Druga generacja słuchawek Astell&Kern T5p MkII

Podczas targów Audio-Video-Show, w dniach 16-18 listopada, na Stadionie Narodowym swoją premierę będą mieć najnowsze słuchawki Astell&Kern, model T5p MkII. Do sprzedaży trafią w tym samym miesiącu w liczbie 1000 sztuk.

Dodano: 15 październik 2018

Astell&Kern T5p drugiej generacji to konstrukcja zamknięta. Słuchawki używają przetworników w technologii Tesla o dużej skuteczności. Mają wysokiej klasy zbalansowany oraz odłączany kabel z solidnym, także zbalansowanym wtykiem 2.5 mm. W kablu tym zastosowano hybrydowy przewodnik, który częściowo składa się z miedzi OCC o czystości 7N, a częściowo z czystego srebra o czystości 4N.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki Astell&Kern T5p MkII

Astell&Kern T5p MkII - technologia Tesla

Nazwa tego rozwiązania podchodzi od jednostki, jaką mierzy się siłę indukcji magnetycznej. W przetwornikach z technologią Tesla firmy Beyerdynamic siła ta ma wartość właśnie powyżej 1 Tesli. Wysoka indukcja oznacza wysoką skuteczność, co z kolei przekłada się na wiele praktycznych zalet. To nie tylko lepsza kontrola całego układu magnetycznego, lecz także jego szybsza praca i wyższa skuteczność całego przetwornika. To ostatnie zaś bezpośrednio przekłada się na możliwość zasilania słuchawek nawet z odtwarzaczy przenośnych dysponujących mniejszą mocą. Pomaga w tym także niska impedancja T5p MkII, wynosząca 32 Ω.

Słuchawki Astell&Kern T5p MkII z kablem

Astell&Kern T5p MkII - kabel z hybrydowym przetwornikiem

Dołączony do zestawu z Astell&Kern T5p MkII to konstrukcja hybrydowa. Połączono w niej zalety dwóch różnych przewodników - jednym z nich jest czyste srebro o czystości 4N (czyli 99.99% czystości), drugi zaś to miedź OCC o czystości aż 7N. Ten. Jak mówi producent, kabel zachowuje znakomity balans tonalny.

Słuchawki Astell&Kern T5p MkII są ręcznie wykonywane w Niemczech.

Słuchawki Astell&Kern T5p MkII + etui i akcesoria

Dane techniczne:

- Typ przetwornika: dynamiczny
- Zasada działania: słuchawki zamknięte, wokółuszne
- Pasmo przenoszenia: 5-50 000 Hz
- Impedancja: 32 Ω
- Skuteczność: 102 dB
- Deklarowana moc: 300 mW
- Waga bez kabla: 340 g
- Kabel: 1,4 m / odłączany, czyste srebro 4N plus miedź OCC 7N, wtyk 2.5 mm czterostykowy
- Połączenie : 2,5 mm zbalansowane / 3,5 mm jack / adapter 6,35 mm

Słuchawek będzie można posłuchać w Strefie Słuchawkowej, w sekcji sklepów audio MP3Store. T5p zagrają oczywiście z najnowszymi odtwarzaczami marki Astell&Kern.

Źródło: MIP

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...