Pioneer VSX-LX503

9.2-kanałowy odbiornik sieciowy VSX-LX503 obsługuje technologię Bluetooth i oferuje jakość dźwięku Dolby Atmos lub DTS: X aż do wersji 7.2.4. Za jego pośrednictwem posłuchamy radia internetowego oraz muzyki z wielu serwisów streamingowych.

Dodano: 19 wrzesień 2018

Odbiornik wyposażono w zasilanie Pioneer Direct Energy. Interfejs HDMI umożliwia przesyłanie obrazu 4K / 60 Hz włącznie z 24-bitowymi sygnałami BT.2020 *, 4: 4: 4 oraz formatami HDR w systemach Dolby Vision ™, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma ).

Pioneer VSX-LX503 - Wi-Fi i Chromecast

Dwuzakresowa sieć Wi-Fi (wymaga środowiska sieci bezprzewodowej LAN zgodnego ze standardami Wi-Fi i połączenia Wi-Fi) zapewnia dostęp do wielu usług strumieniowego przesyłania dźwięku za pośrednictwem aplikacji Pioneer na smartfony do różnych pomieszczeń w domu, w których znajdują się głośniki i urządzenia obsługujące technologię FlareConnect™ lub DTS Play-Fi.

Chromecast built-in umożliwia przesyłanie strumieniowe dźwięku z aplikacji obsługujących Chromecasta i sterowanie muzyką za pomocą poleceń głosowych za pośrednictwem urządzeń obsługujących funkcję Asystenta Google. Gniazda Powered Zone 2 i Powered Zone 3 dodatkowo umożliwiają rozbudowę systemu multiroom. Do naszej dyspozycji jest również dyskretne gniazdo phono, urządzenie oferuje ponadto wsparcie dźwięku Hi-Res.

Pioneer VSX-LX503 oferuje dźwięk dostarczany do wszystkich głośników jednocześnie, przy czym sygnały do ​​głośników surround, centralnego i wysokościowego są traktowane tak samo jak przednie kanały L+R, aby zapewnić pełny, przestrzenny efekt DTS: X i Dolby Atmos.

Pioneer VSX-LX503 - kanały i złącza

Dziewięć kanałów wzmacniania i przetwarzania dla dźwięku 5.2.4-kanałowego i 7.2.2-kanałowego oraz czterordzeniowy, 32-bitowy układ scalony wraz z układem zmiennoprzecinkowym DSP Aureus™ zapewniają wysokiej jakości dźwięk przestrzenny 3D - dźwięk z bezproblemową obsługą z góry na dół, z boku na bok i z przodu do tyłu. Co więcej, jeśli podłączymy zewnętrzne wzmacniacze stereofoniczne do wyjścia pre-out, otrzymamy dźwięk surround w standardzie 7.2.4.

Wyjścia głośnikowe Surround Back/Zone mogą zasilać głośniki stereo w strefie 2 i strefie 3 przy 5.2-kanałowej konfiguracji w pomieszczeniu głównym lub w układzie 5.2.2-lanałowym z wykorzystaniem gniazd Powered Zone.

Interfejs HDMI ** obsługuje transmisję sygnałów 4K / 60p / 4: 4: 4/24-bitowy, BT.2020 i 4K HDR (HDR10, HLG i Dolby Vision) do kompatybilnych wyświetlaczy i projektorów. Wszystkie gniazda są kompatybilne z systemem ochrony treści HDCP 2.2, a wbudowana technologia skalowania Super Resolution 4K pozwala przeskalować obraz Full HD do jakości sygnału 4K.

Pioneer VSX-LX503 - tylna ścianka

Pioneer VSX-LX503 - tylna ścianka

Dolby Atmos i DTS: X oraz z Dolby Surround i DTS Neural: X™

Ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos i DTS:X wykorzystują metadane oparte na obiektach, aby stworzyć przestrzenny krajobraz 3D w pomieszczeniu. Kodeki zawierają informacje o wysokości kanału, a także dźwięku w kanale podłogowym, uwalniając dźwięk, który porusza się po całej widowni, zapewniając niesamowicie realistyczne wrażenia. Dolby Surround i DTS Neural: X umożliwiają mapowanie ścieżek dźwiękowych starszych filmów i gier, wzmacniając efekt przestrzenny w dowolnym układzie głośników. Obie technologie są kompatybilne krzyżowo z wieloma popularnymi formatami audio w filmach i grach.

MCACC - spójne pole dźwięku przestrzennego

Pioneer VSX-LX503 oferuje wielokanałowy system kalibracji akustycznej (MCACC ) opracowany w oparciu o doświadczenia profesjonalnych studiów nagrań. Ma on tworzyć idealne środowisko odsłuchowe w pomieszczeniach w warunkach domowych. System automatycznie kompensuje różnice w rozmiarze, poziomie i odległości głośnika oraz wyrównuje reakcję, zapewniając wyjątkową klarowność. Dodatkowo oferuje wyrównywanie subwoofera w celu uzyskania zwartego, głębokiego basu.

Pioneer VSX-LX503 - kontrola fazy i Reflex Optimizer

Kontrola fazy służy do rozwiązywania opóźnień fazowych pomiędzy subwooferem i przednimi głośnikami L+R, Phase Control kompensuje opóźnienie basów w pozycji oglądania, aby poprawić synchronizację dźwięku. W związku z tym sprawia, że ​​efekty niskiej częstotliwości są bardziej dynamiczne i ułatwiają wyraźniejszą reprodukcję dźwięku w pasmach średnich i wysokich częstotliwości.

