodymowe zapewniają niezbędną moc SPL do 115 dB.

Wewnątrz obudowy słuchawki znajduje się złącze kablowe, które jest chronione przed szybkim zużyciem podczas intensywnego użytkowania.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Aby chronić użytkowników przed zbyt głośnym dźwiękiem na scenie IE 40 PRO mogą zredukować poziom głośności otoczenia nawet o 26 dB. Dobra izolacja akustyczna jest możliwa dzięki dopasowaniu wkładek silikonowych dostępnych w trzech rozmiarach (S, M, L) lub zastosowaniu końcówek dousznych z pianki memory.

Wkładki można ponadto przymocować do tunelu akustycznego słuchawek w dwóch różnych położeniach. Dobrze dopasowane słuchawki zapewniają nie tylko świetną izolację akustyczną, ale także ulepszają reprodukcję basów.

Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne w wersji czarnej i przezroczystej. W zestawie otrzymamy miękki pokrowiec, narzędzie do czyszczenia i silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach (S, M, L) oraz parę końcówek z pianki pamięciowej w rozmiarze M.

Dane techniczne:

- Rodzaj przetwornika: dynamiczny
- Pasmo przenoszenia: 20 - 18 000 Hz
- Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 115 dB (przy 1 kHz, 1 Vrms)
- Zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0.1 % (przy 1 kHz, 94 dB)
- Izolacja akustyczna: < 26 dB
- Długość kabla: 1,3 m
- Waga (z wtyczką i kablem): 18 g

Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne na początku października w katalogowej cenie 529 zł. Z kolei IE 400 PRO i najwyższej klasy słuchawki IE 500 PRO wejdą do sprzedaży na początku 2019 roku.

Źródło: Aplauz

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...