Amplituner AV Denon AVC-X6500H

Niedalej jak dwa dni temu informowaliśmy o wprowadzeniu przez Denona trzech urządzeń z serii 800NE, a już dziś mamy nowe doniesienia z obozu producenta. Na rynek weszła bowiem nowa, jak czytamy, supergwiazda kina domowego - amplituner AVC-X6500H.

Dodano: 14 wrzesień 2018

Denon AVC-X6500H to 11.2-kanałowy amplituner AV (140 W na każdy kanał) oferujący najnowocześniejszą technologię dekodowania oraz streamingu dźwięku. Jest kompatybilny z Amazon Alexa (usługa ta jest jednak dostępna w wybranych krajach i językach) oraz Apple AirPlay 2. Sterować więc możemy nim głosem, za pomocą pilota lub aplikacji.

Nie jest istotne, czy używamy Siri przez AirPlay 2, czy Alexy, wystarczy wypowiedzieć nazwę utworu, wybrać pomieszczenie i...już. Siri może przy tym zmieniać utwory i dostosowywać głośność, należy ją tylko aktywować na swoim iphonie lub Apple Watch. Alexa będzie wypełniać te same polecenia, ale przy współpracy z urządzeniem Amazon Echo. Dodajmy, że kompatybilność z Amazon Alexa pozwala również sterować amplitunerem z wykorzystaniem poleceń głosowych do włączania i wyłączania odbiornika, regulacji głośności oraz przełączania wejść.

Technologia AirPlay 2 umożliwia odtwarzanie ulubionych utworów z urządzenia Apple na urządzeniach obsługujących standard AirPlay 2 w całym domu. Jeśli mamy więcej niż jedno kompatybilne urządzenie, możemy odtwarzać różne utwory w różnych pokojach.

Czytaj również: Nowe komponenty Denon serii 800NE

Amplituner AV Denon AVC-X6500H

Amplituner AV Denon AVC-X6500H

Denon AVC-X6500H - HEOS multiroom i dekodowane formaty

Wszechstronność streamingu została zapewniona dzięki wbudowanej, bezprzewodowej technologii HEOS multiroom, która dodatkowo oferuje dostęp do radia internetowego oraz wielu serwisów muzycznych online, takich jak Spotify, Deezer, Tidal czy Amazon Prime Music. Denon AVCX6500H może być również wykorzystany jako część systemu HEOS multiroom, umożliwiając udostępnianie treści innym głośnikom bezprzewodowym w całym domu.

Denon AVCX6500H obsługuje także formaty dźwięku Dolby Atmos, DTS: X, DTS Virtual: X oraz Auro-3D, oferuje również pełną kompatybilność z formatami 4K, Dolby Vision, HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamma), ARC (kanał zwrotny audio) i eARC (ulepszony kanał zwrotny audio).

Czytaj również testy amplitunerów AV Denon

Amplituner AV Denon AVC-X6500H - złącza

Amplituner AV Denon AVC-X6500H - złącza

Denon AVC-X6500H - obraz

Dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu wideo oraz konwersji sygnału analogowego na HDMI Denon AVC-X6500H oferuje najlepszą możliwą jakość obrazu niezależnie od wybranego źródła. Oznacza to, że sygnał wideo może być przeskalowany do rozdzielczości 1080p Full HD lub 4K Ultra HD (60 / 50Hz).

Za pomocą przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego zostanie dodana funkcjonalność IMAX Enhanced. Ma to zapewnić nowy poziom jakości we wrażeniach wizualnych oraz dźwiękowych w domowym zaciszu - obraz ma być nam dostarczany w jakości 4K HDR, a dźwięk ma być mocny i realistyczny.

Tryb IMAX dla zaktualizowanych amplitunerów zostanie starannie zoptymalizowany pod kątem odtwarzania cyfrowo przetworzonych treści, by dostarczyć je dokładnie tak, jak zamierzał reżyser.

Do naszej dyspozycji jest także 8 wejść HDMI, w tym jedno wygodnie umiejscowione na przednim panelu, dzięki czemu można znaleźć gniazdo do podłączenia praktycznie każdego możliwego urządzenia multimedialnego.

Amplituner AV Denon AVC-X6500H - wnętrze

Amplituner AV Denon AVC-X6500H - wnętrze

Amplituner jest dostępny w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Denon.

Źródło: Horn Distribution

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...