Pioneer VSX-LX503

9.2-kanałowy odbiornik sieciowy VSX-LX503 obsługuje technologię Bluetooth i oferuje jakość dźwięku Dolby Atmos lub DTS: X aż do wersji 7.2.4. Za jego pośrednictwem posłuchamy radia internetowego oraz muzyki z wielu serwisów streamingowych.

Dodano: 19 wrzesień 2018

Odbiornik wyposażono w zasilanie Pioneer Direct Energy. Interfejs HDMI umożliwia przesyłanie obrazu 4K / 60 Hz włącznie z 24-bitowymi sygnałami BT.2020 *, 4: 4: 4 oraz formatami HDR w systemach Dolby Vision ™, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma ).

Pioneer VSX-LX503 - Wi-Fi i Chromecast

Dwuzakresowa sieć Wi-Fi (wymaga środowiska sieci bezprzewodowej LAN zgodnego ze standardami Wi-Fi i połączenia Wi-Fi) zapewnia dostęp do wielu usług strumieniowego przesyłania dźwięku za pośrednictwem aplikacji Pioneer na smartfony do różnych pomieszczeń w domu, w których znajdują się głośniki i urządzenia obsługujące technologię FlareConnect™ lub DTS Play-Fi.

Chromecast built-in umożliwia przesyłanie strumieniowe dźwięku z aplikacji obsługujących Chromecasta i sterowanie muzyką za pomocą poleceń głosowych za pośrednictwem urządzeń obsługujących funkcję Asystenta Google. Gniazda Powered Zone 2 i Powered Zone 3 dodatkowo umożliwiają rozbudowę systemu multiroom. Do naszej dyspozycji jest również dyskretne gniazdo phono, urządzenie oferuje ponadto wsparcie dźwięku Hi-Res.

Pioneer VSX-LX503 oferuje dźwięk dostarczany do wszystkich głośników jednocześnie, przy czym sygnały do ​​głośników surround, centralnego i wysokościowego są traktowane tak samo jak przednie kanały L+R, aby zapewnić pełny, przestrzenny efekt DTS: X i Dolby Atmos.

Pioneer VSX-LX503 - kanały i złącza

Dziewięć kanałów wzmacniania i przetwarzania dla dźwięku 5.2.4-kanałowego i 7.2.2-kanałowego oraz czterordzeniowy, 32-bitowy układ scalony wraz z układem zmiennoprzecinkowym DSP Aureus™ zapewniają wysokiej jakości dźwięk przestrzenny 3D - dźwięk z bezproblemową obsługą z góry na dół, z boku na bok i z przodu do tyłu. Co więcej, jeśli podłączymy zewnętrzne wzmacniacze stereofoniczne do wyjścia pre-out, otrzymamy dźwięk surround w standardzie 7.2.4.

Wyjścia głośnikowe Surround Back/Zone mogą zasilać głośniki stereo w strefie 2 i strefie 3 przy 5.2-kanałowej konfiguracji w pomieszczeniu głównym lub w układzie 5.2.2-lanałowym z wykorzystaniem gniazd Powered Zone.

Interfejs HDMI ** obsługuje transmisję sygnałów 4K / 60p / 4: 4: 4/24-bitowy, BT.2020 i 4K HDR (HDR10, HLG i Dolby Vision) do kompatybilnych wyświetlaczy i projektorów. Wszystkie gniazda są kompatybilne z systemem ochrony treści HDCP 2.2, a wbudowana technologia skalowania Super Resolution 4K pozwala przeskalować obraz Full HD do jakości sygnału 4K.

Pioneer VSX-LX503 - tylna ścianka

Pioneer VSX-LX503 - tylna ścianka

Dolby Atmos i DTS: X oraz z Dolby Surround i DTS Neural: X™

Ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos i DTS:X wykorzystują metadane oparte na obiektach, aby stworzyć przestrzenny krajobraz 3D w pomieszczeniu. Kodeki zawierają informacje o wysokości kanału, a także dźwięku w kanale podłogowym, uwalniając dźwięk, który porusza się po całej widowni, zapewniając niesamowicie realistyczne wrażenia. Dolby Surround i DTS Neural: X umożliwiają mapowanie ścieżek dźwiękowych starszych filmów i gier, wzmacniając efekt przestrzenny w dowolnym układzie głośników. Obie technologie są kompatybilne krzyżowo z wieloma popularnymi formatami audio w filmach i grach.

MCACC - spójne pole dźwięku przestrzennego

Pioneer VSX-LX503 oferuje wielokanałowy system kalibracji akustycznej (MCACC ) opracowany w oparciu o doświadczenia profesjonalnych studiów nagrań. Ma on tworzyć idealne środowisko odsłuchowe w pomieszczeniach w warunkach domowych. System automatycznie kompensuje różnice w rozmiarze, poziomie i odległości głośnika oraz wyrównuje reakcję, zapewniając wyjątkową klarowność. Dodatkowo oferuje wyrównywanie subwoofera w celu uzyskania zwartego, głębokiego basu.

Pioneer VSX-LX503 - kontrola fazy i Reflex Optimizer

Kontrola fazy służy do rozwiązywania opóźnień fazowych pomiędzy subwooferem i przednimi głośnikami L+R, Phase Control kompensuje opóźnienie basów w pozycji oglądania, aby poprawić synchronizację dźwięku. W związku z tym sprawia, że ​​efekty niskiej częstotliwości są bardziej dynamiczne i ułatwiają wyraźniejszą reprodukcję dźwięku w pasmach średnich i wysokich częstotliwości.

