Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO, 400 PRO i 500 PRO

Sennheiser zaprezentował nową serię profesjonalnych słuchawek z trzema nowymi modelami: IE 40 PRO, IE 400 PRO i IE 500 PRO.

Dodano: 12 wrzesień 2018

Podstawowe słuchawki IE 40 PRO mają oferować wysoką wydajność i zapewniają szczegółowe, czyste i naturalnie ciepłe brzmienie. Konstrukcja z opatentowanymi, odpornymi na pękanie złączami kablowymi będzie gwarantować pełną kontrolę nad odsłuchem nawet w trudnych warunkach scenicznych.

Sercem słuchawek Sennheiser IE 40 PRO są przetworniki firmy Sennheiser zapewniające naturalnie ciepły, czysty i mocny dźwięk. Poziom zniekształceń harmonicznych wynosi zaledwie 0,1% przy 1 kHz i 94 dB, a magnesy neodymowe zapewniają niezbędną moc SPL do 115 dB.

Wewnątrz obudowy słuchawki znajduje się złącze kablowe, które jest chronione przed szybkim zużyciem podczas intensywnego użytkowania.

Czytaj również testy słuchawek Sennheiser

Aby chronić użytkowników przed zbyt głośnym dźwiękiem na scenie IE 40 PRO mogą zredukować poziom głośności otoczenia nawet o 26 dB. Dobra izolacja akustyczna jest możliwa dzięki dopasowaniu wkładek silikonowych dostępnych w trzech rozmiarach (S, M, L) lub zastosowaniu końcówek dousznych z pianki memory.

Wkładki można ponadto przymocować do tunelu akustycznego słuchawek w dwóch różnych położeniach. Dobrze dopasowane słuchawki zapewniają nie tylko świetną izolację akustyczną, ale także ulepszają reprodukcję basów.

Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne w wersji czarnej i przezroczystej. W zestawie otrzymamy miękki pokrowiec, narzędzie do czyszczenia i silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach (S, M, L) oraz parę końcówek z pianki pamięciowej w rozmiarze M.

Dane techniczne:

- Rodzaj przetwornika: dynamiczny
- Pasmo przenoszenia: 20 - 18 000 Hz
- Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 115 dB (przy 1 kHz, 1 Vrms)
- Zniekształcenia harmoniczne (THD): < 0.1 % (przy 1 kHz, 94 dB)
- Izolacja akustyczna: < 26 dB
- Długość kabla: 1,3 m
- Waga (z wtyczką i kablem): 18 g

Słuchawki Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne na początku października w katalogowej cenie 529 zł. Z kolei IE 400 PRO i najwyższej klasy słuchawki IE 500 PRO wejdą do sprzedaży na początku 2019 roku.

Źródło: Aplauz

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON Home of Perfection

Premiera Audiovector R 8 ARRETÉ w salonie HI-TON...

Warszawski salon Audio-Video HI-TON Home of Perfection zaprasza na premierowe prezentacje kolumn głośnikowych Audiovector R 8 ARRETÉ.
Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

Odsłuchy subwoofera SVS SB-4000 w salonie Q21

SVS SB-4000 jest subwooferem o otwartej obudowie i parametrach, spotykanych dotąd w zdecydowanie droższych modelach. Ma sprawdzać się zarówno jako niskotonowy głośnik efektowy w kinie domowym oraz wsparcie basu w odsłuchu stereo. Oferuje przy tym silny i głęboki, rozciągnięty bas.
Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn głośnikowych Monitor Audio

Słuchawki Ultrasone gratis przy zakupie kolumn...

Okazja. Teraz kupując kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO z serii MONITOR, otrzymamy gratis słuchawki ULTRASONE. Promocja trwa do końca lutego 2018 r. lub wyczerpania zapasów.
Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Davis Acoustics w dystrybucji Trimex

Dodano: 12 grudzień 2018
Od 3 grudnia Trimex jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę produktów marki Davis Acoustics. W ofercie firmy znajdują się kolumny z serii Dream, Héritage, Coubert, 30, Balthus, Discover i serii...
Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Tonsil przejmuje markę Sounddeco. Od dziś Sounddeco by Tonsil

Dodano: 15 listopad 2018
Tonsil, polski producent nagłośnienia, przejął markę Sounddeco. Dzieki temu uzupełni ofertę, co pozwoli mu na ekspansję na rynku krajowym, a przede wszystkim zagranicznym. Po raz pierwszy oficjalna...
Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Salon Top Hi-Fi & Video Design teraz także w Białymstoku

Dodano: 15 listopad 2018
W Białymstoku rozpoczął działalność nowy salon Top Hi-Fi & Video Design. To już 15. sklep tej ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów audio-video. Zlokalizowany przy ul. Jurowieckiej 19...
Zobacz także
Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Kolumny głośnikowe Q Acoustics Concept 300

Bazując na flagowym modelu Concept 500, Q Acoustics opracował nową konstrukcję, model Concept 300, która właśnie ma swoj...