Wkładki gramofonowe Goldring Ethos

RAFKO Dystrybucja wprowadza do sprzedaży nową wkładkę gramofonową Goldring, a mianowicie model Ethos. My zaś przypominamy, że Goldring obchodzi w tym roku setne urodziny.

Dodano: 2 październik 2018

W 1926 roku Goldring przedstawił urządzenie Jewel Electro - grający system gramofonowy - najbardziej zaawansowane urządzenie swoich czasów. Jego sercem był ręcznie budowany układ magnetyczny GOL-1, którego najważniejsze zadanie polegało m.in. na rozszerzaniu pasma przenoszenia. Dzisiaj układ GOL-1 powraca pod nową postacią, a mianowicie wkładki gramofonowej Goldring Ethos.

Goldring Ethos - szlif typu Line-Contact

Ethos używa szlifu typu Vital z bardzo małym promieniem o liniowym poziomie kontaktu z płytą gramofonową. Wielościenny diament o szlifie line-contact został wybrany m.in. z powodu kombinacji wysokiego poziomu styku z linią żłobienia. Super cienka igła jest w stanie dopasować się dużo lepiej do żłobień w płycie, co poprawia liniowość i skuteczność wysokich tonów. Pozwala to na ograniczenie zużycia zarówno igły, jak i płyty.

Czytaj również test wkładki gramofonowej Goldring E3

Wkładka gramofonowa Goldring Ethos

Wkładka gramofonowa Goldring Ethos - wspornik igły

Igła jest połączona z układem GOL-1 poprzez wspornik wykonany ze stopu lekkich metali, co zapewnia stuprocentowe przeniesienie informacji z igły do układu magnetycznego we wnętrzu wkładki. Kluczowym elementem wspornika jest długość. W nowej wersji wspornik jest dłuższy, co ma wydatny wpływ na wydajność całego systemu MC. Po pierwsze zmniejsza zakłócenia przenoszone z gorszej jakości płyt gramofonowych, a po drugie cewka zachowuje się stabilniej w polu magnetycznym, co poprawia stabilność wkładki na ramieniu.

Karkas cewki z armatury szwedzkiej stali

Karkas cewki wykonany z armatury pozwala na zachowanie bardzo niskiej masy własnej cewki. Im niższa masa nieresorowana, tym łatwiej igła pozostaje w stałym kontakcie ze żłobieniem płyty gramofonowej. Dodatkowo armatura zapewnia bardzo dobrą fizyczną oraz elektryczną izolację cewki, a to pozwala na lepszą separację kanałów na poziomie przekraczającym realnie 30 decybeli.

Czytaj również: Jaka jest żywotność wkładek gramofonowych?

Wkładka gramofonowa Goldring Ethos

Wkładka gramofonowa Goldring Ethos - zoptymalizowane zawieszenie

Każdy gram wagi sprawia, że rośnie ryzyko niechcianych rezonansów. Rozwiązaniem tego problemu jest amortyzacja za pomocą wydajnego zawieszenia igły. Dlatego Goldring zaprojektował zupełnie nowe zawieszenie do modelu Ethos oparte na unikalnej kompozycji gumy butylowej. Całość obliczono tak, aby uwzględnić momenty, w których występuje największy rezonans mogący zakłócić pracę igły.

Magnes neodymowy

Neodym to najsilniejszy i jednocześnie najlżejszy typ magnesu dostępny na dzisiejszym rynku. Magnes został spięty z tyłu i z przodu "butami", które zamykają pole magnetyczne w idealnie jednolitej formie wokół karkasu cewki.

Czytaj również: Jaki jest optymalny nacisk igły na płytę?

Wkładka gramofonowa Goldring Ethos

Aluminiowa obudowa

Obudowę wkładki Goldring Ethos wykonano z precyzyjnie wyciętego aluminium lotniczego, które gwarantuje niską masę i wysoki poziom sztywności i zwartości całej konstrukcji. Ponadto zapewnia najlepsze możliwe warunki do transmisji sygnału elektrycznego.

Dodatkowo wkładka została wykończona za pomocą anodowania, co poprawia odporność na uderzenia i upadki. Proces anodowania poprawia również proces transmisji energii elektrycznej wewnątrz wkładki. Dokładny skład stopu aluminium został wybrany na podstawie serii niezależnych odsłuchów.

Produkcja wkładki gramofonowej Goldring Ethos

Każdy wyprodukowany egzemplarz wkładki przechodzi szczegółowe testy pod kątem zgodności z normą produkcyjną parametrów takich jak: pasmo przenoszenia, balans kanałów, przesłuch, poziom wyjściowy i kąt ustawienia igły.

Źródło: Rafko

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

20% zniżka na KEF Q w salonie Q21

Nowa promocja w salonie audio-video Q21. Teraz możemy skorzystać z 20% zniżki na kolumny KEF serii Q.
Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima Mu-So Special Edition

Tylko teraz. Słuchawki Focal przy zakupie Naima...

Jeden z najlepszych głośników sieciowych Naim Mu-So w wersji Special Edition teraz z bezprzewodowymi słuchawkami Focal Listen Wireless w prezencie w salonie Q21.
Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w salonie Q21

Flagowe podłogówki Pylon Audio Diamond 30 w...

W ofercie salonu Q21 z Pabianic pojawiły się kolumny Pylon Audio Diamond 30. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390

Podczas trwającej wystawy High End 2019 w Monachium debiutuje najnowszy sieciowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H390. Pro...