W przypadku korzystania z głośników z obsługą Dolby Atmos część dźwięku odbija się od sufitu i dociera do słuchacza wraz z dźwiękiem bezpośrednio skierowanym do słuchacza. Różne ścieżki dźwiękowe powodują przesunięcie fazowe, przez co dźwięk staje się nienaturalny. Funkcja Reflex Optimizer wykorzystując technologię Phase Control, dostosowuje to przesunięcie i poprawia lokalizację obrazu dźwięku, aby stworzyć idealne środowisko odtwarzania dźwięku.

Pioneer VSX-LX503 - front

Pioneer VSX-LX503 - front

FlareConnect Wireless Multi-room Audio

FlareConnect umożliwia transmisję dźwięku z aplikacji sieciowych i zewnętrznych źródeł dźwięku między kompatybilnymi komponentami. Technologia ta umożliwia przesyłanie dźwięku płyt LP, CD, muzycznych serwisów sieciowych oraz wielu innych do kompatybilnych urządzeń i systemów głośników. Wybór muzyki, grupowanie głośników i zarządzanie odtwarzaniem w domu są wbudowane w aplikację Pioneer Remote.

Chromecast built-in

Pioneer VSX-LX503 jest kompatybilny z technologią Chromecast built-in, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo dźwięk i sterować muzyką z aplikacji obsługujących Chromecast na iPhone, iPad i tabletach z Androidem, Chromebook™ i przeglądarce Chrome™. Właściciele urządzeń z wbudowanym asystentem Google Assistant mogą sterować muzyką na VSX-LX503 za pomocą głosu.

Dźwięk w wielu pokojach dzięki DTS Play-Fi

Technologia DTS Play-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie praktycznie każdego materiału audio z dowolnego kompatybilnego urządzenia mobilnego do VSX-LX503 i innych obsługiwanych systemów audio, tworząc elastyczny system multiroom w domu. Różne źródła mogą być przesyłane strumieniowo do różnych głośników w tym samym czasie dzięki bezpłatnej aplikacji Pioneer Music Control (dotyczy urządzeń iPad, iPhone i Android; dostępne do bezpłatnego pobrania w App Store lub Google Play).

Przetwornik audio DAC

Pioneer VSX-LX503 jest wyposażony w wysokiej jakości 384 kHz / 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (AK4458) wyprodukowany przez AKM. Urządzenie oferuje wyraźną i precyzyjną reprodukcję dźwięku dzięki unikalnemu filtrowi cyfrowemu, który zapewnia wyjątkowo niskie zniekształcenia i doskonałą wydajność S/N.

Pioneer VSX-LX503 - czarny

Pioneer VSX-LX503 w wersji czarnej

Hi-Res Audio

Pioneer VSX-LX503 odczytuje format SACD przez HDMI (5,6 MHz / 2-kanałowy, 2,8 MHz / 5,1-kanałowy) oraz pliki cyfrowe za pośrednictwem sieci i wejścia USB. Obsługiwane formaty to również 192 kHz / 24-bitowy format FLAC, WAV (RIFF), AIFF i ALAC***; Direct DSD 11,2 MHz (odtwarzanie natywne) i 5,6 MHz / 2,8 MHz**** 10; i Dolby® TrueHD do 192 kHz / 24-bit (tylko przez wejście USB).

Dwuzakresowy 5 GHz / 2,4 GHz moduł Wi-Fi

Źródła dźwięku o wysokiej wierności można odtwarzać bezprzewodowo za pośrednictwem wbudowanego połączenia Wi-Fi oferującego pasma 5 GHz (11a /n) i 2,4 GHz (11b/g/n). W zapracowanych domach z wieloma urządzeniami, które przyczyniają się do przeciążenia w paśmie 2,4 GHz, kanał 5 GHz zapewnia stabilną transmisję plików audio.

** BT.2020 to standard formatu wideo, który obejmuje szeroką przestrzeń kolorów ponad dwukrotnie większą niż standard BT.709 stosowany obecnie w Blu-ray ™ i innych formatach.
** Front HDMI nie obsługuje 4K / 60 Hz / RGB / 4: 4: 4/4: 2: 2
*** Odtwarzanie przez bezprzewodową sieć LAN nie jest gwarantowane. Przykładowe parametry mogą się różnić w zależności od środowiska sieciowego. ALAC jest obsługiwany przez sieć maksymalnie do poziomu 96 kHz.
**** Odtwarzanie przez bezprzewodową sieć LAN nie jest gwarantowane. Dźwięk odtwarzany jest po konwersji na PCM.

Źródło: DSV

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim salonie Meloman

Urządzenia Arcama z serii HDA w lubelskim...

Salon Meloman z Lublina zaprasza na prezentację nowych urządzeń brytyjskiej firmy ARCAM z serii HDA: wzmacniaczy zintegrowanych SA10 i SA20 oraz odtwarzacza CD/SACD/plików CDS50.
Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Kef R700 Black Edition Limited w...

Salon Q21 zaprasza na prezentacje najnowszej, limitowanej wersji kolumn Kef R700 Black Edition Limited.
Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Pylon Ruby 25 w salonie Q21

Nowy model kolumn Pylon Audio Ruby 25 już od kilku dni gości w show-room salonu Q21. Zainteresowani mogą zaglądać na odsłuchy.
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Salon Q21 autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio

Dodano: 3 sierpień 2018
Salon Q21 z Pabianic został autoryzowanym dealerem produktów marki Moon - Simaudio. Firma zaprasza na odsłuchy, umożliwia też wypożyczenia urządzeń i zorganizowanie indywidualnych odsłuchów w domu...
Zobacz także
Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Nowy bezprzewodowy ekosystem multiroom Bluesound Gen 2i

Bluesound przedstawia Gen 2i: nową generację bezprzewodowego, strumieniowego ekosystemu multiroom obsługującego high-res...