W przypadku korzystania z głośników z obsługą Dolby Atmos część dźwięku odbija się od sufitu i dociera do słuchacza wraz z dźwiękiem bezpośrednio skierowanym do słuchacza. Różne ścieżki dźwiękowe powodują przesunięcie fazowe, przez co dźwięk staje się nienaturalny. Funkcja Reflex Optimizer wykorzystując technologię Phase Control, dostosowuje to przesunięcie i poprawia lokalizację obrazu dźwięku, aby stworzyć idealne środowisko odtwarzania dźwięku.

Pioneer VSX-LX503 - front

Pioneer VSX-LX503 - front

FlareConnect Wireless Multi-room Audio

FlareConnect umożliwia transmisję dźwięku z aplikacji sieciowych i zewnętrznych źródeł dźwięku między kompatybilnymi komponentami. Technologia ta umożliwia przesyłanie dźwięku płyt LP, CD, muzycznych serwisów sieciowych oraz wielu innych do kompatybilnych urządzeń i systemów głośników. Wybór muzyki, grupowanie głośników i zarządzanie odtwarzaniem w domu są wbudowane w aplikację Pioneer Remote.

Chromecast built-in

Pioneer VSX-LX503 jest kompatybilny z technologią Chromecast built-in, dzięki czemu można przesyłać strumieniowo dźwięk i sterować muzyką z aplikacji obsługujących Chromecast na iPhone, iPad i tabletach z Androidem, Chromebook™ i przeglądarce Chrome™. Właściciele urządzeń z wbudowanym asystentem Google Assistant mogą sterować muzyką na VSX-LX503 za pomocą głosu.

Dźwięk w wielu pokojach dzięki DTS Play-Fi

Technologia DTS Play-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie praktycznie każdego materiału audio z dowolnego kompatybilnego urządzenia mobilnego do VSX-LX503 i innych obsługiwanych systemów audio, tworząc elastyczny system multiroom w domu. Różne źródła mogą być przesyłane strumieniowo do różnych głośników w tym samym czasie dzięki bezpłatnej aplikacji Pioneer Music Control (dotyczy urządzeń iPad, iPhone i Android; dostępne do bezpłatnego pobrania w App Store lub Google Play).

Przetwornik audio DAC

Pioneer VSX-LX503 jest wyposażony w wysokiej jakości 384 kHz / 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (AK4458) wyprodukowany przez AKM. Urządzenie oferuje wyraźną i precyzyjną reprodukcję dźwięku dzięki unikalnemu filtrowi cyfrowemu, który zapewnia wyjątkowo niskie zniekształcenia i doskonałą wydajność S/N.

Pioneer VSX-LX503 - czarny

Pioneer VSX-LX503 w wersji czarnej

Hi-Res Audio

Pioneer VSX-LX503 odczytuje format SACD przez HDMI (5,6 MHz / 2-kanałowy, 2,8 MHz / 5,1-kanałowy) oraz pliki cyfrowe za pośrednictwem sieci i wejścia USB. Obsługiwane formaty to również 192 kHz / 24-bitowy format FLAC, WAV (RIFF), AIFF i ALAC***; Direct DSD 11,2 MHz (odtwarzanie natywne) i 5,6 MHz / 2,8 MHz**** 10; i Dolby® TrueHD do 192 kHz / 24-bit (tylko przez wejście USB).

Dwuzakresowy 5 GHz / 2,4 GHz moduł Wi-Fi

Źródła dźwięku o wysokiej wierności można odtwarzać bezprzewodowo za pośrednictwem wbudowanego połączenia Wi-Fi oferującego pasma 5 GHz (11a /n) i 2,4 GHz (11b/g/n). W zapracowanych domach z wieloma urządzeniami, które przyczyniają się do przeciążenia w paśmie 2,4 GHz, kanał 5 GHz zapewnia stabilną transmisję plików audio.

** BT.2020 to standard formatu wideo, który obejmuje szeroką przestrzeń kolorów ponad dwukrotnie większą niż standard BT.709 stosowany obecnie w Blu-ray ™ i innych formatach.
** Front HDMI nie obsługuje 4K / 60 Hz / RGB / 4: 4: 4/4: 2: 2
*** Odtwarzanie przez bezprzewodową sieć LAN nie jest gwarantowane. Przykładowe parametry mogą się różnić w zależności od środowiska sieciowego. ALAC jest obsługiwany przez sieć maksymalnie do poziomu 96 kHz.
**** Odtwarzanie przez bezprzewodową sieć LAN nie jest gwarantowane. Dźwięk odtwarzany jest po konwersji na PCM.

Źródło: DSV

Podstawowe dane

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w...

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowała ciekawą promocję dotyczącą produktów tych marek.
Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 teraz w promocyjnej cenie

Soundbar Samsung N650 to pierwszy model w ofercie Samsunga z technologią Acoustic Beam i trybem Gra. Do 21 kwietnia br. w wybranych sieciach sprzedaży będzie oferowany w promocyjnej cenie.
Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w salonie Q21

Flagowe słuchawki zamknięte Focal Stellia w...

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszych słuchawek Focal Stellia.
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Nagrody iF World Design 2019 dla koncernu Harman

Dodano: 1 kwiecień 2019
iF World Design to jedne z największych i najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, przyznawane od 65 lat. W tym roku HARMAN i jego zespół projektowy otrzymali aż 18 nagród za wybitne...
Zobacz także
Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Skompletuj system Arcam + Monitor Audio w promocyjnej cenie, a otrzymasz w prezencie słuchawki Ultrasone

Firma Audio Center Poland, wyłączny przedstawiciel w Polsce firm Arcam i Monitor Audio, z okazji Świąt Wielkanocnych prz...