Słuchawki Denon AH-D9200

Do sprzedaży w październiku trafią nowe słuchawki Denon AH-D9200. Będą kosztować 6 999 zł. Niemało, czego więc możemy się więc po nich spodziewać?

Dodano: 27 wrzesień 2018

Denon AH-D9200 mają być nowym flagowcem, znalazły się na szczycie serii Denon "Wood Series". Tym samym dołączyły do nagradzanego modelu AH-D7200 "walnut" z 2016 r. i AH-D5200 "zebrawood", który miał premierę na początku 2018.

Słuchawki zostały ręcznie wykonane w Japonii z wykorzystaniem drewna, a dokładnie bambusa (ma antyrezonansowe właściwości akustyczne), oraz odlewanego aluminium i skóry. Mają być - jak czytamy w informacji prasowej - "klejnotem klasy referencyjnej wśród słuchawek nausznych".

Czytaj również testy słuchawek Denon

Słuchawki Denon AH-D9200

W słuchawkach wykorzystano, opatentowane przez firmę Denon, 50 mm przetworniki FreeEdge wykonane i zaprojektowane z nanowłókien tak, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Zamontowano je w przegrodach z żywicy redukującej wibracje. Przetworniki są napędzane magnesami wysokoenergetycznymi ze stopu neodymowego, żelaza i boru. Konstrukcja ułatwia im odtwarzanie muzyki bez zakłóceń i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.

Słuchawki Denon AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3-metrowym kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej (do słuchania muzyki w domu) oraz krótszym kablem o długości 1,3 metra - do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Dodatkowo otrzymujemy luksusowy twardy futerał oraz ściereczkę do czyszczenia słuchawek.

Źródło: Horn Distribution

Podstawowe dane

  • 6 900 zł

Pozostałe newsy sprzętowe

Zobacz wszystkie
9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

9. sprzętowych zestawów na 9. urodziny Pylon Audio

Z okazji 9. urodzin marki Pylon Audio salon Q21 z Pabianic przygotował 9 zestawów stereofonicznych oraz wielokanałowych, teraz do kupienia w atrakcyjnych cenach.
Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipcowa oferta specjalna Monitor Audio

Lipiec to miesiąc, w którym możecie skorzystać w oferty specjalnej na zakup zestawów kolumn Monitor Audio Monitor w konfiguracji wielokanałowej. Na zakupy zaprasza salon Q21 z Pabianic.
Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na żywo

Prezentacja kolumn JBL L100 Classic i muzyka na...

W sobotę 20 lipca w salonie Audio Styl w Katowicach odbędzie się prezentacja kolumn JBL L100 Classic, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo. W prezentacji weźmie także udział wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585.5.
Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem firmy Luxman w Polsce

Dodano: 27 czerwiec 2019
Japoński Luxman, ikona w świecie high-endowych urządzeń, ma nowego przedstawiciela w Polsce. Została nim firma Audio Klan. Już wkrótce w jej 12 salonach Top Hi-Fi & Video Design pojawi się...
Pro-Ject

Pro-Ject

Dodano: 4 czerwiec 2019
Wraz z początkiem czerwca br. portfolio produktowe Horn Distribution powiększyło się o wybrane linie produktów marki Pro-Ject, uznanego producenta wysokiej jakości gramofonów i innych urządzeń...
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Wzmacniacz zintegrowany ARCAM SA30

Arcam wypuścił na rynek swój najnowszy wzmacniacz zintegrowany SA30. Jest on częścią serii HDA i został zaprojektowany w...